04/06/2026
30 maja, wzięliśmy udział w Pielgrzymce Kościoła Walczącego na Święty Krzyż ✝️
Wyruszyliśmy z Opactwa Cystersów w Wąchocku i przemierzyliśmy łącznie 33 kilometry, by dotrzeć do celu naszej wędrówki.
Trasa wiodła przez malownicze lasy i małe wioski wśród gór Świętokrzyskich. Pomimo padającego przez pewien czas deszczu, wytrwale podążaliśmy naprzód, śpiewając pieśni ku czci Najświętszej Maryi Panny.
✝️ Na trasie towarzyszyła nam oczywiście modlitwa. Szczególnym momentem było odprawienie Drogi Krzyżowej, pod koniec naszej trasy, gdy wspinaliśmy się na Święty Krzyż. Przez kolejne stacje prowadziły nas rozważania, które wygłaszał jeden z Opatów z Wąchocka.
🎯 Po dotarciu do naszego celu, Kolega Prezes Marcin Ossowski, wygłosił Rotę ślubów Pielgrzymki Kościoła Walczącego. Chwilę później została odprawiona uroczysta Msza Święta. W jej trakcie wierni mieli możliwość adoracji relikwii Krzyża Świętego, w na zakończenie mogliśmy jeszcze bardziej zbliżyć się do Boga, całując te święte relikwie.
🗡️ 🇵🇱 Po Mszy odbył się apel Kościoła Walczącego, podczas którego odczytano imiona tych, którzy oddali życie za wiarę i swoją ojczyznę. Ważnym momentem uroczystości było zaprzysiężenie nowych działaczy Młodzieży Wszechpolskiej, którym serdecznie gratulujemy i witamy w rodzinie!
Całości towarzyszyła przepiękna oprawa z banerem, szturmówkami i pochodniami.
Pielgrzymka była dla nas wszystkich nie tylko próbą charakteru i wytrzymałości fizycznej, ale przede wszystkim duchowym przeżyciem, które umocniło nas w wierze i przywiązaniu do Ojczyzny.