Wszyscy staramy się zmierzać ku doskonałości chrześcijańskiej, którą możemy osiągnąć między innymi radością. Jan Bosko – patron naszego turnieju – „święty to człowiek radosny”. Podtrzymujmy w sobie tę radość poprzez bycie razem. Stowarzyszenie tworzą:
Zarząd:
Ks. Marcin Pomper – prezes
Joanna Duda-Michalak – komisja rewizyjna
Klaudia Gawlas – komisja rewizyjna
Adrian Gajda – komisja rewizyjna
oraz
kilkunastu członków Stowarzyszenia. Głównym zadaniem Stowarzyszenia jest organizacja piłkarskiego turnieju Bosko Cup kierowanego do ministrantów Diecezji Bielsko - Żywieckiej. O turnieju Bosko Cup trudno napisać w kilku słowach, dlatego też odsyłamy do strony internetowej: boskocup.pl
Nie chcemy ograniczać się tylko do Turnieju. Dlatego: w naszym działaniu jesteśmy nastawieni na gospodarowanie czasu wolnego, a chcemy to podejmować w sposób aktywny. Jednym z wyjątkowych działań są „Boskie Wandrusy” - grupa górskich wędrowców, która powstała 20.10.2018 roku. Organizujemy w ramach tego projektu wyjazdy w góry jedno oraz kilkudniowe, aby odkrywać piękno przyrody i stworzenia Bożego. Za nami odwiedzone pasma: Tatr, Pienin, Gorców, Beskidów, a w planie kolejne. Tych co fascynuje zwiedzanie, ale niekoniecznie górskich szczytów, mamy w ofercie zwiedzanie w charakterze pielgrzymek, wycieczek i wczasów. Od 2015 roku kilkakrotnie w ciągu roku odwiedzamy zakątki Polski, ale bardzo często też inne kraje takie jak: Włochy, Austria, Węgry, Czechy, Niemcy, Francja, Ukraina, Litwa, Portugalia, Bośnia i Hercegowina, Izrael. Te miejsca pozostawiły wspaniałe wspomnienia i poznaną rzeszę ludzi, którzy chcą z nami spędzać wspólny, pełen radości czas. Skoro do doskonałości chcemy zmierzać, to pokazujemy to w czasie rekolekcji wielkopostnych, które wraz z naszym opiekunem duchowym ks. Marcinem podejmujemy w wielu parafiach, a przez to dzielimy się pięknym świadectwem wiary. Każda parafia może nas do siebie zaprosić i podjąć współpracę z nami. Serdecznie zapraszamy wszystkich do bycia z nami i korzystania z naszych propozycji. Szczegóły na fb Stowarzyszenie PERSETTE
Wszystkie projekty nie mogłyby powstać, gdyby nie zaangażowanie i zapał osób działających w Stowarzyszeniu, ludzi z Nimi współpracujących oraz Sponsorów. Tym wszystkim tworzącym te projekty, wszystkim wspierającym darowiznami naszą działalność składamy serdeczne podziękowania. Twórzmy wspaniałą wspólnotę i zmierzajmy ku doskonałości.