Jsme občanský spolek, založený aktivními lidmi z Pitína, kteří jsou pozitivně naladěni a kteří chtějí přispět svou troškou do mlýna při utváření soudobé občanské společnosti… Častokrát jsme se potkávali při různorodých příležitostech a besedovali jsme nad všemi možnými otázkami, které provází naše životy. Hovořili jsme hlavně o tom co nás baví, co se nám líbí i nelíbí a co bychom do budoucna chtě
li. Některé z nás baví kultura, divadlo, zpěv, tanec a jiné zase sport, fotografování, filmování, péče o tradice, výchova mladé generace, či psaní pohádek… A tak slovo dalo slovo a domluvili jsme se, že se společně budeme scházet a společně tvořit a proto jsme vytvořili „Pitěnskou besedu“. Tak jsme tedy tady !? Můžete se k nám přidat, to však záleží jen a jen na Vás… Předsedou spolku je pan Miroslav Kužela, místopoředsedkyní je Věra Vrbová a pokladníkem spolku je Hana Savarová. Jenom to co nás samotné bude naplňovat, co budeme rádi tvořit a co může pobavit i naše pitínské spoluobčany. Například chceme pro turisty zvelebit místo v okolí pramenů řeky Olšavy v pitínských horách. Rovněž máme v plánu pozvat do Pitína divadelní ochotnický soubor z našeho regionu, na cyklostezce chceme uspořádat sportovně-společenskou akci „ Všechno co má kola“. Chceme se pravidelně scházet v hospodě u Holzerů s kytarovým preludováním (přislíbil nám účast i J.A. Náhlovský, který žije v nedalekých Luhačovicích). Na konci příští zimy máme v plánu uspořádat košt z pitínských trnek…
Zkrátka aktivit máme v hlavě hodně, je otázkou na kolik bude v našich silách je všechny uskutečnit. Pokud to vidíte podobně, chcete se bavit, diskutovat, - tak sledujte, čtěte, besedujte, zkrátka zapojte se. Cesta je před námi - pojďme společně budovat „PITĚNSKOU BESEDU“. Besedování může začít ihned i prostřednictvím této moderní komunikační metody, sociální sítě FACEBOOK. Dejme se do toho, co si o tom myslíte…?