Bezpiecznie Do Celu

Bezpiecznie Do Celu Fundacja Bezpiecznie Do Celu

„Bezpiecznie Do Celu” to fundacja, której kluczem są działania zmierzające do bezpiecznego osiągania wyznaczonych celów – Twoich celów. Wykorzystując naszą wiedzę praktyczną i teoretyczną oraz wieloletnie doświadczenie chcemy wspólnie z Tobą osiągać postawione w statucie cele.

IX TURNIEJ SIATKÓWKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR PREZESA FUNDACJI BEZPIECZNIE DO CELU ROZSTRZYGNIĘTY! Elitarne Liceum Og...
04/05/2026

IX TURNIEJ SIATKÓWKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR PREZESA FUNDACJI BEZPIECZNIE DO CELU ROZSTRZYGNIĘTY!

Elitarne Liceum Ogólnokształcące kolejny rok z rzędu gościło młodych zawodników piłki siatkowej z naszego regionu. Zawody odbyły się w przyjaznej atmosferze, łącząc zdrową rywalizację z dobrą zabawą i integracją uczniów z różnych szkół. Już od pierwszych meczów było widać ogromne zaangażowanie zawodników – nie brakowało dynamicznych akcji, efektownych odbić oraz świetnej współpracy zespołowej. Młodzi siatkarze wykazali się nie tylko umiejętnościami technicznymi, ale także duchem fair play.

Mecze rozgrywane były według ustalonego harmonogramu, a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwali sędziowie oraz wolontariusze – uczniowie liceum. Dzięki ich zaangażowaniu turniej przebiegał sprawnie i bez zakłóceń.

Ostatecznie zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 8 w Nowym Sączu, która wykazała się największymi umiejętnościami.

Na zakończenie turnieju odbyła się ceremonia wręczenia nagród. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe gadżety ufundowane przez Wyższą Szkołę Biznesu oraz firmę Piwniczanka, najlepsi zaś puchary oraz medale.

Wydarzenie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem, co daje nadzieję na jego kontynuację w kolejnych latach.

Dziekujemy Wszystkim sponsorom w tym "Piwniczance", WSB - NLU.

Za nawodnienie zawodników odpowiadała "PIWNICZANKA".

NAJLEPSZY STRZELEC!W dniu 16 kwietnia 2026 r. odbył się „V Turniej strzelecki o Puchar Prezesa Fundacji Bezpiecznie Do C...
21/04/2026

NAJLEPSZY STRZELEC!

W dniu 16 kwietnia 2026 r. odbył się „V Turniej strzelecki o Puchar Prezesa Fundacji Bezpiecznie Do Celu”. Zawody odbyły się na strzelnicy kontenerowej Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Nowym Sączu usytuowanej przy ul. Grunwaldzkiej 17 w Nowym Sączu.
Turniej Strzelecki o "Puchar Prezesa Fundacji Bezpiecznie do Celu" został objęty Honorowym Patronatem przez:
- Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie,
- Prezydenta Miasta Nowego Sącza,
- Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu,
- Komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu
Turniej skierowany jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych powiatu nowosądeckiego i miasta Nowy Sącz.
Celem przeprowadzonych zawodów jest popularyzacja strzelectwa sportowego oraz współzawodnictwa wśród uczniów szkół podstawowych oraz doskonalenie umiejętności strzeleckich.
Zawodnicy sprawdzili się w konkurencji - karabinek pneumatyczny 10 m.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej:
1. Ilia Suprun - Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 9 (Nowy Sacz).
2. Szymon Zaryczny - Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Rogach.
3. Dawid Janczura - Szkoła Podstawowa w Zabrzeży.

Wyniki klasyfikacji zespołowej:
1. Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 9 Nowy Sącz.
2. Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Rogach.
3. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe oraz medale pamiątkowe a drużyny, które zajęły miejsca 1-3 puchar (statuetka) dla szkoły.

PROJEKT ZREALIZOWANY PRZY WSPARCIU FINANSOWYM MIASTA NOWEGO SĄCZA.

Nagrody rzeczowe sfinansowane zostały również przez Fundację Bezpiecznie Do Celu.

ZA NAWODNIENIE ZAWODNIKÓW ODPOWIEDZIALNY BYŁ PRODUCENT WODY MINERALNEJ PIWNICZANKA.

