14/06/2026
Piknik z Nauką zorganizowany przez Radomska Rada FSNT NOT był fantastycznym wydarzeniem! Wciąż zachwycamy się technologicznym potencjałem naszego miasta i regionu 🥰
Z naszej strony dołożyliśmy cegiełki w stylu Art&Science ✨️ Na stoisku Kolabo można było zrobić zdjęcia smarfonem 📸 minerałów, pawich piór oraz liści roślin 💎🌿🦚 w skali makro.
🍃 Struktury Natury 🌿 to projekt interdyscyplinarny, którego głównym celem jest pokazanie w jak twórczy sposób można wykorzystać smartfony. Żyjemy w czasach, gdzie rozwój technologii i wszelkie urządzenia stają się nieodłącznym narzędziem w naszej codziennej egzystencji i otaczającej nas rzeczywistości. Idąc za doktryną dualizmu – każdy kij ma dwa końce. Użytkowanie smartfonów potrafi odłączać umysł od tej rzeczywistości, jednak z drugiej strony można to wykorzystać w zupełnie inny sposób i to bardzo pożyteczny względem rozwoju indywidualnego potencjału, np. poprzez fotografowanie.
Uczestnicy robią zdjęcia natury w skali makro (smartfonami) uzyskując wiedzę w zakresie struktur natury w ujęciu matematycznym, a dokładniej geometrycznym. Poruszenie pojęcia fraktali (struktur geometrycznych przyrody) pomaga zrozumieć, jak fascynująca jest natura oraz dlaczego warto o nią dbać. W ten sposób nawiązujemy do ekologii i ochrony środowiska, pobudzając wartości empatii do otaczającego nas świata.
Finalnie wybrane prace uczestników są wywoływane na profesjonalnym papierze fotograficznym by móc zorganizować wernisaż z prelekcją podsumowujący projekt zachęcając tym samym do rozwijania idei. Dzięki takiemu wydarzeniu każdy może podnieść swoje morale i poczucie wartości siebie a my – być może – zaszczepimy pasję odkrywania i zrozumienia dlaczego warto jest żyć w symbiozie ze sobą i z naturą! 😊
Zresztą... sami spójrzcie jak było! 🤩