25/05/2026
Dominancia ŠKST Ružomberok v Turčianskych Tepliciach.
Adam Dorník s tromi titulmi!
Uplynulý víkend (24. mája 2026) v Turčianskych Tepliciach patril mladým stolnotenisovým nádejám. Hráči klubu ŠKST Ružomberok potvrdili svoju vysokú kvalitu a z krajského šampionátu staršieho žiactva si odniesli tie najcennejšie kovy.
Absolútny triumf Adama Dorníka
Najväčším prekvapením turnaja sa stal ml.žiak Adam Dorník, ktorý nenašiel premožiteľa ani v jednej z troch kategórií. Svoju cestu za zlatom v jednotlivcoch odštartoval víťazstvom v skupine F.
V hlavnom vyraďovacom pavúku postupne vyradil Michala Ďuriša (3:0), vo štvrťfinále Branislava Šucha (3:1) a v semifinále Jakuba Bršťáka (3:1). Svoju suverenitu potvrdil vo finále, kde zdolal Filipa Vengrína hladko 3:0 a stal sa majstrom kraja.
Adam dominoval aj v párových disciplínach, kde s klubovým spoluhráčom Michalom Pitákom zvíťazili vo štvorhre chlapcov, keď vo finále zdolali pár Macejko / Slivka 3:1.
Svoju zlatú jazdu zavŕšil Adam v zmiešanej štvorhre po boku S. Ružičkovej, kde v dramatickom finále zdolali pár Brišová / Piták tesne 3:2.
Michal Piták s tromi medailami
Vynikajúci turnaj odohral aj Michal Piták, ktorý si z podujatia odnáša kompletnú medailovú zbierku. V skupine A dominoval bez straty setu. V pavúku jednotlivcov predviedol bojovný výkon v osemfinále, kde v ružomberskom derby zdolal Lukáša Janeka 3:2, a následne vo štvrťfinále vyradil Matúša Vráblika 3:1. Jeho cesta v dvojhre skončila v semifinále po tesnej prehre 2:3 s neskorším finalistom Filipom Vengrínom, čím získal bronzovú medailu. K nej pridal zlato zo štvorhry a striebro zo zmiešanej štvorhry.
Bojovný výkon Lukáša Janeka
Tretí zástupca ružomberských farieb, Lukáš Janek, taktiež úspešne reprezentoval náš klub. Zo skupiny I postúpil z druhého miesta po víťazstve nad Benjamínom Brišom.
V prvom vyraďovacom kole si poradil s Richardom Vaňkom 3:1, no v osemfinále narazil na klubového spoluhráča Michala Pitáka, ktorému po vyrovnanom priebehu podľahol 2:3.
Vo štvorhre chlapcov sa Lukáš spolu s Adamom Mikulom prebojoval do štvrťfinále, kde po tesnej bitke 2:3 podľahli nasadenej dvojici Beňo / Šuch.
Hráči nášho klubu ŠKST Ružomberok opäť raz dokázali, že patria k absolútnej špičke v kraji a ich výsledky sú skvelou vizitkou každodennej práce trénerov, sparingov v klube.
Ďakujeme všetkým ktorý nás podporujú.