30ty Finał WOŚP Detroit

30ty Finał WOŚP Detroit Siódmy Finał WOSP w Detroit

05/13/2023
Wynik 30go Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!!!
03/30/2022

Wynik 30go Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!!!

Potwierdzenie rozliczenia 30go Finału WOSP w Detroit.30 marca będzie podany ostateczny wynik zbiórki. Pamiętajcie, ze je...
03/22/2022

Potwierdzenie rozliczenia 30go Finału WOSP w Detroit.
30 marca będzie podany ostateczny wynik zbiórki.
Pamiętajcie, ze jest tam Wasza cegiełka .
Dziękujemy za wszystkie lata grania z nami
Marta Zuchowicz -Przydzial i Krystyna Milanowski

W ten sposób kończymy 30ty Finał w Detroit. Dzięki uprzejmości naszej Polskiej Unii Kredytowej pieniądze zebrane podczas...
02/13/2022

W ten sposób kończymy 30ty Finał w Detroit. Dzięki uprzejmości naszej Polskiej Unii Kredytowej pieniądze zebrane podczas Finału trafiły do Fundacji w Polsce. Jeszcze raz Wam wszystkim dziękujemy .
Pamiętajcie gdy będąc w Polsce zobaczycie w szpitalach serduszka WOSP , ze jest tam tez kawałek Waszego serduszka ❤️
Warto pomagać
Sie ma!

Nasz sztab  #5394 skończył dziś rozliczenie 30go Finału WOSP na terenie Detroit.Kwota, która uzyskaliśmy dzięki Waszym g...
02/05/2022

Nasz sztab #5394 skończył dziś rozliczenie 30go Finału WOSP na terenie Detroit.
Kwota, która uzyskaliśmy dzięki Waszym gorącym sercom to $ 30 461.73
Czyli 120 802.08 PLN( przeliczone wg kursu 3.9657)
Jeszcze raz gorące podziękowania dla wszystkich wolontariuszy i wszystkich , którzy byli z nami.❤️

02/01/2022

Aby Orkiestra mogla zagrać u nas w Detroit, to nie tylko ciężka praca naszych wolontariuszy, ale także pomoc naszych sponsorów. Wspominałam podczas Finału, ze ten rok bardzo mile nas zaskoczył. W tym roku mnóstwo ludzi nas wspomagało
Dziękuje również wszystkim, którzy podczas Finału przekazywali nam datki na WOSP.
Jesteście fantastyczni.

Z całego serca chcemy podziękować Amerykańsko- Polskiemu Centrum Kulturalnemu w Troy, oraz Elżbiecie Wienke. Dziękujemy za to ,ze po raz siódmy mieliście do nas zaufanie i oddaliście w nasze ręce władanie Centrum na ta noc.

Gorące podziękowania dla naszej Unii Kredytowej za sponsorowanie naszych koszulek finałowych. To już po raz drugi wspomagacie nas w ten sposób za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Pani Kasia Nedelcu -jak zwykle nieoceniona pomoc w pertraktacjach i ogromne serce dla naszego przedsięwzięcia oraz WOSP.

Kuchnie w smaczne jedzenie zaopatrzyli nam:

Kasia I Darek Rogowscy ( wspaniała kiełbasa, oraz smalec”palce lizać” zrobiony przez Kasie)
Wiesława Garbacz, Aldona Jarchow oraz Ania Cimochowski(gołąbki, ciasta, hot dogi, mleko, kawa itp)
Restauracja Polonia (od siedmiu lat z nami -zawsze pyszne zupy-tym razem ogórkowa)
Polish market(chleb, ogórki, pączki)
Cattleman’s- Piotr Synowiec(kiełbasa z kapusta, gołąbki, coleslaw, klopsy z makaronem, pyszne kanapki)
M-ski Towing -Michal Milanowski (pierogi)
Ela I Gosia Stypula (placki ziemniaczane)
Kasia Piatek -Luboch (woda)
Aneta Sikora (gofry)
Russ Gordon (wata cukrowa).
Mamy nadzieje, ze nikt od nas głodny nie wyszedł.

Specjalne podziękowania dla Moniki Jachura za śliczny i smaczny tort -niespodzianka.

Glafira Gordon -serdecznie podziękowania za cala dekoracje.

Wszystkim, którzy dostarczali nagrody na loterie dla dzieci, z całego seta dziękujemy.Dzieci miały fantastyczna zabawę przy kole fortuny.

Firmie Eagle Custom Vinyl Creation( Maciej I Bozena Walczak) za projekty koszulek i dużo fajnych orkiestrowych gadżetów -dziękujemy.

