Łączy Nas Polska

Łączy Nas Polska Dołącz do nas lub wesprzyj nasze działania: https://polskalaczy.pl/wesprzyj-nas/ Jesteśmy grupą osób poświęcających swój czas na działania dla dobra wspólnego.

Są wśród nas prawnicy, menadżerowie, pracownicy wyższych uczelni. Współpracujemy z wieloma ekspertami i liderami opinii. Zapraszamy do wspólnych działań wolontariuszy – jesteśmy otwarci na każdą formę zaangażowania. Pomagamy wszystkim tym, którzy tej pomocy nie mogą znaleźć gdzie indziej. Skupiamy się na pomocy prawnej osobom, których pozycja w sporze z pracodawcą, instytucją państwową lub samorzą

dową czy jakąkolwiek inną organizacją jest osłabiona. Stajemy zawsze po stronie pokrzywdzonych, bez względu na siłę krzywdzących. Stosujemy wszystkie dostępne prawem środki, dbając w sposób szczególny o transparentność i etykę naszych działań. Edukujemy w obszarze praw obywatelskich, bo uważamy, że nie można tego zostawić wyłącznie organizacjom pozarządowym o wyraźnie lewicowym czy liberalnym profilu politycznym. Promujemy uczciwe spojrzenie na problematykę relacji obywatel państwo, dostrzegając konieczność ochrony jednostki ale też traktując państwo jako dobro wspólne.

Łączymy Polaków wokół idei sprawnie działającego, sprawiedliwego i silnego państwa. Chcemy współpracować z każdym, kto tę ideę podziela – niezależnie od jego politycznych afiliacji czy miejsca zamieszkania. Wiemy, że nasi rodacy mieszkający za granicą kochają Polskę tak samo jak my. Wierzymy, że wspólnie damy szansę niewykorzystanemu potencjałowi Polonii. Założycielką Fundacji Łączy Nas Polska jest Natalia Nitek-Płażyńska:
"Blisko pięć lat temu postanowiłam przeciwstawić się mojemu pracodawcy, Niemcowi, którzy mówił, że chce zabić wszystkich Polaków i wychwalał politykę Adolfa Hitlera. Nie mogłam pozostać obojętna wobec kolejnych przejawów agresji i znieważania naszego narodu, moich współpracowników i mnie osobiście. Nagrałam zachowanie Hansa G. i nagłośniłam skandal w mediach. Rozpoczęła się trwająca do dzisiaj batalia sądowa, z której – co zdumiewające – to mój adwersarz zdaje się wychodzić obronną ręką. Przez te kilka lat uświadomiłam sobie, jak ważne jest wsparcie ludzi dobrej woli w walce ze złem, otrzymałam bowiem takie wsparcie od setek Polaków mieszkających w kraju i za granicą. Na własnej skórze przekonałam się, że Polskę trzeba wciąż naprawiać i że można to robić oddolnie, organizując się wokół idei sprawnego, sprawiedliwego państwa. Zobaczyłam, jak istotna jest wiedza – ta praktyczna, wykraczająca poza ramy edukacji szkolnej czy uniwersyteckiej. Swoje doświadczenia chcę przekuć na inicjatywę, która będzie służyła innym. Pomoc i dobro, które otrzymałam, chcę zaś zwrócić poprzez pracę na rzecz dobra wspólnego." Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej. Utrzymujemy się wyłącznie z darowizn, nie korzystamy ze wsparcia instytucji państwowych czy jakichkolwiek innych podmiotów publicznych. Zarząd fundacji pobiera wynagrodzenie za pracę. Zostań naszym Patronem: https://patronite.pl/polskalaczy/

Wielka radość!
28/04/2026

Wielka radość!

24/12/2025

Drodzy Państwo,

przed nami czas świąt Bożego Narodzenia. Czas piękny, rodzinny, pełen radości.
Fundacja Łączy Nas Polska życzy Państwu spokoju ducha, ciepła wśród bliskich i pomyślności.

Nowy 2026 Rok niech obfituje w Prawdę, Dobro i Piękno!

Brakuje nam długofalowej strategii. Niemcy prowadzą swoją konsekwentnie, niezależnie od rządu. My? Przez chwilę była pro...
13/08/2025

Brakuje nam długofalowej strategii. Niemcy prowadzą swoją konsekwentnie, niezależnie od rządu. My? Przez chwilę była propolska, gdy rządziło P*S. A teraz znowu: „Nie wracajmy do przeszłości, wszyscy coś tam mieliśmy na sumieniu”– mówi Natalia Nitek-Płażyńska, prezes Fundacji Łączy nas Polska, o polityce historycznej Niemiec realizowanej przy udziale władz Gdańska w rozmowie z Konradem Wernickim w historycznej Sali BHP w Gdańsku.

