22/05/2025
Zítra bude ve Všenorech v kostele sv. Václava Noc kostelů.
Kostel bude otevřen od 17.15 minimálně do 20.30.
Bohoslužba bude od 18.05 do cca 18.35, koncert od 19 do cca 19.40.
Papež Jan Pavel II. říkal, že církev by měla být jako dům ze skla, a během Noci kostelů bude všenorský kostel taky "jako ze skla" - takže po celý zbývající čas můžete všude nahlédnout, na vše se podívat, seznámit se s prostorem, který znáte - pokud vůbec - jako návštěvníci, kteří přesně nevědí, co se smí a co se nesmí.
Chcete vidět, jak vypadá ten velkolepý oltář zezadu, z jakého kamene nebo co je to za materiál je vytvořen? Prosím.
A co ty mohutné sochy po stranách? Je to opravdu mramor? Račte se podívat.
Jak to vypadá u varhan? A jaký je pohled na kostel z kůru? Žádný problém, vylezete nahoru po schodech a je to.
Pořadatelé mají nějaké mešní víno na koštování a hostie, které se při mši proměňují. Dokud se nepromění, tak jsou to obyčejné oplatky, které můžete ochutnat.
Bude i voda a džus, aby ani děti nepřišly zkrátka.
Takže máte-li chuť, přijďte, klidně i celá rodina, všechno si prohlédněte a zeptejte se na to, co vás zajímá.