Suntem voluntari care d**a cățiva ani de activități umanitare împreună, am înființat Asociatia "Bucurie in Dar", pentru a ajuta la o scară mai mare. Suntem oameni care trăiesc și pentru alții, oameni cu rațiune, cu sentimente și cu dorințe, iar dorința noastră este să nu trăim doar pentru noi înșine. Cu ajutorul Bunului Dumnezeu și cu sprijinul vostru, într-o împreună lucrare, vrem să aducem bucur
ie în inimile multor oameni, mari și mici, tineri și bătrâni. Avem libertatea de a alege ce facem în această viață, iar noi am ales să ajutăm și o facem cu toata bucuria și cu toată dragostea. Ce am făcut și înainte ca voluntari, facem și acum, dar multe în plus, pe care acum ni le permite cadrul legal al asociației. Ascultăm poveștile de viață ale celor care sunt mai puțin importanți pentru societate. Suntem sprijin, cu tot ce ne stă în putere, pentru cei care nu au pe cine să se sprijine. Este atât de simplu. De ce să ajutăm? Pentru că avem puterea să alegem ce facem cu timpul nostru, cu resursele noastre, cu viața noastră. Moștenirea pe care o lăsăm copiilor noștri sunt faptele noastre, pe care le transmit și ei mai departe. Din această viață, plecăm doar cu faptele noastre! Voi, cei care veniți și ajutați, sacrificați din timpul vostru, din confortul și banii voștri în folosul unor oameni pe care nu-i cunoașteți. Ați ales să dăruiți din viața voastră aproapelui vostru și aceasta vine din iubire.