12/06/2026
A szociális ágazat szakmai és érdekképviseleti szervezeteivel mai nap folytatódtak az egyeztetések a Szociális és Családügyi Minisztériummal, ezúttal a Gyermekjogi és Gyermekvédelmi Államtitkársággal. A megbeszélés online formában zajlott több mint 100 szakember részvételével, a Szociális Munkások Magyarországi Egyesületét az egyesület elnöke, Meleg Sándor képviselte.
A 90 perces időkeretbe a téma méretéhez és összetettségéhez képest is rengeteg információ hangzott el Gyurkó Szilviától. Tájékoztatást kaptunk a minisztériumi struktúra és működés folyamatban lévő kialakításáról, a szakterület már zajló állapotfelmérésről, a horizontális egyeztetések kialakításáról.
Nagy örömünkre az SzCsM ezen a területen is nagyon intenzíven tervez építeni a civil szektor aktivitására és tudására, ennek megfelelően a jövőben kialakuló struktúrában különböző formákban lesz lehetőség az együttműködésre, már eddig is több száz tapasztalat, vélemény, javaslat, koncepció érkezett be, amiknek a feldolgozása folyamatban van és erre a jövőben is lesz lehetőség.
Az SzMME részéről is jeleztünk néhány javaslatot, mi első sorban – eddigi profilunknak megfelelően - az ágazat munkavállalónak érdekvédelmében és támogatásában, illetve az ellátórendszeri működés kapcsán igyekszünk intenzívebben bekapcsolódni a folyamatokba.
Az SzCsM még születőfélben van, de már most intenzív munka zajlik az ágazat helyzetének pontos felmérésére és az intézkedési stratégiák kidolgozására, a feladatokra megfelelő emberek megtalálására.
Részünk alapvetően megnyugtató volt hallgatni a területtel kapcsolatos fejleményeket, bár valóban hatalmas munka áll az államtitkárság előtt, de a bemutatott elképzelések alapján már látható a szakmai elvek gyakorlatba való átültetésének esélye. A minisztériumi munkatársaknak sok erőt kívánunk a munkához és az SzMME részéről nyitottak vagyunk a közös munkára!