11/05/2026
Druhny i druhowie,
Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 9 maja 2026 roku po długiej walce z chorobą na Wieczną Wartę odeszła hm. Małgorzata Górecka - Komendantka Hufca ZHP Zgierz w latach 1985-1986 oraz 2002-2010.
Dh. Gosia całe młodzieńcze i dorosłe życie poświęciła pracy harcerskiej. Była drużynową zuchową, namiestniczką zuchową, członkinią komisji rewizyjnej hufca i przez 9 lat komendantką hufca. Ambitna, pełna pomysłów, z ogromna pasją i zaangażowaniem wspierała wszystkie formy działań.
Zawsze uśmiechnięta, szukająca pozytywnych rozwiązań, gotowa nieść pomoc każdemu, kto jej potrzebował. Była wzorem harcerki i instruktorki – pełniąc służbę, swe ideały przekazywała kolejnym harcerskim pokoleniom.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 15 maja o godz. 11:30 na cmentarzu przy ul. Szczecińskiej w Łodzi.
Rodzinie i bliskim składamy najgłębsze wyrazy współczucia i łączymy się w bólu po stracie tak wyjątkowego człowieka.