Suntem un popor care se poate mobiliza atunci cand semenul nostru sufera, cand cineva are nevoie de putinul nostru , de ajutorul nostru material, de sustinerea noastra , sub orice forma ar fi ea.Ne propunem sa mobilizam oamenii care vor sa faca o fapta buna, care au ceva care nu le mai trebuie - haine, incaltaminte, aparate electrocasnice, calculatoare, mobilier, materiale de constructii si nu st
iu ce sa faca cu ele, sa le colectam, sa le depunem intr-un depozit si atunci cand avem cazuri sociale, sa le putem distribui urgent. Cred ca multi dintre noi stim despre conceptul ,, cafeaua in asteptare'' sau ,, supa in asteptare''....cam asta se vrea proiectul nostru !! Pentru ca timpul dintre depistarea unui caz social si distribuirea unor ajutoare celor in nevoie sa fie cat mai scurt, ONG-ul nostru a hotarat sa puna la dispozitia celor care vor sa ajute, spatiu intr-un depozit si voluntari care sa ajute la colectarea si transportul bunurilor pe care oamenii cu suflet mare le vor dona pentru Banca de fapte bune. Vom avea o evidenta a tuturor bunurilor donate, pentru a sti in orice moment daca putem acoperi o nevoie urgenta . Va asteptam sa fiti parte a proiectului nostru, sa fiti oameni care sa fie donatori de fapte bune!