PRÁVO ŽIŤ

PRÁVO ŽIŤ O zvieratká je kvalitne postarané formou dočasných opatier v našom domove , sú ošetrené , socializované a následne umiestňované do tých najlepších domovov.

OZ PRÁVO ŽIŤ je domáci azyl -psí hospic , ktorý sa venuje pomoci opusteným, starým , hendikepovaným, ťažko a nevyliečiteľne chorým a týraným psíkom s ťažkými psychickými traumami , ktorí sú u nás v doživotnej paliatívnej starostlivosti. OZ PRÁVO ŽIŤ bolo založené v roku 2021 po niekoľkoročnej pomoci opusteným , starým , chorým a týraným zvieratám, ktorú sme financovali výlučne z vlastných finan

čných zdrojov. V súčastnosti máme v stálej opatere 15 psíkov a 2 mačky, ďalšie opustené zvieratká ktoré potrebujú akútnu pomoc máme v dočasných opaterách . Psíkovia sú rôzneho veku a plemien /väčšina namnožené povyhadzované krížence/ a väčšina z nich má závažné ochorenia a diagnózy - od hluchoty , slepoty cez ochrnutie , nádorové ochorenia až po rôzne deformity a malformácie , hydrocefalus spojený s epilepsiou a chronické ochorenia zažívacieho traktu . Oveľa horšie sú však psychické poruchy vyvolané zlým zaobchádzaním a týraním ,ktoré sa dajú odstrániť iba čiastočne. Preto zvieratkám v našej opatere venujeme meximum času , energie a snažíme saim zabezpečiť tú najlepšiu liečbu tak , aby mohli konečne žiť život v kľude, dostatku a pokoji tak ako si to zaslúžia. � Neustále nám však prichádzajú do cesty ďalšie a ďalšie potrebné duše , ktoré potrebujú pomoc ... naše moznosti však nie sú neobmedzené a sami nedokážeme všetko zvládnuť , naopak medzi vami je vela skvelých ludí, ktorí dokážu pomáhať spoločne s nami �. Každú jednu pomoc od vás si tak nesmierne vážime a bude použitá výlučne na záchranu , veterinárne ošetrenie ,liečbu a starostlivosť pre opustené ,staré, choré a týrané zvieratká . IČO 53 864 794
IBAN SK40 0900 0000 0051 8096 2313
GIBASKBX
PAYPAL https://payme.sk/?V=1&IBAN=SK4009000000005180962313&CC=EUR&CN=PR%C3%81VO+%C5%BDI%C5%A4&AM=10.00&MSG=PRAVO+ZIT

Velké ďakujeme našej strihacej tete Veronke ♥️🐾🐶 Salón pre psov Jessi v Skalici za nádhernú úpravu našich chúvičiek Bett...
05/06/2026

Velké ďakujeme našej strihacej tete Veronke ♥️🐾🐶 Salón pre psov Jessi v Skalici za nádhernú úpravu našich chúvičiek Bettynky a Evelínky ♥️♥️ ešte z minulého týždňa , len sme trocha nestíhali 🙏🥰 babulky boli úžasné aj ked Evička troška vymýšlala / stále chcela objímať Veronku okolu krku 😍 a Betty si zasa prisvojila jej hračku - všetkym ju nosila a ukazovala ... nakoniec teta vytešila aj buchtíčka Venynka a vznikli tieto krásne fotečky ♥️🐾🐶 moc ďakujeme ešte raz 🍀🙏🤗🫶
#

Tak sú lakomí , že ani ten suchý rohlík , alebo kúsek chleba by mi nedali ...😅🐶🙈To je život toto , že Maxíčku ? 🥰  #
05/06/2026

Tak sú lakomí , že ani ten suchý rohlík , alebo kúsek chleba by mi nedali ...😅🐶🙈
To je život toto , že Maxíčku ? 🥰
#

05/06/2026

To najkrajšie ráno všetkým prajeme 😍🥰♥️🙏🐾
My ho máme 🙏🤗🐶
A sme šťastní ♥️.. že sme sa zobudili ♥️.. že sme dostali napapať a liečky ktoré potrebujeme ♥️.. že je dnes pekný deň a srrávime ho vonku ♥️.. že možeme vybehnúť von a vytešiť a vyhrať sa na na našom novom ihrisku ♥️
šťastní, že sme tu a teraz ♥️🐾
Na ničom inom nezáleží / žijeme pre túto krásnu chvílu 🐩🐕🐕‍🦺🫶
Prajeme pokojný piatok všetkým / labenky z PRÁVO ŽIŤ 🍀
#