Dorota Bochenska-z całego serca dziękujemy za plakaty i ulotki oraz ogromne wsparcie.

Finansowo wsparli nas:

KRZYSZTOF WALASEK I AGNIESZKA MIZERSKA
THE VINTAGE GARDEN BARN -LINDSAY I PATRICK ROGOWSKI
LAKESIDE BAR & GRILL-LILA I JUREK ROGOWSKI
MGA ROOFING - SLAWEK JASKIEWICZ
WIESLAWA GARBACZ I ALDONA JARCHOW
SRODEK QUALITY POLISH FOOD-MAGDA SRODEK
FRANKLIN ELECTRIC CORPORATION-RUSS GORDON
DR.MALGORZATA WLODARCZYK
MAGDALENA I WOJCIECH WYRWA
EUROPE INSURANCE AGENCY-ANDRZEJ ZYCH
GRZEGORZ JASICA
ANNA CZUPRYNSKA
HOME EXTERIORS OF MICHIGAN
OMEGUS CLEANING & SANITATION
IMAD KOKI-KOKI’S AUTO REPAIR
MARLENA STANKIEWICZ
JG AUTO -GRZEGORZ OCHOCKI i JACEK KUMOR(jak zawsze )
TARAS AUTO SALE
CUSTOM CUT GRANITE

Fundatorzy nagród na loterie i licytacje:

KLUB PRZYJACIOL ZIEMI SADECKIEJ (rower na licytacje)
BLEU DETROIT-AURELIA I MITCH JAWORSKI (nagrody na loterie)
EVA’S EUROPEAN BOUTIQUE9nagrody na loterie)
EDYTA OJRZYNSKI ( obraz,kieliszki na licytacje oraz wiele innych nagród)
ADAM CIMOCHOWSKI (nasze orkiestrowe serce oraz piękny symbol Detroit na zdjęciu)
ALINA STAFIJ (nasz Jurek Owsiak-maskotka)
MARCIN JACHURA (obrazki)
ANNA I MICHAEL TOMASZEWSCY(nagrody na loterie)
SAULE LABEL-ANNA CZUPRYNSKI (przepiękne klipsy i kolczyki prosto z red carpet)
URSZULA JURZAK(nagrody na loterie)
DOROTA DABROWSKI(nagrody na loterie)
AGNIESZKA MIZERSKA(nagrody na loterie)
GOSIA DZ. (Nagroda na loterie-kosz kota prezesa:)
JUSTYNA TKACZYK(nagroda na loterie)
KATHY RAZNY(nagrody na loterie)
ANETA RAKOWIECKI(nagroda na loterie)
PATRYCJA HOLAK - POWESKA (nagroda na loterie)
MAGDALENA MACHOWSKI (nagroda na loterie)
DOROTA PLUSSER (nagroda na loterie-biżuteria)
GOSI’S STUDIO- MALGORZATA KANICKI(nagroda na loterie)
DARIA ZADROZNY(nagroda na loterie)
UNIPOL-ALICJA RASZEWSKI(nagroda na loterie)
ZAKLIN JURUS (nagroda na loterie)
ACTIVE RAHAB CENTER-BARBARA I ARNOLD SLONIMSKI(nagroda na loterie)
KATHY STRZELCZYK(nagroda na loterie)
EDYTA OLEKSY(nagrody na loterie)
SYLWIA DEPTULA(nagroda na loterie)
BLUEBERRY BEAUTY - JAGODA SKALSKA(nagroda na loterie)
DOROTA SKALSKA(nagroda na loterie)
KLUB POLONIA Z WYANDATTE(nagroda na loterie)
DANDELION KITCHEN(nagroda na loterie0
MALGORZATA KONOPKA(nagroda na loterie)
BARBARA KUNINA(nagroda na loterie)
ALEKSANDRA SIMSON(nagroda na loterie)
PS INCOME TAX(nagroda na loterie)
ANNA STELMASIEWICZ (Orzel na licytacje)
DR.FRANK STANKIEWICZ(nagroda na loterie)
MALGORZATA HUK (“gramy z jajem”)
ALDONA JARCHOW I WIESIA GARBACZ) orkiestrowa okularnica oraz nagroda na licytacje))
MALGORZATA MULIK( słonik na licytacje)
KATARZYNA RADKIEWICZ(MALINOWSKA)( nagrody na loterie)
IZA KRYSTOPA(nagrody na loterie)

Za cieszące się ogromnym powodzeniem maseczki z orzełkiem oraz sercem bardzo dziękujemy Ani Malochleb. Piękne wykonanie i jakość.

Za projekt koszulek dla “Boss-kich “szefowych serdecznie dziękujemy Ani Brylkowski.

