KSGRM NSZZ Solidarność

KSGRM NSZZ Solidarność Witaj na stronie Krajowej Sekcji Górnictwa Rud Miedzi NSZZ Solidarność.

Znajdziesz u nas najważniejsze informacje z Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A., Regionu Zagłębie Miedziowe i Polski dotyczące pracowników i członków związku.

🟢⚫️ : Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zatwierdziło sprawozdanie finansowe za 2025 rok
09/06/2026

🟢⚫️ : Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zatwierdziło sprawozdanie finansowe za 2025 rok

Przewodniczący Krajowej Sekcji Górnictwa Rud Miedzi NSZZ „Solidarność” w imieniu Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w KGHM Polska Miedź S.A. O/ZG „Polkowice -Sieroszowice” Bogusław Szarek informuje, że w dniu 09-06-2026 r. odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariu...

🟢⚫️ : Podziękowania Józefa Czyczerskiego dla Pracowników Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A.
09/06/2026

🟢⚫️ : Podziękowania Józefa Czyczerskiego dla Pracowników Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A.

Józef Czyczerski skierował słowa podziękowania do pracowników Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. za wieloletnie zaufanie, wsparcie i współpracę w Radzie Nadzorczej KGHM Polska Miedź S.A.

🟢⚫️ : Termin wypłaty dodatkowej nagrody rocznej za 2025 rok
26/05/2026

🟢⚫️ : Termin wypłaty dodatkowej nagrody rocznej za 2025 rok

Przewodniczący Krajowej Sekcji Górnictwa Rud Miedzi NSZZ „Solidarność” w imieniu Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w KGHM Polska Miedź S.A. O/ZG „Polkowice -Sieroszowice” Bogusław Szarek informuje, jeżeli zwołane na 09-06-2026 Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, za...

Razem przeciwko Zielonemu Ładowi – apel o udział w manifestacji 20 maja        Kongres Krajowego Sekretariatu Górnictwa ...
15/05/2026

Razem przeciwko Zielonemu Ładowi – apel o udział w manifestacji 20 maja


Kongres Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” wzywa wszystkich pracowników branż zrzeszonych w KSGiE do czynnego udziału w zaplanowanej na 20 maja manifestacji poparcia dla wniosku o przeprowadzenie referendum dotyczącego realizacji „polityki klimatycznej” Unii Europejskiej.

Zwracamy uwagę, iż Zielony Ład - stanowiący fundament tej polityki - już dziś przyczynia się do dewastacji europejskiej gospodarki.

Konsekwencją wprowadzania unijnych regulacji są horrendalnie wysokie ceny energii, nie do uniesienia przez kolejne gałęzie przemysłu. Ze względu na drastyczny wzrost kosztów, nasze zakłady nie są w stanie sprostać dysponującej dostępem do taniej energii konkurencji spoza Unii Europejskiej. Tysiące miejsc pracy przestaje istnieć, a zyski przejmują kraje, gdzie nie obowiązują dodatkowe opłaty wynikające z regulacji narzucanych przez Brukselę.

Dziś w sposób szczególny zagrożony jest przemysł, jednak nikt nie może spać spokojnie. Jeśli przestanie funkcjonować przemysł, bardzo szybko odczują to pozostałe branże, do tej pory współpracujące z przemysłem. Tam również zaczną się masowe zwolnienia.

Wkrótce konsekwencje finansowe Europejskiego Zielonego Ładu i planowanej przez Unię Europejską rozbudowy systemu opłat od emisji tzw. gazów cieplarnianych (ETS2) mogą dotknąć każdego z nas, nie tylko wybranych grup zawodowych czy branż.

Prezydencka propozycja referendalna - stanowiąca realizację obietnicy złożonej „Solidarności” przez ubiegającego się o urząd prezydenta Karola Nawrockiego - jest oddaniem decyzji w sprawie dalszego wprowadzania zasad „polityki klimatycznej” UE samym obywatelom. Od postawy Senatu zależy, czy Polacy taką szansę otrzymają i czy polską gospodarkę w obecnym kształcie uda się ocalić.

Referendum dotyczące realizacji „polityki klimatycznej” Unii Europejskiej leży w interesie wszystkich - bez względu na zawód i miejsce zamieszkania.

