18 KDH Wieleci

18 KDH Wieleci Jesteśmy męską drużyną harcerską działającą na Salwatorze przy SP31 i SP19. Zapraszamy!

Fantastyczne wieści dotarły do nas wczoraj wieczorem z lokalu okręgu.🤩Nasz przyboczny Antek, który uprzednio wygrał kurs...
13/05/2026

Fantastyczne wieści dotarły do nas wczoraj wieczorem z lokalu okręgu.🤩
Nasz przyboczny Antek, który uprzednio wygrał kurs drużynowych, z pozytywnym efektem zamknął swoją próbę na stopień przewodnika.🔥
Dzięki temu już niebawem będzie pełnoprawnym instruktorem ZHR-u.🫡

Jednocześnie dziękujemy Piotrkowi widocznemu na zdjęciu za wzorową opiekę nad próbą!

Z taką kadrą można iść na koniec świata i jeszcze dalej.🥰

Już jutro nasz przyboczny Antek rozpocznie wielką batalię z egzaminami dojrzałości!Życzymy Ci abyś pisał je z uśmiechem ...
03/05/2026

Już jutro nasz przyboczny Antek rozpocznie wielką batalię z egzaminami dojrzałości!
Życzymy Ci abyś pisał je z uśmiechem na ustach jak na zdjęciu pierwszym (tylko optymalnie bez telefonu), wiedz że cała drużyna trzyma za ciebie kciuki🫡😉
Na pewno świetnie sobie poradzisz, ponieważ dobrze wiesz, że edukacja jest ważna (nawet masz to napisane na koszulce).

W poprzednią niedzielę odbyła się zbiórka drużyny w okolicy Kopca Piłsudskiego, na której mieliśmy okazję popisać się na...
20/04/2026

W poprzednią niedzielę odbyła się zbiórka drużyny w okolicy Kopca Piłsudskiego, na której mieliśmy okazję popisać się naszą kreatywnością i umiejętnościami majsterkowania.🔨

Każdy patrol łącznie z kadrą miał stworzyć swój latawiec z worka na śmieci i rzeczy znalezionych w lesie, a na dodatkowe materiały musieliśmy sobie odpowiednio zapracować.🪁

Ostatecznie latawiec każdego zespołu na swój sposób pofrunął, a my nie możemy się doczekać kolejnych zbiórek oraz biwaku!💪🔥

Kolejne akcje ZZ-tu za nami‼️W ostatnią sobotę zastęp zastępowych Wieletów wziął udział w sąsiedzkim sprzątaniu naszej d...
24/03/2026

Kolejne akcje ZZ-tu za nami‼️

W ostatnią sobotę zastęp zastępowych Wieletów wziął udział w sąsiedzkim sprzątaniu naszej dzielnicy. Zaopatrzyliśmy się w worki oraz rękawiczki i zbieraliśmy śmieci 🗑️ z całego terenu naszych zbiórek i okolic Kopca Kościuszki.
Po skończonej pracy razem z innymi mieszkańcami zwierzyńca usiedliśmy przy ognisku, jedliśmy kiełbaski, piekliśmy pianki oraz wspólnie graliśmy 🪕 i śpiewaliśmy 🎶

Oprócz tego dwa tygodnie wcześniej razem z Dudlebkami, Wiślankami, Połabiankami oraz kadrą szczepu spotkaliśmy się na trzydniowym Arkońskim biwaku zz-tów 💙🖤
Przez cały weekend integrowaliśmy się, śmialiśmy oraz graliśmy w gry planszowe i nie tylko🎲

Poniżej zdjęcia z obu tych cudownych wydarzeń!

Miesiąc temu wróciliśmy z naszego tegorocznego zimowiska, lecz zdecydowanie o nim nie zapomnieliśmy.Podczas pobytu w Las...
18/03/2026

Miesiąc temu wróciliśmy z naszego tegorocznego zimowiska, lecz zdecydowanie o nim nie zapomnieliśmy.

Podczas pobytu w Laskowej udało nam się:
- nakarmić parę zwierząt w ramach służby na zwiadach🐴
- pokonać przeciwników w bitwie na śnieżki❄️
- poznać przeróżne techniki między innymi samarytanki oraz ognioznawstwa🔥
- zagrać bardzo dużo razy w koszykówkę i nie tylko🏀
- zagrać w chowanego całą drużyną po szkole🧐
- wykonać każdy z osobna ciekawe i rozwijające harce⚜️
- zjeść pączki w tłusty czwartek🥯

Punktację zdominowali Warnowie wygrywając zarówno klasyfikację zastępów, jak i zgarniając 3 pierwsze miejsca klasyfikacji indywidualnej dzięki Szymonowi, Ignacemu i Tobiaszowi.
Gratulacje jeszcze raz!!!💪

Nie możemy się doczekać kolejnych wyjazdów, które są już w fazie planowania.

A tymczasem zostawiamy Was ze skromnym albumem wspomnień z minionej przygody.

Shared album · Tap to view!

