02/03/2026
Zimný prechod v plavkách cez Jánošíkove diery a objavovanie krás Terchovej
Terchová, 27. 02. – 01. 03. 2026
Piatok
V poobedných hodinách sme sa stretli v penzióne Biely Potok v Terchovej, kde sa nás zišlo 22 účastníkov TBM. Piatkový večer patril spoločným rozhovorom, veselým príhodám a ochutnávaniu slaných, sladkých i tekutých domácich špecialít v príjemnej atmosfére spoločenskej miestnosti penziónu.
Sobota – Zimný prechod v plavkách
Ráno v Terchovej privítalo až 172 účastníkov, ktorí sa rozhodli zdolať zimnú výzvu v nádhernom prostredí Malej Fatry. Po registrácii a úvodnom príhovore organizátora Mariána Trnku sme sa vydali na trasu od Hotel Diery ku kolibe Podžiar.
Na mieste zvanom Výhľad sme sa zastavili, zapálili sviečky a minútou ticha si uctili pamiatku Valiky a Kataríny.
Pri kolibe nás čakal krátky oddych a občerstvenie, po ktorom sme sa cez Dolné diery vrátili späť na parkovisko, kde bolo pre účastníkov pripravené chutné pohostenie.
Niektorí z nás si ešte pridali výstup na Veľký Rozsutec, odmenou ktorého boli nádherné výhľady.
Celé podujatie malo charitatívny rozmer – výťažok bol venovaný ťažko hendikepovanému chlapcovi.
Veľká vďaka patrí organizátorovi Mariánovi Trnkovi a jeho pomocníkom za skvelo pripravenú akciu a úžasnú atmosféru. ĎAKUJEME!
V sobotu popoludní sme sa išli okúpať do obce Rojkov, kde sme sa schladili v jazierku Teplica známom ako "Zlá voda". Podvečer sme sa ešte prešli obcou Terchová a večer patril oslave 19. narodenín nášho člena Emana Granca ml.
Nedeľa – Terchovské srdce, Zázrivá, Slovenský orloj a cesta domov
Nedeľné dopoludnie sme venovali objavovaniu krás Terchovej. Prvou zastávkou bola 30-metrová rozhľadňa Terchovské srdce, z ktorej sa nám naskytol nádherný panoramatický výhľad na obec a okolité vrcholy Malej Fatry.
Následne sme sa zastavili pri pamätníku legendárneho slovenského zbojníka Juraja Jánošíka. Po výdatných bryndzových haluškách na salaši Syrex v Zázrivá sme pokračovali do Starej Bystrice, kde sme obdivovali jedinečný Slovenský orloj.
Po krátkej zastávke, výbornej káve a spoločnej fotografii sme sa vydali na cestu domov.
Celý víkend bol plný silných zážitkov, priateľstva a nezabudnuteľných momentov. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie v Terchovej!