28/05/2026
Federația Patronală a Energiei a fost, și în acest an, coorganizator al Transylvania Green Energy Forum.
În prima zi a conferinței, Raluca Covrig, Directorul de Afaceri Publice și Comunicare al Federației Patronale a Energiei, a participat ca speaker în panelul „Energia ca Business: Capital, ESG și Competitivitate Industrială”, unde discuțiile s-au concentrat pe provocările și oportunitățile tranziției energetice pentru industrie, accesul la finanțare, rolul ESG și impactul costului energiei asupra competitivității economice.
În cea de-a doua zi, organizată de Federația Patronală a Energiei, focusul a fost pe tema securității energetice, analizată din multiple perspective: legislativă, geopolitică, economică și informațională.
Mulțumim speakerilor pentru pragmatism și infomațiile extrem de utile!
Lorena Novac, Partener, Ijdelea & Associates
Dumitru Chisăliță , Președinte, Asociația Energia Inteligentă
Daniel Apostol, Director General, Federația Patronală a Energiei
Remus Ștefureac, CEO & Founder INSCOP Research
Dan Sultănescu, CEO & Founder NewsVibe Technologies.
La fel ca în edițiile anterioare, ne-am regăsit în mijlocul liderilor din regiune interesați de inovație, securitate energetică și dezvoltarea producției de energie în România, alături de specialiști de renume din domeniul energiei.
Transylvania Green Energy Forum este cel mai mare eveniment dedicat energiei verzi din Transilvania și a avut loc în perioada 26-27 mai în Cluj-Napoca. Ediția din acest an, a IV-a, a promovat soluții inovatoare în domeniul energiei sustenabile și a oferit un plus de claritate într-un context marcat de evoluții legislative, tehnologice și economice.
Felicitări organizatorului Amprenta Advertising pentru o nouă ediție de succes!