13/12/2025
Ahojte, anjeli naši.
Mrzí ma, že som vás dlho zanedbávala. Tento rok je pre mňa veľmi náročný pracovne, duševne, emocionálne. Veľa vecí sa zmenilo a mení. Niečo na tej numerológii bude pravda, lebo aj u mňa bol a je rok 2025 plný zmien, ukončenia starých vzťahov a pustenia vecí, ktoré mi neprinášali radosť, neslúžili mi už viac.
Ako sa nám darí? Opäť nám zapadli ďalšie dieliky do našej skladačky. Je fascinujúce, koľko úžasných ľudí stretnete na ceste životom s dieťaťom s PAS. Ako dokážu ovplyvniť vaše bytie, vašu budúcnosť. Som nesmierne vďačná za naše psychologičky Meggie a Fatimu, logopedičky Katku a Bejku. Bejku nám asi zoslalo samo nebo. Vďaka nej po dlllllllhom čase (rok a pol chodenia k Bejke na logopédiu) Alexko nabral odvahu a odhodlal sa na strihnutie podjazykovej uzdičky. Som na neho nesmierne pyšná, ako hrdinsky a statočne to zvládol. Veľká vďaka patrí aj MUDr. Adam Hochel a skvelej sestričke v poliklinike v Bratislave v Rači.
Viete, čo ma však na tom veľmi zaráža? Prečo doteraz nik tú uzdičku nespomenul. Nevšimli si to ani v pôrodnici, keď sa Alex zle prisával a chudol, nevšimla si to ani bývalá pediatrička, keď sme chodili každý deň na váženie. Nevšimli si to na chirurgii, keď sme riešili zle sa hojaci pupočný pahýľ. Nevšimli si to, keď ako 6 týžďový v auguste skončil dehydrovaný na infúziách v nemocnici. Nevšimla si to ani jedna bývalá zubárka, ani bývalá logopedička. Nik to neriešil. Až náš anjel Bejka. Ďakujeme 🙏
Niekedy sa nám môže zdať, že sa veci nedaria, nehýbu tak, ako by sme chceli. Že náš život nejde tým smerom, ako by sme očakávali. Potom zrazu príde ten správny moment, ten správny čas, tí správni ľudia do života a veci sa začnú meniť. Začnú byť jasnejšie. Všetko, čo sa vám doteraz dialo a čo sa deje začne dávať zmysel. Všetko do seba zapadne v ten správny čas.
Majte sa krásne a neprestávajte veriť v krajšie zajtrajšky.