Zespołowi Mireczki oraz Mały Dunajec bardzo dziękujemy za występ. Przede wszystkim dziękujemy rodzicom tancerzy za to, ze zechcieli przywieźć swoje dzieci na Wielki Finał.

Dziękujemy Darkowi Nikonowicz z synem za to ,ze umilali nam czas muzyka oraz DJ Mario ,który jest z nami od lat siedmiu i gra zarówno do tańca, jak i bawi muzyką dzieciaki podczas zabaw.

Orestowi Melnyk za wypożyczenie nam projektora oraz niezmiennie gorące podziękowania dla Sławka Radkiewicz za oprawę graficzna.

Wszystkim paniom i panom ,którzy upiekli i dostarczyli ciasta posyłamy gorące uściski wraz z serdecznymi podziękowaniami .

Mam nadzieje, ze nie pominelysmy żadnego dobrego aniołka .

Ludzi dobrej woli jest wielu i to cieszy nas niezmiernie .

JESZCZE RAZ SERDECZNIE ZA WSZYSTKO DZIĘKUJEMY- ZA WSPARCIE, ZA ZAUFANIE ,ZA WASZE DOBRE SERCA,ZA TEN ROK I WSPANIALE SIEDEM LAT.

POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE!

SCISKAMY WAS BARDZO MOCNO .

Marta Zuchowicz-Przydzial oraz Krystyna Milanowska,

02/01/2022

Musimy wybaczyć Jurkowi 🤣
Nie złotych , Jurku❤️

01/31/2022

Zgodnie z tradycja, kiedy już emocje po Finale powoli opadają, ale Orkiestra nadal w sercach gra, przychodzi czas na podziękowania .
Pozwólcie, ze tym razem zrobię to troszeczkę inaczej. Te podziękowania są dla całej mojej drużyny wolontariuszy i ludzi ,którzy mnie wspierali w tym pięknym, ale chyba najtrudniejszym Finale, nie tylko ze względu na pandemie. Jutro podziękowania chciałabym przesłać dla wszystkich naszych sponsorów.

Po raz siódmy w Detroit Orkiestra zagrała pod moim dowództwem, z czego jestem niezmiernie dumna, ale muszę sprostować, ze bez tych wszystkich moich dobrych aniołków nic z tego by nie wyszło.
Największym moim aniołkiem jest przede wszystkim tzw.”moja Krysia” (tak Krysie nazywa w domu moja rodzinka) czyli KRYSTYNA MILANOWSKI. Zawsze, podkreślam, ZAWSZE, napsuje mi krwi swoimi zmianami nastrojów:raz twierdzi, ze gramy, za chwile wpada w szary nastrój i mówi, ze nic nie robi, ze jest pusta jak dzban itp.
To zaczyna się już tak mniej więcej w październiku kiedy jest czas na rejestracje sztabu. Trwa to tak mniej więcej do końca grudnia i gdy ja już totalnie tracę zapal i jestem w czarnej dziurze, moja Krysia dostaje jakiegoś “kopa”(przepraszam za kolokwializm) i już nie ma możliwości aby uciec lub się z projektu wycofać. Moja Krysia wykopie mnie z najczarniejszej dziury i każe ruszać do boju wyśpiewując mi przy okazji różne piosenki. Ponieważ na dłuższa metę nikt nie wytrzymuje wyśpiewywania przez Krysie piosenek do telefonu(ciężko jej czasem przerwac:) więc ruszam do tego boju i Finał się odbywa. Za to właśnie moja Krysiu zawsze Ci dziękuję i Ty przecież wiesz, ze nie tylko Orkiestry ale i życia nie wyobrażam sobie bez Ciebie.Uwielbiam Cię z wszystkimi Twoimi piosenkami i powiedzonkami ,które rozśmieszają mnie do łez.
Zawsze ze mną jest tez Magda Medlewska-Wyrwa oraz Wojtek Wyrwa. Magda to najmniej widoczna osoba podczas Finału. To nasza księgowa. Siła spokoju, ale nie polecam aby nacisnąć jej na odcisk:) Nie ma możliwości aby brakowało jednego centa lub ktoś wyszedł z miejsca w którym liczy pieniądze podczas Finału bez podpisu, kilkukrotnych przeliczeń i potwierdzeń. Nie można z nią zadzierać:) Wraca do normalności dopiero po zrobieniu podsumowania, rozliczenia oraz wpłacenia pieniędzy do banku. Bez niej nie wyobrażam sobie ani jednej minuty Finału. Byłby wielki chaos ,a tego być absolutnie nie może. Za to Magda ukłony i uściski.
Nie mogę nie wspomnieć o Oli Konopce. Moja córcia, wychowana “na Orkiestrze” zaangażowała się w 100% w tym roku i dawała z siebie wszystko.Nawet na ponad miesiąc opuściła swoją miłość i wróciła do domu aby pomoc w organizacji imprezy:) Dziękuję Ci córeczko i przepraszam za nerwy, kłótnie itp. Bez Twojej pomocy dużo rzeczy nie wyszłyby tak dobrze.
Muszę podziękować również Kacprowi (mojemu małemu syneczkowi 🙂 za cierpliwość przez ostatnie tygodnie. Nie miałam dla Ciebie czasu i nawet nie zawsze udało nam się porozmawiać.Przepraszam. Po Finale jednak trochę wyrzuty sumienia mi mijają gdy mówisz mi, ze to “najpiękniejszy dzień w życiu”.
Mojemu fantastycznemu mężowi (to moja najwieksza orkiestrowa życiowa nagroda-poznaliśmy się podczas Pierwszego Finału w Detroit i tak gramy razem w życiu już 17 lat) muszę tez podziękować za to, ze jest. Chociaż także “napsuł mi krwi”-raz gra, raz nie gra, jakiś niezdecydowany był w tym roku, ale ja i tak od początku wiedziałam, ze zagrasz Kochanie:) Dziękuję i kocham Cię bardzo.
Wszyscy moi wolontariusze są dla mnie ogromnie ważni.Ciesze się, ze dzięki Orkiestrze mogę poznawać nowych ludzi oraz wracają do mnie Ci których znam.

