Banca de fapte bune

Banca de fapte bune O pagina care se vrea o punte intre cei care au si pot dona, chiar daca nu sunt bogati si cei care sunt in dificultate.

Suntem un popor care se poate mobiliza atunci cand semenul nostru sufera, cand cineva are nevoie de putinul nostru , de ajutorul nostru material, de sustinerea noastra , sub orice forma ar fi ea.Ne propunem sa mobilizam oamenii care vor sa faca o fapta buna, care au ceva care nu le mai trebuie - haine, incaltaminte, aparate electrocasnice, calculatoare, mobilier, materiale de constructii si nu st

iu ce sa faca cu ele, sa le colectam, sa le depunem intr-un depozit si atunci cand avem cazuri sociale, sa le putem distribui urgent. Cred ca multi dintre noi stim despre conceptul ,, cafeaua in asteptare'' sau ,, supa in asteptare''....cam asta se vrea proiectul nostru !! Pentru ca timpul dintre depistarea unui caz social si distribuirea unor ajutoare celor in nevoie sa fie cat mai scurt, ONG-ul nostru a hotarat sa puna la dispozitia celor care vor sa ajute, spatiu intr-un depozit si voluntari care sa ajute la colectarea si transportul bunurilor pe care oamenii cu suflet mare le vor dona pentru Banca de fapte bune. Vom avea o evidenta a tuturor bunurilor donate, pentru a sti in orice moment daca putem acoperi o nevoie urgenta . Va asteptam sa fiti parte a proiectului nostru, sa fiti oameni care sa fie donatori de fapte bune!

14/06/2026
24/04/2026

Am lipsit cam mult de pe pagina asta, dar cred că am avut o scuză destul de buna și de nobilă - am lucrat intens înainte de Paște, împreună cu voluntarii Asociatia Harmony and Hope Iași ca sa cumpărăm și să distribuim alimente, fructe, cozonaci, pentru familiile și persoanele singure de care ne ocupam, așa că aproape două săptămâni am fost la munca aproape zi-lumina!!
Acum, revenind la picturi, am fost surprinsă să găsesc expus un tablou de-al meu, despre care chiar uitasem, in casă uneia din fetele mele, care sta in Ploiesti și la care sunt acum. Chiar m-am mirat că nu l-am avut în galeria mea cu picturi, dar e bine că acum l-am pozat și îl și postez. Este o pictură pe pânză, cu acrilice, pictata in stilul clasic, cu penson, dimensiuni 20/30. Nu e nu știu ce capodopera, dar e al meu și mie îmi place, chiar dacă este pictat mai la începuturi.
Ne revedem când mă întorc de la Ploiești!! 👋👋

Address

Iasi
700220

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Banca de fapte bune posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Organization

Send a message to Banca de fapte bune:

Share