01/10/2025
FETEȘTI are grijă de mediul înconjurător!
Vineri, 26 septembrie a.c., au fost instalate 10 recipiente speciale destinate exclusiv colectării separate a uleiului alimentar uzat.
Este suficient să:
➡️Colectezi uleiul de gătit uzat (după răcire) într-un recipient din plastic de maxim 2L, închis bine cu capac.
➡️Depui recipientul la unul din punctele de colectare special amenajate în oraș, în următoarele locații:
✅️ Cartier Buliga
🔹️în proximitatea magazinului La Doi Pași
✅️Cartier Fetești-Oraș
🔹️ în vecinătatea străzii Fabricii
🔹️ în zona fostei piețe, lângă Oficiul Poștal
🔹️în vecinătatea străzii Spiru Haret
✅️Cartier Vlașca
🔹️în vecinătatea străzii Matei Corvin
✅️Cartier Fetești Gară
🔹️intersecția străzilor Grâușor și Viitorului
🔹️Piața Mare, lângă platforma de colectare a deșeurilor menajere
🔹️strada Vasile Lupu, lângă platforma de colectare a deșeurilor menajere
✅️Cartier Coloniști
🔹️strada Bărăganului
🔹️în apropierea pasarelei de pe strada Independenței
🫶FIECARE GEST CONTEAZĂ!
♻️Cu fiecare litru de ulei reciclat, contribuim împreună la un oraș mai curat și mai verde!
♻️Prevenim înfundarea sistemului de canalizare!
♻️Reciclăm responsabil!