15/06/2026
✅ Elevii de la profilul pedagogic al Colegiul Național „George Coșbuc” Năsăud au organizat ultimul atelier din proiectul „Empowering Youth: Tools and Techniques to Combat Bullying and Cyberbullying in Bistrița”, încheind astfel o serie de activități dedicate prevenirii bullying-ului și cyberbullying-ului și promovării sănătății mintale în rândul tinerilor.
👉🏻 În cadrul acestui atelier, participanții au explorat conceptul de reziliență și au discutat despre importanța dezvoltării capacității de a face față provocărilor, de a gestiona conflictele și de a găsi resurse interioare pentru a depăși situațiile dificile.
🤗 Le mulțumim tuturor elevilor, profesorilor și partenerilor implicați pentru contribuția adusă la succesul acestui proiect și pentru angajamentul lor în promovarea bunăstării și siguranței tinerilor.
Acest proiect este susținut de Being, o inițiativă internațională pentru sănătate mintală găzduită de Grand Challenges Canada și finanțată parțial de Guvernul Canadei, Fundația Botnar și UK Department of Health and Social Care, prin UK aid de la National Institute for Health and Care Research (NIHR). ❤️
Being Romania
Being Initiative
𝐅𝐢𝐢 𝐚𝐥𝐚̆𝐭𝐮𝐫𝐢 𝐝𝐞 𝐧𝐨𝐢 𝐬̦𝐢 𝐃𝐎𝐍𝐄𝐀𝐙𝐀̆ 𝐀𝐈𝐂𝐈 ➡️ inocenti.ro/doneaza-bistrita
🤗 𝐕𝐚̆ 𝐢𝐧𝐯𝐢𝐭𝐚̆𝐦 𝐬𝐚̆ 𝐯𝐚̆ 𝐚𝐛𝐨𝐧𝐚𝐭̦𝐢 𝐥𝐚 𝐧𝐞𝐰𝐬𝐥𝐞𝐭𝐭𝐞𝐫-𝐮𝐥 𝐧𝐨𝐬𝐭𝐫𝐮, 𝐚𝐜𝐜𝐞𝐬𝐚̂𝐧𝐝 𝐮𝐫𝐦𝐚̆𝐭𝐨𝐫𝐮𝐥 𝐥𝐢𝐧𝐤: inocenti.ro/newsletter
💜 𝗙𝘂𝗻𝗱𝗮𝘁̦𝗶𝗮 𝗜𝗻𝗼𝗰𝗲𝗻𝘁̦𝗶 • 𝗕𝗶𝘀𝘁𝗿𝗶𝘁̦𝗮
📍𝗖𝗮𝗹𝗲𝗮 𝗠𝗼𝗹𝗱𝗼𝘃𝗲𝗶, 𝗻𝗿. 𝟰𝟰𝗖, 𝗽𝗮𝗿𝘁𝗲𝗿, 𝗮𝗽. 𝟳𝟰, 𝗕𝗶𝘀𝘁𝗿𝗶𝘁̦𝗮