Kolejny wspaniały weekend za nami!🔥W zeszłą sobotę z okazji ⚜️Dnia Myśli Braterskiej⚜️ nasza drużyna spotkała się na wsp...
27/02/2026

Kolejny wspaniały weekend za nami!🔥

W zeszłą sobotę z okazji ⚜️Dnia Myśli Braterskiej⚜️ nasza drużyna spotkała się na wspólnej zbiórce z 18 KDH Dudlebowie. Podzieliliśmy się na grupy i każda z nich miała za zadanie, aby za pomocą mapy szukać ukrytych wskazówek i materiałów oraz finalnie napisać, nadać i wysłać miły list do druhów i druhen z kadry szczepu (i nie tylko)✉️

Na zakończenie zbiórki pożegnaliśmy się w kręgu, ale nie był to koniec atrakcji w tym dniu dla naszych ZZ-tów, ponieważ w ramach integracji udaliśmy się na wspinaczkę gdzie dołączyła się do nas również kadra Wiślanek.💪🤫🗿

Po udanym boulderingu i wrzuceniu czegoś na ząb rozeszliśmy się do domów w duchu braterstwa.

✨Jednocześnie zapraszamy wszystkich chłopców z klas 4-6 do dołączenia do drużyny, dla każdego znajdzie się miejsce!✨

Meldujemy się z zimowiska!!!Jesteśmy już po mszy, zajęciach z regulaminów i urodzinach Juliana!!!Wszystkiego najlepszego...
08/02/2026

Meldujemy się z zimowiska!!!
Jesteśmy już po mszy, zajęciach z regulaminów i urodzinach Juliana!!!
Wszystkiego najlepszego 🤩🥳

Miejmy też nadzieję że dzisiejsza zimowa aura zostanie z nami na długo.

W ten środowy poranek śpieszymy złożyć najlepsze życzenia naszemu przybocznemu Antkowi, który obchodzi dzisiaj swoje Ark...
21/01/2026

W ten środowy poranek śpieszymy złożyć najlepsze życzenia naszemu przybocznemu Antkowi, który obchodzi dzisiaj swoje Arkońskie urodziny (18!)🎂🩵🖤

Antku, cała drużyna życzy Ci dużo wytrwałości, humoru, i wielu cudownych przygód zarówno z nią, jak i w życiu prywatnym.🥳

Mamy nadzieję, że zawsze będziemy widzieć Cię uśmiechniętego jak na większości zdjęć poniżej 😉🤩

STO LAT!!!

Uwaga Uwaga‼️Mamy niesamowite wieści. Dziś nasz drużynowy Bartek udał się na Komisję instruktorską. Zasiadł na spotkaniu...
13/01/2026

Uwaga Uwaga‼️

Mamy niesamowite wieści. Dziś nasz drużynowy Bartek udał się na Komisję instruktorską. Zasiadł na spotkaniu jeszcze jako przewodnik, a wyszedł z niego z uśmiechem na twarzy wiedząc, że Komisja będzie wnioskowała do Komendanta chorągwi o przyznanie mu stopnia phm 🟢

W związku z tym na poniższym zdjęciu możemy zobaczyć młodego, przystojnego podharcmistrza...

Opiekuna próby Bartka - Marcina Fabisiewicza, który pomógł mu przeprawić się przez tą niełatwą drogę. Jesteśmy bardzo wdzięczni 💪

Natomiast po lewej znajduje się właśnie nasz wódz - (niebawem) phm. Bartosz Mendrok

Cała drużyna serdecznie Ci gratuluje i życzy dalszych sukcesów na harcerskiej drodze. Duma 💙🖤

Zgodnie z zapowiedzią przychodzimy z relacją ostatniej zbiórki ZZtu!Spotkaliśmy się 28 grudnia w garażu koła naukowego A...
08/01/2026

Zgodnie z zapowiedzią przychodzimy z relacją ostatniej zbiórki ZZtu!

Spotkaliśmy się 28 grudnia w garażu koła naukowego AGH Racing🏎️, do którego należy nasz były drużynowy Marek (i jest w nim dość wysoko usytuowany😉). W samym wielkim garażu Marek najpierw oprowadził nas po jego zakątkach, pokazał bolidy z poprzednich lat oraz wiele maszyn, na których pracują dziesiątki studentów należących do koła.

Natomiast Marek zajmuje się aerodynamiką bolidów, a więc zna się na materiałach, z których są wytwarzane. I właśnie na tym polu mieliśmy przyjemność zrobić coś samemu.😎
Wspólnymi siłami za pomocą żywicy, folii perforowanej i wielu innych materiałów wytworzyliśmy płytkę z kompozytu, której już na zimowisku użyjemy jako zdobnictwa.⚜️
A co z niej wytniemy? Tego nawet my jeszcze nie wiemy, ale na pewno będzie to coś na miarę tej niecodziennej zbiórki. Podsumowując, warto być zastępowym🔥🔥🔥

Dziękujemy Marek Prusak za możliwość i miłe spotkanie!

Adres

Ulica Senatorska 35
Kraków
30-106KRAKÓW

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy 18 KDH Wieleci umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do 18 KDH Wieleci:

Udostępnij