24/07/2025
Krátko na to, ako som v 2004 nastúpila na VŠ som si začala písať "MEMENTÁ". Boli to jednostranové revízie mojej súčasnej situácie a súbor odporúčaní, ako sa v živote posunúť ďalej.
Neskôr som do "mementovania" zapojila aj moju mladšiu sestru . Vždy po nejakom čase, keď sme sa stretli, sme si každá vypracovali manuál, ako sa "vylepšiť" a život prežívať plnokrvnejšie.
Robím tak dosiaľ, dva-trikrát do roka si napíšem memento.
Aj teraz, pred letom som tak učinila. Ako možno vidieť na žltom papieri vo videu, plánov mám veľa :) Uvidíme ako sa mi podarí ich napĺňať. Totiž, 30 júna sa mi pri upratovaní podarilo zlomiť si palec. Druhý týždeň krivkám po byte s ortézou. Povedala som si však, že sa tým nenechám odradiť. Za pár dní sa chystáme na byte maľovať, meniť podlahu, dvere. Tak som sa pustila do upratovania, vyberám zo skríň vecí do škatúľ, aby sa dali skrine ľahšie poodsúvať a zároveň si veci triedim, Čo mi už neslúži, posielam ďalej.
A vlastne mi je akosi ľahšie aj mentálne, akoby som si pri tom zároveň čistila aj usadeniny v mysli. Viac na: maruarte.sk
https://www.youtube.com/watch?v=m65N2b5PsGg
Krátko na to, ako som v 2004 nastúpila na VŠ som si začala písať "MEMENTÁ". Boli to jednostranové revízie mojej súčasnej situácie a súbor odporúčaní, ako sa ...