05/04/2026
Astăzi mă gândesc la Dăjulescu Dorian și vă îndemn să îi ascultați povestea și să ne unim pentru el , să fim alături de el, fiecare așa cm poate .
“ Astăzi este Duminica Floriilor. O zi în care mulți dintre voi sărbătoriți persoane dragi, sunteți la biserică slujindu-l pe Dumnezeu sau vă bucurați de liniștea căminului. Fiecare dintre noi are propriile griji, dar astăzi vin în fața voastră cu o poveste despre supraviețuire.
În timp ce lumea sărbătorește, eu duc o bătălie mută cu CANCERUL(Limfomul Hodgkin). Nu este doar o luptă fizică, ci și una birocratică și financiară care mă epuizează.Costurile tratamentului meu sunt uriașe și, din păcate, statul român îmi pune bariere în loc să îmi întindă o mână:
BENDAMUSTINA: Un tratament de 2.000 lei, pe care trebuie să îl susțin singur.
NIVOLUMAB: Aceasta este șansa mea reală, dar costă 16.000 EURO pe lună. CNAS condiționează decontarea acestui medicament de efectuarea unui transplant de celule stem. Din acest motiv, sunt nevoit să dau statul în judecată pentru a-mi câștiga dreptul la viață.
Dar procesele durează, iar cancerul nu așteaptă sentința unui judecător. Timpul este cel mai mare dușman al meu acum.
Dacă în această zi de sărbătoare simți să faci un gest de mare bunătate, orice sumă mă ajută să îmi cumpăr tratamentul și să continui lupta până când justiția îmi va da dreptate.
BT PAY: 0757032767
Banca Transilvania (RON): RO89 BTRL RONC RTOC K118 5101
Banca Transilvania (EUR): RO36 BTRL EURC RTOC K118 5101
Raiffeisen Bank (RON): RO21 RZBR 0000 0600 2048 1856
Raiffeisen Bank (EURO): RO92 RZBR 0000 0600 3006 1268
PayPal:
Vă rog din suflet, distribuiți această postare. Un "share" poate ajunge la cineva care are puterea să mă susțină în această perioadă critică.
Vă mulțumesc pentru empatie și vă doresc o duminică luminată alături de cei dragi! 🌿✨”