– Brakuje nam długofalowej strategii. Niemcy prowadzą swoją konsekwentnie, niezależnie od rządu. My? Przez chwilę była propolska, gdy rządziło P*S. A teraz znowu: „Nie wracajmy do przeszłości, wszyscy coś tam mieliśmy na sumieniu”– mówi Natalia Nitek-Płażyńska, prezes Fundac...

02/08/2025
01/08/2025

Już po raz drugi spotkaliśmy się na uroczystościach "Gdańsk Pamięta o Powstaniu Warszawskim". Znów pod Sobieskim, znów licznie, znów w pięknej artystycznej oprawie.

Zespół Fundacji Łączy Nas Polska dziękuje Państwu za tak liczne przybycie, wspólny śpiew i wspomnienia naszych Bohaterów.

🇵🇱To już dziś! 81. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia zatrzymajmy się na chwilę, by oddać cześć jego bo...
01/08/2025

🇵🇱To już dziś! 81. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia zatrzymajmy się na chwilę, by oddać cześć jego bohaterom.

🤝Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu - dziś, 1 sierpnia o godz. 16:30 pod pomnikiem Jana III Sobieskiego.

Więcej szczegółów w komentarzu👇

📍Gdzie: plac przy pomniku króla Jana III Sobieskiego, ul. Targ Drzewny 9, Gdańsk.

🕟Kiedy: 1 sierpnia, godz. 16:30.

30/07/2025

❗️Zobacz dlaczego już w piątek widzimy się pod pomnikiem Jana III Sobieskiego na DUMNI Z POWSTANIA! 81. rocznica Powstania Warszawskiego

29/07/2025

💥Jesteśmy gotowi na piątkową uroczystość! Odliczamy ostatnie dni do wspólnego uczczenia rocznicy Powstania Warszawskiego.

Zdradzamy sekret - będzie pięknie, godnie i artystycznie ❤️ Najwyższy wokalny i muzyczny poziom zapewnią nam: Agnieszka Oszczyk, Grzegorz Kołodziej i Albert Woelke!

To będą piękne chwile wspólnego śpiewu powstańczych piosenek.

Kto będzie z nami? 🇵🇱

25/07/2025

🇵🇱Oni też mieli plany 1 sierpnia 1944 roku… Mieli marzenia, przyjaźnie, pierwsze miłości i odwagę. Stanęli w godzinę „W” – stanęli do walki o wolność.

🎥Obejrzyjcie nasz spot, który przypomina, że bohaterstwo nie zna wieku. To nasza historia, nasza pamięć i odpowiedzialność. 1 sierpnia to coś więcej niż data z podręcznika.

🤝Bądźmy razem 1 sierpnia 2025 roku i w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego spotkajmy się przy pomniku Jana III Sobieskiego w Gdańsku. Zapraszamy do wspólnego upamiętnienia tego dnia podczas uroczystości organizowanych przez fundację Łączy Nas Polska.

👉Zachęcamy również do wsparcia inicjatywy w postaci zrzutki dostępnej tutaj: https://zrzutka.pl/2nnj9w

Więcej szczegółów na temat wydarzenia znajdziecie w komentarzu👇

📍Gdzie: plac przy pomniku króla Jana III Sobieskiego, ul. Targ Drzewny 9, Gdańsk.

🕟Kiedy: 1 sierpnia, godz. 16:30.

22/07/2025

🇵🇱Zbliża się kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – jednego z najbardziej poruszających momentów w historii naszego narodu. W tym roku zapraszamy do wspólnego upamiętnienia tego dnia podczas uroczystości organizowanych w Gdańsku. To wyjątkowy dzień – dzień jedności, refleksji i wspólnego trwania w pamięci🕯️

🤝Zapraszamy mieszkańców Gdańska i okolic, rodziny z dziećmi, młodzież, seniorów – pokażmy razem, że pamięć o Powstaniu Warszawskim łączy nas jako wspólnotę👨‍👩‍👧‍👦

📍Gdzie: plac przy pomniku króla Jana III Sobieskiego, ul. Targ Drzewny 9, Gdańsk.

🕟Kiedy: 1 sierpnia, godz. 16:30.

Szczegóły wydarzenia w komentarzu👇

16/07/2025

O swoich ludzi trzeba walczyć. A to byli NASI CHŁOPCY - ci, którzy walczyli z Niemcami. To nie tylko kwestia pamięci o nich, ale szacunku do siebie. Bo też jesteśmy Polakami.

Przy takiej władzy, politykach i "naukowcach", reparacji będą żądać od nas Niemcy i Żydzi.

Adres

Gdansk

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Łączy Nas Polska umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Łączy Nas Polska:

Udostępnij