13/06/2026
🌳 MŰVÉSZETEK NAPJA🎼🎻🪘🎭🎨🌳
Köszönjük, hogy velünk tartottatok az open-mic piknikezésen, a Kálóczy téren, ahol egy kicsit mi is beléphettünk Lázár Ervin varázslatos világába!
Volt mese, vers, anekdotázás, közös emlékezés, piknikezés és a Vers-zengetők zenéje t***e még hangulatosabbá a délutánt.
Az egyik különleges pillanat az volt, amikor megkérdeztük a közönséget:
„Ki írt már könyvet?”
Több kisgyerek és egy felnőtt is felt***e a kezét. Talán már ők is ismerik azt az örömöt, amit egy saját történet, vers megszületése, vagy kutatómunkájuk összegzése adhat.
Ekkor meséltük el azt az anekdotát, mely Lázár Ervin első könyvének születéséhez kapcsolódik: akkora boldogság volt számára kézhez kapni az első példányt, hogy amikor lefeküdt, maga mellé t***e a könyvet, és vele aludt el.
Mert egy könyv néha nem csak szavak halmaza, vagy tinta és papír. Sokkal inkább ahhoz a kúthoz hasonlít, ami Lázár Ervin Bolond kútásó című művében is megjelenik, hogy nem csak földi hanem”égi vizek”-ből is ihatunk, amikor egy jó olvasmányt veszünk a kezünkbe.
Az est folyamán a mese, a képzelet, a zene és az együttlét ereje hidakat épített közöttünk. Egy történetben, egy dallamban, egy közös pillanatban találkozhattunk egymással – életkortól, háttértől, származástól, nemtől vagy bármilyen felszínes különbségtől függetlenül.
Mert a csoda, amit együtt hoztunk létre, összekötött bennünket. 💚