Są wśród nas prawnicy, menadżerowie, pracownicy wyższych uczelni. Współpracujemy z wieloma ekspertami i liderami opinii. Zapraszamy do wspólnych działań wolontariuszy – jesteśmy otwarci na każdą formę zaangażowania. Pomagamy wszystkim tym, którzy tej pomocy nie mogą znaleźć gdzie indziej. Skupiamy się na pomocy prawnej osobom, których pozycja w sporze z pracodawcą, instytucją państwową lub samorzą
dową czy jakąkolwiek inną organizacją jest osłabiona. Stajemy zawsze po stronie pokrzywdzonych, bez względu na siłę krzywdzących. Stosujemy wszystkie dostępne prawem środki, dbając w sposób szczególny o transparentność i etykę naszych działań. Edukujemy w obszarze praw obywatelskich, bo uważamy, że nie można tego zostawić wyłącznie organizacjom pozarządowym o wyraźnie lewicowym czy liberalnym profilu politycznym. Promujemy uczciwe spojrzenie na problematykę relacji obywatel państwo, dostrzegając konieczność ochrony jednostki ale też traktując państwo jako dobro wspólne.
Łączymy Polaków wokół idei sprawnie działającego, sprawiedliwego i silnego państwa. Chcemy współpracować z każdym, kto tę ideę podziela – niezależnie od jego politycznych afiliacji czy miejsca zamieszkania. Wiemy, że nasi rodacy mieszkający za granicą kochają Polskę tak samo jak my. Wierzymy, że wspólnie damy szansę niewykorzystanemu potencjałowi Polonii. Założycielką Fundacji Łączy Nas Polska jest Natalia Nitek-Płażyńska:
"Blisko pięć lat temu postanowiłam przeciwstawić się mojemu pracodawcy, Niemcowi, którzy mówił, że chce zabić wszystkich Polaków i wychwalał politykę Adolfa Hitlera. Nie mogłam pozostać obojętna wobec kolejnych przejawów agresji i znieważania naszego narodu, moich współpracowników i mnie osobiście. Nagrałam zachowanie Hansa G. i nagłośniłam skandal w mediach. Rozpoczęła się trwająca do dzisiaj batalia sądowa, z której – co zdumiewające – to mój adwersarz zdaje się wychodzić obronną ręką. Przez te kilka lat uświadomiłam sobie, jak ważne jest wsparcie ludzi dobrej woli w walce ze złem, otrzymałam bowiem takie wsparcie od setek Polaków mieszkających w kraju i za granicą. Na własnej skórze przekonałam się, że Polskę trzeba wciąż naprawiać i że można to robić oddolnie, organizując się wokół idei sprawnego, sprawiedliwego państwa. Zobaczyłam, jak istotna jest wiedza – ta praktyczna, wykraczająca poza ramy edukacji szkolnej czy uniwersyteckiej. Swoje doświadczenia chcę przekuć na inicjatywę, która będzie służyła innym. Pomoc i dobro, które otrzymałam, chcę zaś zwrócić poprzez pracę na rzecz dobra wspólnego." Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej. Utrzymujemy się wyłącznie z darowizn, nie korzystamy ze wsparcia instytucji państwowych czy jakichkolwiek innych podmiotów publicznych. Zarząd fundacji pobiera wynagrodzenie za pracę. Zostań naszym Patronem: https://patronite.pl/polskalaczy/