16/05/2025
Соціальне таксі у Києві вимушено припиняє роботу через свавілля силовиків
Як не прикро нам сьогодні це визнавати, але найбільш успішний проект із надання соціальної транспортної послуги вимушено припиняє свою діяльність. Причина, напевно, саме в тому, що він був успішним. Адже все, що було реалізовано у місті Києві для найбільш вразливих категорій киян (дітей з інвалідністю, дорослих киян, які не можуть самостійно пересуватися, серед яких і Захисники та Захисниці України), від старту пілотного проекту до забезпечення щоденної безперебійної роботи соціальної транспортної послуги, - все це було зроблено за ініціативи та сприяння міської влади. На жаль, політика сьогодні не є мистецтвом можливого, вона стала інструментом боротьби з політичними опонентами, а звичайні люди втрачають створені для них можливості вільно пересуватися містом...
Напевно, правоохоронцям важко повірити, що проект соціальної транспортної послуги для нас, як для громадської організації, був збитковим. Але й мета нашої діяльності — не накопичення капіталу, а допомога людям.
Місто Київ першим в Україні впровадило надання соціальної транспортної послуги дітям та дорослим з інвалідністю, які в силу свого захворювання не можуть пересуватися самостійно. Ми переобладнали спеціальний транспорт для безпечного перевезення людей на кріслах колісних, наші водії пройшли спеціальну підготовку. Ми відпрацювали всі моменти, щоб відповідати вимогам державного стандарту надання соціальної транспортної послуги, визначеного Законом України “Про соціальні послуги”, і пройшли конкурсний відбір, оголошений Департаментом соціальної та ветеранської політики КМДА.
Ми перемогли у конкурсі, але програли на політичному полі, адже ми не політичний проект, ми не вміємо в політику, а просто хочемо бути корисними рідному місту. Бути корисними дітям з інвалідністю і їх мамам і татам, допомагати дорослим, в тому числі і нашим ветеранам, які мають порушення опорно-рухового апарату та пересуваються за допомогою крісел колісних та інших технічних засобів. Завдяки саме нашій транспортній послузі ці діти мали можливість розвивати свої фізичні здібності, відновлювати здоров’я та набувати нові навички, необхідні для їх подальшого розвитку, адже ми возили їх до навчальних закладів, реабілітаційних центрів, медичних і культурних закладів. Дорослі мали можливість вчасно проходити реабілітацію, отримувати соціальні, медичні та інші послуги і не бути заручниками у власному житлі без можливості самостійно пересуватися містом.
Сьогодні ж органи правопорядку порушили цілу низку кримінальних справ проти міської влади, висуваючи звинувачення у нібито розкраданні коштів. Ці звинувачення рикошетом б’ють по надавачах соціальних послуг, а страждають як завжди звичайні кияни, для яких ці послуги стали життєво необхідними. І скільки б ми не доводили, що наш соціальний проект не спрямований на отримання прибутку, тим більше незаконного, скільки б не надавали доказів про цільове використання коштів, сплачених Департаментом соціальної та ветеранської політики у якості компенсації за надані нами транспортні послуги, якими б надійними не були висновки експертиз про вартість та обсяги наданих послуг, якими б прозорими не були проведені містом конкурси, в яких ми чесно перемогли, - ми, на жаль, не здолаємо вже запущений механізм знищення цього успішного проекту.
Ми приносимо вибачення перед нашими отримувачами послуг за те, що самостійно ми не в силах здолати політичний тиск. Ми були раді вам допомагати, ми щиро раділи успіхам ваших діток у їх процесі реабілітації та навчанні. Прикро, але ми беззбройні у цій війні...
Send a message to learn more