05/05/2026
JAZMÍN OPÄŤ NESTÁL BOKOM
Sobotňajšia benefičná VARENICA nebola len o vôni kotlíkov a chutiach, ktoré sa niesli Námestím baníkov. Bola najmä o ľuďoch. O ochote pomôcť. O solidarite, ktorá sa nedá predstierať – tá sa buď žije, alebo nie.
Aj náš jazmiňácky tím sa zapojil. Pripravili sme trochu netradičný pokrm – jazmiňácky bigos, inšpirovaný poľskou kuchyňou. Možno práve názov spočiatku pôsobil neznámo a ľudia prirodzene siahali po klasike. Ale stačila jedna ochutnávka a zvedavosť sa zmenila na záujem. A ten na návraty.
A presne o tom to je.
Nie len o jedle. Ale o prekonaní prvého odstupu. O otvorenosti skúsiť niečo nové a o dôvere.
Atmosféra bola výborná, počasie prialo a čo je najdôležitejšie – podarilo sa podporiť dobrú vec. Mobilný hospic sv. Lujza robí prácu, ktorá má hlboký ľudský rozmer, a sme radi, že sme mohli byť jej súčasťou aspoň takýmto spôsobom.
Ďakujem nášmu tímu za energiu, nasadenie a chuť robiť veci, ktoré majú zmysel. A rovnako poďakovanie patrí organizátorom – mestu Handlová a Domu kultúry a knižnici mesta Handlová za to, že vytvárajú priestor, kde sa spája komunita pre dobrú vec.
Pretože presne toto je Handlová, ktorá sa nám páči. Mesto, kde ľudia držia spolu 🙂