20/10/2024
🎀 În data de 9 octombrie, Asociația pentru Victimele Abuzului Sexual (AVAS) a fost prezentă în Cluj-Napoca, printr-un stand al Sânizienelor, la conferința medicală "De la Singur, la Împreună" organizată de Asociația ReDescoperă Fericirea Stop Cancer. Evenimentul a fost unul de conștientizare a cancerului mamar, fapt pentru care Sânizienele au purtat câte o cicatrice în semn de solidarizare cu toate persoanele asupra cărora diagnosticul oncologic a lăsat urme pe corpul lor. Sunt urme care ne vorbesc despre puterea celuilalt de-a parcurge un drum deloc ușor, cel al tratamentului, iar Sânizienele au vrut să pună în lumină și frumusețea corpului, indiferent de transformările la care-l supun intervențiile chirurgicale.
În contextul evenimentelor din luna octombrie, luna dedicată conștientizării și prevenției cancerului de sân, fiecare Sâniziană pleacă spre voi și cu îndemnul de-a avea o mai mare grijă pentru sănătate.
Mulțumiri Asociației ReDescoperă Fericirea Stop Cancer pentru că ne-a dat posibilitatea de-a participa la eveniment! 🙏