Aneta Sikora- dziękuję za “ogarnięcie” całego zamieszania związanego z loteria i licytacja. To ciężka praca przez wiele tygodni.Jak zwykle wszystko dopięte na ostatni guzik. Mnóstwo nagród na loterie, mnóstwo sponsorów. To super, ale mnóstwo pracy dla Ciebie. Dziękuję Ci również za niespodziankę w postaci tortu oraz kwiaty.
Dziękuję moim “puszkowiczom” czyli dziewczynom które zbierały pieniądze do puszek. Bożenie Walczak, Zaklin Jurus ,Gosi Sadowicz, Ani Tomaszewskiej i Weronice Milanowskiej( Verka, Tobie dziękuję szczególnie, bo bez Ciebie ani rusz. Fantastyczna robota, jak zawsze i Ty tez jesteś moim orkiestrowym serduchem. Dziekuje za kawę przed Finałem 🙂
Za zorganizowanie loterii dla dzieci i ciężką prace dziękuję Kasi Strzelczyk i Kasi Rogowskiej, a także Sebastianowi Strzelczyk i Klaudii Rogowskiej. Perfekcyjna praca ,fajne pomysły i jakże ogromna radość dla dzieci.
Kasia Radkiewicz(Hajduk)- dzięki za rozbrajający śmiech, za pomoc w naszym orkiestrowym sklepiku, za świetny kontakt z klientami. Przekaz Kasiu całusy Kai za “sprzedaż obwoźną 🙂.Świetna robota.
Losy na loterie sprzedawały:
Magdalena Adamus(nieoceniona osoba do zadań specjalnych, uważam, ze gdzie diabeł nie może tam Magdę pośle:),
Agnieszka Otwinowski (dziękuję za zawsze fantastyczny humor, uśmiech, za to Aga, ze potrafisz rozjaśnić najbardziej ponury dzień i za to, ze walczysz o nas jak lwica:)
Magda Nowakowska(pierwszy raz z nami -dziękuję)
Julia Sikora oraz Maja Wyrwa (zbierająca losy z poświęceniem bo ze złamaną noga)
Ania Stelmasiewicz -za chęć bycia z nami zawsze i popieranie naszych pomysłów . Za orła oczywiście tez.
Dziękuję z całego serca całej ekipie z kuchni.Jak zwykle świetna grupa pracująca z zapałem, aby wszystko było na czas. Wiesiek Milanowski i Agnieszka Koscisz od siedmiu lat zawsze na tyłach ale niezmiernie ważni.Pawel Sikora(specjalne podziękowanie za to, ze dbałeś abyśmy podczas Finału zjedli chociaż kanapkę:), Bogdan Kozakiewicz (zawsze wszędzie tam gdzie robi się jakaś luka i trzeba ja szybko zatkać, nieoceniony także przy licytacji) Kasia i Darek Rogowski -serdeczne dzięki.
Bardzo dziękuję dziewczynom które sprzedawały ciasta i wydawały obiady. Wiesia Garbacz(zawsze ogromne serce, uśmiech i dobre słowo),Aldona Jarchow (za wszystko, za zaangażowanie, za miłość do WOSP, za umiejętność dotarcia do sponsorów),Ania Cimochowski (również za wszystko i ogromne serce włożone w przygotowania),Dorota Plusser, Ika Gralewicz. Z całego serca Wam dziękuję.
Glafira Gordon -zawsze z fantastycznymi pomysłami na dekoracje i wykonanie dekoracji.Za wprowadzanie atmosfery która zawsze uspakaja. Russ Gordon za watę cukrowa dla dzieci.Atrakcja dla dzieciaków ogromna.
Bernadetta Kozakiewicz oraz Karolina i Mateusz Wasiolek za to, ze nigdy nie odmawiacie pomocy. Za wszystko.
Agnieszka Gawrys za pomoc przy gofrach.
Za kolejna pomoc zawsze w cieniu czyli za szatnie.Roman Bednarz i Paweł Jurus. Pełen profesjonalizm. Płaszcze były od wolontariuszy odbierane wręcz w biegu:)
Dziękuję serdecznie.
Maciek Walczak-za niesamowita cierpliwość do mnie i do Krysi. Za ratowanie z każdej awarii nawet pare godzin przed Finałem. Za tolerowanie wszystkich naszych pomysłów, moze czasem zwariowanych:)
Adam Cimochowski-za dokumentowanie naszej imprezy.
Nie mogę nie wspomnieć o Sławku Radkiewicz. Wspaniale tworzy prezentacje, ktora jest wyświetlana podczas Finału. Do końca zawsze trzyma nas w niepewności czy zdąży na czas, ale zawsze zdąży. Dziękuje Sławku- mówiłam Ci to nie raz-“tylko Ty “!
Mam nadzieje, ze nie pominęłam nikogo. Kochani - z Wami do końca świata i jeden dzień dłużej, ale przyszedł czas aby zaśpiewać “trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym”( jestem pewna ,ze “moja Krysia” właśnie zaczęła nucić czytając te słowa po uprzednim wytarciu łez, bo “ślozy jej pociekły” (cytuje Krysie:)).
Czas przekazać pałeczkę młodszym. I to tez właśnie podczas Finału zrobiłyśmy.
Dziękuję Wam wszystkim, dziękuję wszystkim tym którzy podczas Finału oraz po Finale przesyłali nam gratulacje i słowa uznania (Ewa Telega- nasz aniołku.Zawsze o nas pamiętasz)
To nie nasz sukces-TO DZIEKI WAM WSZYSTKIM, to dzięki Wam ,ze bawiliście się z nami, ze lubicie nas takimi jakimi jesteśmy, ale przede wszystkim za Wasze gorące serducha i otwierane szeroko portfele.
Graliśmy dla okulistyki dziecięcej. Zbieraliśmy pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci . WOSP zebrał ponad 136 milionów złotych podczas 30go Finału. Pamiętajcie o tym, ze jest tam i nasza cegiełka z Detroit.
Dziękuję za ten Finał i za wszystkie poprzednie lata.
Powodzenia Aldona Jarchow jako następny orkiestrowy dyrygent w Detroit.