04/06/2026

Nedá sa slovami vyjadriť tá radosť / treba sa len so zatajeným dychom pozerať ....♥️🐾 ako si 30 nechcených , opustených , chorých, starunkých a človekom zdevastovaných kožúškov konečne užíva prvé momenty na novom krásnom ihrisku a priestore na oddych ... je to celé vaše zlatíčka 🥰😍🐶🐕‍🦺🐕🐩🙈🐶🐕‍🦺🐕
Výbehy bez bahna a stojacej vody pri každom vačšom daždi 🙏 , všade sú už vybudované trativody na odvod prebytočnej vody / je až na nejaké detaily dokončený - náš sen sa stal skutočnosťou / budeme mať ďalší funkčný a bezpečný priestor pre labenky a nebudeme mať všade blato 🙏🙏🙏
Velké ďakujeme firme Holandský trávnik p. Gabriel Macsódi za skutočnú ochotu , ústretovosť a pochopenie od prvého momentu realizácie / celý proces od namerania až po montáž trval menej ako mesiac a ako bonus sme dostali aj zlavu 🍀🐾🙏
Ďakujeme úžasným dámam p. Janke Čavojskej a Simonke Lorenowiczovej , manželom Pohánkovým , skupine študentov Pomoc Tlapkám a všetkým , ktorí sa rozhodli prispieť za finančné dary , vďaka ktorým možeme tento projekt zrealizovať 🫶♥️🐾🥰
♥️ ďakujeme vám všetkým , ktorí ste sa rozhodli nás podporovať a akokolvek našim kožúškom pomáhate / či už TP , jednorazovo, darovaním 2%, či materiálne , alebo zdielaním , pozitívnymi myšlienkami - to všetko nás posúva vpred a dáva nám silu aj v tých menej radostných a náročných chvílach ... 🍀🙏🐾
Velké ďakujem Milimu a Sašenke za posledné dni , kedy sme si siahli až na dno svojich fyzických síl, ale oplatilo sa ... ♥️♥️
S úctou, vďakou a pokorou k životu vám v mene kožúškov ďakuje za všetko vaše PRÁVO ŽIŤ 🐶🫶🐾
Každý deň s nimi stojí zato 🥰🐾🫶

Finišujeme 🙏♥️🍀🫶🐾Bude to nádherné 😍 ... už je to nádherné a keď tam vbehnú bobišci bude to naj ... ♥️♥️♥️🙏  #
04/06/2026

Finišujeme 🙏♥️🍀🫶🐾
Bude to nádherné 😍
... už je to nádherné a keď tam vbehnú bobišci bude to naj ... ♥️♥️♥️🙏
#

04/06/2026

Než to spravia sa trošku zahrajeme ♥️😍🫶🐶
Nikolínka a Venko a pridala sa aj Eminka a Teonek z dluhej chvile vypusinkoval Zojenku - lásenky 🐾🙏🍀
#

Tak sme zaplážovali 😍🥰🐾Nic iné nam nezostáva 🫶🙏Chvilkame  tu máme provoz jak na Václaváku 🙈😅♥️Ale sme dobručkí / nehulák...
04/06/2026

Tak sme zaplážovali 😍🥰🐾
Nic iné nam nezostáva 🫶🙏
Chvilkame tu máme provoz jak na Václaváku 🙈😅♥️
Ale sme dobručkí / nehulákáme , tak už bylo aj kokinko 😍
#

04/06/2026

Musíme vydržať kurátka statečné 🙏🫶🐾🤗
Chlapci sú šikovní , ide im to jedna báseň /a Mili dostal ponuku na prácu, že ho berú do party ... 😅🙈🙏 no né, Miliho nedáme ♥️ ten je celý náš, že bobinci ? 🥰🥰🥰
#

04/06/2026

Krásny deň všetkým prajeme 🙏♥️🐾
my sme dnes vstávali troška skor, ale už sa pomaly rozvidnievalo 🙈
o 4.00 ráno, aby sme stihli všetky posledné úpravy 🙏🙏🙏
Od 6 ráno nastupili chlapi a už to jede / sú moc šikovní🙏🙏🙏 o všetkom budeme priebežne informovať ako sa nám bude dať 🫶
Majte pokojný deň 🙏🐾 sme unavení ako kone ale šťastní , konečne sme sa dočkali ....♥️🫶🥰🐕🐕‍🦺🐈🐈‍⬛🐕🐶🐶🐶🐶🐕🐕‍🦺🐈‍⬛
#

03/06/2026

Dobrú nocku ... 🩷🐾🐶
Dostal sem ,to co sem si vyslúžil ... vaňu a kúpel 🙄🙈
No ... moc spokojný nejsu, ale zajtra/ zajtra im to osladim .... nech si nemyslá, že ze mňa bude cukrová vata , alebo lízátko 🍭 nato nech velice rychlo zapomenú ... 🐩
Mam právo žiť , aj sa zašpinit ...🥰
#

Address

Naftárska 953/131
Gbely
90845

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when PRÁVO ŽIŤ posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Organization

Send a message to PRÁVO ŽIŤ:

Share