26/06/2026
Drodzy Rodzice!
Przedostatnie zajęcia w naszej najstarszej klasie GCSE, prowadzone przez Panią Madzię (Nauczyciel polonijny) były okazją do podsumowania kolejnego etapu przygotowań do egzaminu oraz utrwalenia zdobytej wiedzy. 🇵🇱📚
Uczniowie zakończyli omawianie trzeciego kręgu tematycznego, poświęconego PRACY I ZATRUDNIENIU 👩💼👨🔧. Wspólnie powtórzyli najważniejsze słownictwo i zagadnienia, które będą niezbędne podczas egzaminu GCSE z języka polskiego. ✍️😊
Nie zabrakło również regularnych ćwiczeń z Photo Cards 📸 – jednego z elementów egzaminu ustnego. Uczniowie doskonalili umiejętność opisywania ilustracji, odpowiadania na pytania oraz budowania dłuższych, poprawnych wypowiedzi w oparciu o tematykę Theme 3.
Część zajęć poświęcili także skrótom używanym w języku polskim. Poznawali i utrwalali skróty, które często pojawiają się w tekstach pisanych i są niezwykle przydatne zarówno podczas czytania, jak i tworzenia własnych wypowiedzi.
Na zakończenie lekcji przyszedł czas na gry i quizy 🎲❓, które pozwoliły utrwalić zdobytą wiedzę w przyjemny sposób i wprowadziły do klasy nieco bardziej wakacyjną atmosferę 🌴☀️.
To był bardzo pracowity rok pełen nowych wyzwań i systematycznych przygotowań do egzaminu. Przed uczniami już tylko jutrzejsze ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO.
Ogromne brawa dla naszej młodzieży za wytrwałość i zaangażowanie! 👏❤️
Pozdrawiamy serdecznie!
Akademia Polska