Sie ma!!! Marta Zuchowicz-Przydzial

Glowna licytacja naszego serca.
01/31/2022

Glowna licytacja naszego serca.

Niespodzianka od naszych coreczek i naszych najlepszych pomocnic. Dziekujemy Ola i Veronika. Kochamy Was najbardziej na ...
01/31/2022

Niespodzianka od naszych coreczek i naszych najlepszych pomocnic. Dziekujemy Ola i Veronika. Kochamy Was najbardziej na swiecie.

Nasza kuchnia dziala  jak zwykle pelna para i bez zarzutow. Jedzenie,mamy nadzieje,wszystkim smakowalo.Ogromne serce dla...
01/31/2022

Nasza kuchnia dziala jak zwykle pelna para i bez zarzutow. Jedzenie,mamy nadzieje,wszystkim smakowalo.
Ogromne serce dla wszystkich naszych sponsorow jedzenia.

Podczas wszystkich Finalow w Detroit radosc przynosily nam wystepy Zespolu Dunajec. Tym razem nie zabraklo ich rowniez. ...
01/31/2022

Podczas wszystkich Finalow w Detroit radosc przynosily nam wystepy Zespolu Dunajec. Tym razem nie zabraklo ich rowniez. Grupy (najslodszych) Mireczkow oraz Maly Dunajec jak zwykle z nami.Dziekujemy dzieciom i rodzicom ,ze zawsze nas wspieraja

Address

Detroit, MI

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when 30ty Finał WOŚP Detroit posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share