23/01/2026
Енергетика — «кровоносна система» російської воєнної машини. Саме тут — головна суперечність санкційної політики Заходу.
Про це під час публічної дискусії «Українська стратегія хижака: кроки України та Європи до поразки росії» в Українському кризовому медіацентрі заявила директорка Centre for Global Studies "Strategy XXI" Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Oksana Ishchuk. За її словами, енергетичні доходи залишаються ключовим джерелом фінансування війни росії проти України.
Найефективнішими санкціями сьогодні, наголосила експертка, є удари Збройних сил України по російських нафтопереробних заводах.
«Санкційна політика Збройних сил України є найбільш ефективною з усіх санкцій. Удари по НПЗ вже вивели з ладу близько 40% нафтопереробних потужностей росії», — зазначила Оксана Іщук.
Водночас Європейський Союз у 2025 році імпортував з росії товарів більш ніж на 30 млрд євро, з яких близько 20 млрд — енергоносії. Особливе занепокоєння викликає зростання закупівель російського СПГ: попри політичні заяви про відмову, імпорт скрапленого газу сягнув 7–7,5 млрд євро.
«Було імпортовано російський скраплений газ на суму 7,5 млрд євро. Кожен євро, сплачений за ці енергоресурси, фактично працює на нарощування спроможностей росії з виробництва ракетного озброєння», — підкреслила Іщук.
Поки ЄС не перекриє енергетичний потік грошей до росії, ця війна залишатиметься економічно можливою.
🔗Повний запис дискусії за посиланням у коментарях!