07/01/2026
IMPORTANT!!
Pentru cei care spun că ne-am arătat bogăția
Camioanele nu au fost scoase ca să arate averea cuiva.
Au fost scoase ca să ducă bucurie copiilor.
Caravana Bună Vestire a însemnat 4 nopți de colindat, frig, muncă, organizare și bani cheltuiți din buzunar, nu pentru imagine, ci pentru comunitate. Luminițele, ornamentele, Moș Crăciun, bradul și parada au fost gândite pentru copiii din Țara Hațegului, Baru și Petroșani, nu pentru like-uri și nu pentru orgolii.
Când am organizat această caravană am invitat toate confesiunile, ortodocși, catolici, baptiști, penticostali, etc. Să ni se alăture să colindăm împreună, am contactat si antreprenori care dețin camioane să participe pentru copii. Unii au venit, alții nu au putut.
Dar nimeni nu a fost obligat și nimeni nu a fost exclus.
Ce este trist nu e că există lumini, moș crăciun, om de zăpadă, pom de crăciun sau camioane.
Trist este că unii nu se implică cu nimic, nu pun timp, nu pun bani, nu pun suflet dar sunt primii la critică.
E ușor să comentezi când stai la cald.
E ușor să judeci când nu faci nimic.
Mai greu este să ieși, să organizezi și să dai fără să ceri nimic înapoi.
Noi am ales să facem ceva pentru comunitate.
Cei care doar critică fără să se implice nu ne dau lecții.
Binele nu se măsoară în vorbe, ci în fapte.
Iar bucuria copiilor și faptul ca am dus vestea bună valorează mai mult decât orice comentariu răutăcios.
Vă dorim un an nou fericit tuturor, chiar și celor răutăcioși.