POKAZ BRONI DLA GOŚCI ORAZ ZAWODNIKÓW ZREALIZOWAŁ EDWARD JANUR.

Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za wsparcie i pomoc w realizacji turnieju.

Opiekunom i drużynom dziękujemy za udział!

ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT!
05/04/2026

ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT!

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Kobiet!Z okazji Dnia Kobiet pragniemy skierować szczególne słowa uznania do wszys...
07/03/2026

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Kobiet!

Z okazji Dnia Kobiet pragniemy skierować szczególne słowa uznania do wszystkich Kobiet, które wspierają nasze działania, inspiruja nas i współtworzą naszą misję.

Nowy rozdział w historii Fundacji „Bezpiecznie do Celu”!​Z ogromną radością ogłaszamy, że 27 lutego 2026 roku odbyła się...
01/03/2026

Nowy rozdział w historii Fundacji „Bezpiecznie do Celu”!

​Z ogromną radością ogłaszamy, że 27 lutego 2026 roku odbyła się jedna z najważniejszych uroczystości w historii naszej działalności.
Prowadzone przez nas Elitarne Technikum Informatyczne w Nowym Sączu oficjalnie zyskało wielkiego patrona – Tadeusza Kościuszki.

Jako Fundacja „Bezpiecznie do Celu” od początku stawiamy na rozwój, bezpieczeństwo i odpowiedzialne przygotowanie młodych ludzi do wyzwań przyszłości.
Wybór Tadeusza Kościuszki nie jest przypadkowy:
- ​Innowacja i wiedza - Kościuszko był wybitnym inżynierem i strategiem – to wzór dla naszych przyszłych techników IT.
​- Wartości i etyka - Jego niezłomność i patriotyzm idealnie wpisują się w naszą misję kształtowania nie tylko fachowców, ale i świadomych obywateli.
​- Wspólny cel - Nadanie imienia to potwierdzenie najwyższych standardów edukacyjnych, które wspólnie wypracowujemy.

Jesteśmy dumni, że pod naszymi skrzydłami rozwija się szkoła, która nosi imię bohatera dwóch narodów.
Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom na czele z Prezesem Zarządu Komitetu Kopca Kościuszki w Krakowie prof. dr hab. Piotrem Doboszem (komitet ustanowiony w 1820 roku!), kadrze pedagogicznej oraz uczniom za wspólne świętowanie tego wyjątkowego wydarzenia.

Tygrys Ratownik znów wkracza do akcji. Pół tysiąca maskotek trafi do najmłodszych uczestników zdarzeń drogowychW Komendz...
27/02/2026

Tygrys Ratownik znów wkracza do akcji.

Pół tysiąca maskotek trafi do najmłodszych uczestników zdarzeń drogowych
W Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawiciele Fundacji Bezpiecznie do celu we współpracy z Fundacją Klub Biznesowy po raz kolejny przekazali małopolskiej Policji pluszowe maskotki, które mundurowi będą wręczać najmłodszym uczestnikom zdarzeń drogowych. Rolą sympatycznych Tygrysów Ratowników będzie wsparcie psychologiczne i odwrócenie uwagi dzieci od stresującej sytuacji, w której się znalazły.

Spotkanie, podczas którego przekazano 500 pluszowych tygrysków, zorganizowano 24 lutego br. w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Uczestniczyli w nim członkowie zarządu Fundacji Bezpiecznie do Celu – Prezes Jarosław Mleczko, Wiceprezes Mariusz Tokarczyk oraz przedstawiciel Fundacji Klub Biznesowy – Łukasz Twardowski, a także przedstawiciele Policji – Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu insp. Adam Bukański, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie nadkom. Łukasz Tomoń, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu podinsp. Bogusław Żytkowicz, st. asp. Kamil Szumny z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz podinsp. Jacek Maciuszek z Wydziału Postępowań Administracyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

​Maskotki, które fundacje po raz kolejny przekazały małopolskiej Policji, trafią do wszystkich komend miejskich i powiatowych garnizonu małopolskiego, w tym do sądeckiej jednostki. Dzięki tej inicjatywie radiowozy ruchu drogowego zostaną wyposażone w pluszowych „asystentów”. Rolą Tygrysków Ratowników będzie pomaganie najmłodszym w przetrwaniu trudnych chwil po kolizji czy wypadku drogowym. Maskotki pozwolą odwrócić uwagę dzieci od stresujących wydarzeń, jednocześnie budując zaufanie do mundurowych.

Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej Polskiw Długołęce-Świerkli !W dniu 17 lutego, w ramach obchodów Dnia Bezpiecz...
23/02/2026

Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej Polski
w Długołęce-Świerkli !

W dniu 17 lutego, w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, w naszej szkole odbyła się prelekcja dla uczniów klas 4–8 pt. „Cyberprzemoc”. Zajęcia zostały przeprowadzone przez przedstawiciela Fundacji Bezpiecznie Do Celu.

Podczas spotkania uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z internetu, ze szczególnym uwzględnieniem zjawiska cyberprzemocy. Prowadzący omówił jej najczęstsze formy, konsekwencje prawne i emocjonalne, a także wskazał, jak właściwie reagować w sytuacjach zagrożenia. Zwrócił również uwagę na zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z sieci oraz na znaczenie kultury i szacunku w komunikacji online.

Prelekcja była wartościową lekcją, która zwiększyła świadomość uczniów w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego.

DLA CIEBIE ZGINĄŁ ...Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant a dla mnie Tata -  to temat wystawy, prelekcji, spot...
10/02/2026

DLA CIEBIE ZGINĄŁ ...

Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant a dla mnie Tata - to temat wystawy, prelekcji, spotkań z przedstawicielami służb mundurowych oraz pokazu sprzętu i wyposażenia tych służb.
Byliśmy partnerami wydarzenia!

Szczęśliwego Nowego Roku!Z okazji nadchodzącego Nowego Roku składamy najserdeczniejsze życzenia! Niech 2026 rok przynies...
31/12/2025

Szczęśliwego Nowego Roku!

Z okazji nadchodzącego Nowego Roku składamy najserdeczniejsze życzenia! Niech 2026 rok przyniesie mnóstwo radości, zdrowia, miłości i spokoju. Życzymy, aby każdy dzień był pełen nadziei, siły i wzajemnego wsparcia.

Zarząd Fundacji BDC

Kochani, Drodzy Darczyńcy, Wolontariusze, Przyjaciele i Sympatycy naszej Fundacji!Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Na...
25/12/2025

Kochani, Drodzy Darczyńcy, Wolontariusze, Przyjaciele i Sympatycy naszej Fundacji!

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech ten wyjątkowy czas będzie pełen ciepła, spokoju, miłości i rodzinnej atmosfery, a magia wigilijnego wieczoru przyniesie radość i wytchnienie od codziennych wyzwań.

Życzymy Wam Wesołych Świąt.

Z serca dziękuje Zarząd Fundacji BDC

ELITARNE LICEUM MA JUŻ 10 LAT!28 listopada odbyła się uroczysta akademia połączona z ślubowaniem klas pierwszych oraz mi...
11/12/2025

ELITARNE LICEUM MA JUŻ 10 LAT!

28 listopada odbyła się uroczysta akademia połączona z ślubowaniem klas pierwszych oraz mianowaniem na kolejny stopień uczniowski w klasach mundurowych.
Wspólnie uczciliśmy jubileusz dzieląc wielki tort dla całej społeczności szkolnej, a następnie wręczono nagrody dla trzech klas, które zdobyły najwięcej punktów w rywalizacji podczas tygodnia konkursów.
Uroczystość uświetniła także część artystyczna przygotowana przez szkolny zespół oraz wspomnienia absolwentów pierwszych roczników, którzy podzielili się historiami z początków naszej szkoły.
Podczas uroczystości wyróżniono nauczycieli i pracowników, szczególnie tych, którzy są z nami od początku historii szkoły. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. absolwenci, którzy rozpoczęli historię naszej szkoły. Wszyscy goście swoją obecnością dodali wydarzeniu blasku.
To był dzień pełen emocji, dumy i wspólnego świętowania!

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI !"Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości an...
11/11/2025

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI !

"Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości”.
Józef Piłsudski

Adres

Nowy Sacz
33-300

Telefon

+48558538560

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Bezpiecznie Do Celu umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Bezpiecznie Do Celu:

Udostępnij