01/05/2026
Salut Prieteni ai lui Serafim!
Va scriu pentru a va spune ce a mai făcut Serafim în drumul sau spre independenta.
În timpul sesiunii de recuperare de la București la Centrul National de Recuperare Nicolae Robanescu am constatat ca ortezele de picior i au rămas mici și îi afecta mersul, provocându-i dureri și o contuzie ușoară la laba piciorului. Am mers în Italia la centrul de orteze ITOP unde i le făcusem anterior și specialiștii de acolo i au făcut alte orteze și încălțăminte corespunzatoare, costurile fiind acoperite din fondurile Asociatiei Pași Pentru Serafim. Apoi la revenirea în tara am continuat terapia zilnica Cuevas Medek Exercises la Bacău cu dna Eliza Mihai, de unde va și scriu aceste rânduri.
Am primit confirmarea de la doctorul din Germania de la Schon Klinika din Munchen ca trebuie sa i înlocuim cele 2 șuruburi implantate în oasele din zona soldurilor la Serafim. Intervenția chirurgicala va avea loc în aceasta vara la Munchen , urmează sa primim oferta cu costul estimativ și data exacta când ne pot primi la clinica.
Mai sunt necesare 67 de formulare 230 cu redirecționarea celor 3,5% din impozitul plătit pe 2025. Va rog sa completați formularul 230 de mai jos cei care nu ați completat sau sa convingeti prietenii și cunoscuții sa redirectioneze pentru Serafim. Formularele completate le depunem noi la Anaf , trebuie doar sa le completați și sa le trimiteți copie pe whatsapp la 0744823252 sau pe e mail la [email protected]
Mulțumim foarte mult celor care au redirecționat pana acum și cu speranța că vom reuși sa mai strângem 67 de formulare va urez un sfârșit de săptămână cu bucurii!
DOAMNE AJUTA!