11/06/2026
Брюсель сам визнає, що 10 трильйонів доларів європейських домогосподарств "працюють" за межами ЄС.
"10 трильйонів доларів, уявляєте? Європейці не можуть залишити всередині союзу навіть власні капітали, а не те що привертати іноземні. Бо там є "синдикат" споживачів та розпорядників послуг у банківській галузі. ЄС навмисно підтримує старий капітал – старі інвестфонди, старі страхові компанії, старі "картелі" у машинобудуванні тощо. Як колись у Європі були цехи, які нікого не пускали на свої ринки, так і зараз в Європі нові інвестиції блокують представники старого капіталу, які діють у зв’язці з євробюрократією"
Наш капітал європейці готові приймати, бо наші інвестори не є для них конкурентами. Але там, де ми є конкурентами (в аграрці, наприклад), до нас застосовують фактично регуляторну відмову
"Один з мінусів інтеграції до ЄС є те, що ми вимушені будемо жити у європейських жорстких правових рамках. Але треба шукати якісь перехідні моменти. Кіпр, наприклад, також до ЄС доєднався, але лишається офшором. Тобто кожна країна у перемовинах про вступ у ЄС має певний простір для маневру"
"Регуляторні видатки на обслуговування податків в нас сягають 17% ВВП, ви уявляєте? Це біля 40 мільярдів доларів. Тому цю систему нам потрібно спростити. Достатньо знизити цей показник хоча б на половину, щоб бізнес відчув полегшення і посилив приватну ініціативу. Нам потрібно діючі податки замінити на "пласкі" й прості у адмініструванні, які будуть ефективніші за ПДВ. Простіші й нижчі податки дозволять збільшити податкові надходження, сприятимуть виходу бізнесу з "тіні" та знизять вплив адміністративно-політичного підходу формування капіталу у країні"
https://www.unian.ua/economics/other/bagatstvo-peretikaye-z-zahodu-na-shid-yak-ukrajini-perehopiti-y-sobi-kopiychinu-13408611.html