Pokażmy swoją jedność. 20 maja przyjedźmy do Warszawy i zawalczmy o to, by za kilka lat nasze dzieci i wnuki miały gdzie pracować. Przyszłość kolejnych pokoleń zależy dziś od naszego zaangażowania w działania na rzecz zablokowania Zielonego Ładu i innych szalonych pomysłów przygotowanych przez eurokratów. Przekonajmy senatorów do wyrażenia zgody na przeprowadzenie referendum. Nie zmarnujmy tej szansy!

Za Delegatów
II Sesji IX Kongresu
Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki
NSZZ „Solidarność”

Bogusław Szarek

PeBeka: Koniec sporu w PeBeKa. Pracownicy wywalczyli podwyżki i premie!Szczegóły w Komentarzu!
12/05/2026

PeBeka: Koniec sporu w PeBeKa. Pracownicy wywalczyli podwyżki i premie!

Szczegóły w Komentarzu!

Koniec sporu w PeBeKa. Pracownicy wywalczyli podwyżki i premie!

Szczegóły w komentarzu!

Udział KSGRM NSZZ „Solidarność” w Kongresie KSGiE w Spale
12/05/2026

Udział KSGRM NSZZ „Solidarność” w Kongresie KSGiE w Spale

W dniach 11–12 maja 2026 r. przedstawiciele Krajowej Sekcji Górnictwa Rud Miedzi NSZZ „Solidarność” uczestniczyli w obradach Kongresu Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”, który odbył się w Spale. KSGRM reprezentowali: Bogusław Szarek – Przewodniczą...

10/05/2026

🟢⚫️ : Udało się – ruszają prace nad zasadami organizacji i ewidencjonowania pracy górniczej

🟢⚫️ : Informacja ws. dodatkowej nagrody rocznej za 2025 rok
05/05/2026

🟢⚫️ : Informacja ws. dodatkowej nagrody rocznej za 2025 rok

Przewodniczący Krajowej Sekcji Górnictwa Rud Miedzi NSZZ „Solidarność” w imieniu Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w KGHM Polska Miedź S.A. O/ZG „Polkowice -Sieroszowice” Bogusław Szarek informuje, iż w dniu 09-06-2026r. odbędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonari...

🟠⚫️Życzenia z okazji nadchodzącego dnia „Dnia Hutnika"Drodzy Hutnicy, z okazji zbliżającego się Dnia Hutnika, z całego s...
30/04/2026

🟠⚫️Życzenia z okazji nadchodzącego dnia „Dnia Hutnika"

Drodzy Hutnicy, z okazji zbliżającego się Dnia Hutnika, z całego serca dziękujemy Wam za siłę, wytrwałość i codzienny trud, który często pozostaje niewidoczny, a bez którego świat po prostu by się zatrzymał.

Wasza praca to coś więcej niż zawód – to powołanie, pasja i odpowiedzialność. Tworzycie przyszłość, dbacie o bezpieczeństwo, wspieracie siebie nawzajem i budujecie coś, na czym inni mogą polegać każdego dnia.

Życzymy Wam zdrowia, dumy z tego, co robicie, satysfakcji, która nie przemija i ludzi, którzy będą Was zawsze wspierać – w pracy i poza nią.

Niech każdy dzień przynosi Wam powody do radości, a każdy trud będzie doceniony i zauważony.

Dziękujemy, że jesteście sercem hutniczej rodziny.

Z szacunkiem i wdzięcznością
Rada Krajowej Sekcji Górnictwa Rud Miedzi
NSZZ „Solidarność"

🟢⚫️ : Spotkanie Rady KSGRM NSZZ Solidarność z Prezesem KGHM Polska Miedź S.A.
28/04/2026

🟢⚫️ : Spotkanie Rady KSGRM NSZZ Solidarność z Prezesem KGHM Polska Miedź S.A.

Rada Krajowej Sekcji Górnictwa Rud Miedzi NSZZ „Solidarność” 28 kwietnia br. spotkała się z Prezesem Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Remigiuszem Paszkiewiczem. Spotkanie prowadził przewodniczący Rady Krajowej Sekcji Górnictwa Rud Miedzi NSZZ "Solidarność" Bogusław Szarek. Jako zapros...

Adres

Kaźmierzów 100
Polkowice
59-101

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 06:00 - 15:00
Wtorek 06:00 - 15:00
Środa 06:00 - 15:00
Czwartek 06:00 - 15:00
Piątek 06:00 - 15:00

Telefon

+48767485730

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy KSGRM NSZZ Solidarność umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do KSGRM NSZZ Solidarność:

Udostępnij