07/12/2025
Czuj!
W dniach 5-6 grudnia miał miejsce Mikołajkowy Biwak naszej gromady 🎅🏼Biwak rozpoczął się apelem, podczas którego zuchy wysłuchały list od elfów martwiących się stanem Św. Mikołaja i prosiły zuchy o pomoc z przypomnieniu Mikołajowi kim jest.
⭐️🕯️Podczas piątkowego świeczkowiska miała miejsce niezwykła chwila. Kamila, Weronika, Eryk, Franek, Antek i Fabian złożyli obietnicę zuchową. Oprócz tego zostały wręczone zaległe tropy „Ekoludki” oraz sprawność „Kuchmistrza”. Weronika, Eryk oraz Milena otrzymali jedną gwiazdkę zuchową, a Amelka i Kacper trzy gwiazdki. Ponadto nasi szóstkowi, czyli Weronika, Amelka i Kacper otrzymali krokiewki szóstkowych.⭐️
Podczas sobotnich zajęć zuchy poznały jak wygląda zwyczaj Mikołajek w różnych regionach Polski 🇵🇱oraz jak to wygląda w innych państwach europejskich, gdzie prezentów nie roznosi Mikołaj. Zuchy poznały prawdziwą historię biskupa Mikołaja z Miry oraz wspólnie stwierdziły, że oni też mogą być takim Mikołajem co niesie dobro i pomaga innym. Na biwaku nie zabrakło śpiewania piosenek, zabaw tanecznych oraz bajek w tematyce Mikołajek🎅🏼🎶Korzystając ze śniegu oraz lodu na świeżym powietrzu zuchy poznały trzy stany skupienia wody oraz procesy, jakie zachodzą podczas przemian. Szóstki przedstawiły również krótkie sceny, które pokazywały jak bezpiecznie bawić się na śniegu. ❄️☃️
Na końcowym apelu został odczytany list od Św. Mikołaja, który dziękował za pomoc i zostawił zuchom drobne prezenty oraz trop „Pomocnicy Św. Mikołaja”. 🎁🎄