13/06/2026
Za nami ostatnie warsztaty Pozytywnej Dyscypliny w tej edycji 💚
To było spotkanie pełne otwartości, refleksji i wzruszeń. Aż chciałoby się więcej... Ale każdy cykl ma swój początek i swój koniec.
Rozpoczęliśmy od rozmowy o doświadczeniach związanych z wykorzystywaniem narzędzi Pozytywnej Dyscypliny w codziennym życiu. Rodzice wykonali naprawdę ogromną pracę. Były historie o przytulaniu, małych krokach, specjalnym czasie spędzanym z dzieckiem i pytaniach zadawanych z autentyczną ciekawością zamiast oceniania.
Następnie skupiliśmy się na różnicy między pochwałą a zachętą. Wspólnie odkrywaliśmy, dlaczego zachęcanie pomaga budować wewnętrzną motywację, poczucie sprawczości i wiarę we własne możliwości.
Tym samym kolejna grupa rodziców wyrusza w dalszą drogę wyposażona w „walizki” pełne narzędzi Pozytywnej Dyscypliny. Narzędzi, które pomagają wychowywać dzieci do odpowiedzialności, samodzielności i współpracy. Które pokazują im ich sprawczość poprzez angażowanie, dają poczucie bezpieczeństwa dzięki jasnym granicom, a także poczucie znaczenia poprzez współtworzenie zasad.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaufanie, odwagę, szczerość i wzajemne wsparcie. To była wyjątkowa grupa. 💛