04/06/2026
Tíz hét együtt – és mennyi minden fért bele...
A héten lezárult a Lelki egészségünk klub újabb 10 alkalmas találkozósorozata. Nehéz néhány mondatban összefoglalni mindazt, amit ez a tíz hét jelentett a résztevőknek.
Beszélgettünk a pozitív énképről, a szabadságról, emberi értékeinkről és vágyainkról. Szó volt Isten gondviseléséről, hitről, talentumainkról, és arról is, hogyan segíthetnek a mesék közelebb kerülni önmagunkhoz. Kiváló szakemberek – pszichológusok, lelkigondozók, szociálpedagógus és lelkészek – hozták el tudásukat és tapasztalataikat, de a találkozások értékét nemcsak az előadások adták.
Ahogy teltek a hetek, egyre több személyes történet, kérdés, felismerés és mosoly talált helyet a körben. Idegenekből ismerősök lettek, az ismerősökből pedig egy olyan közösség formálódott, ahol jó volt jelen lenni, figyelni és megszólalni.
Mindvégig arra törekedtünk, hogy ne kész válaszokat keressünk, hanem hiteles és mély utakat járjunk be együtt. Olyan kérdéseket, amelyek valóban érintenek bennünket, és olyan gondolatokat, amelyek velünk maradnak a hétköznapokban is.
Az előadók mellett külön köszönettel tartozunk Birta Zsuzsanna lelkigondozónak, aki házigazdaként, szervezőként és figyelmes kísérőként volt jelen az egész folyamat során.