Fundacja Odzyskajmy.pl

Fundacja Odzyskajmy.pl Fundacja powstałą aby pomagać osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym.

Malowanie na szkle to temat kolejnych zajęć, w których uczestniczyli seniorzy z Jeleśni. Podczas warsztatów seniorzy odk...
03/05/2026

Malowanie na szkle to temat kolejnych zajęć, w których uczestniczyli seniorzy z Jeleśni. Podczas warsztatów seniorzy odkrywali piękno tradycyjnej techniki malowania na szkle. Powstawały wyjątkowe prace inspirowane tradycyjnymi motywami ludowymi- pełne kolorów, precyzji i artystycznej wrażliwości. Twórczość ludowa wymaga wyjątkowej cierpliwości i precyzji, którą posiadają Seniorzy. Seniorzy posiadają również wyjątkowy talent do integrowania się, prowadzenia konwersacji i wymiany wiedzy i doświadczeń. Warsztaty przebiegają w atmosferze radości i gwaru.

Zadanie dofinansowane z budżetu Województwa Śląskiego.

Kwiaty na łące to popularny temat w malarstwie już od starożytności. Malują dzieci w szkołach, dorośli na kursach i Seni...
17/04/2026

Kwiaty na łące to popularny temat w malarstwie już od starożytności. Malują dzieci w szkołach, dorośli na kursach i Seniorzy w Łodygowicach.
W klubie Seniora w Łodygowicach podczas warsztatów kreatywnych powstały prawdziwe arcydzieła. Wszystkie stworzone przez Seniorów. Doskonałe wyczucie barw i perspektywy, które potrafią tylko nieliczni.
Gratulujemy Seniorom doskonałych prac malarskich.

Zadanie dofinansowane z budżetu Województwa Śląskiego.

"Silni razem""Piękne kwiatki" tym razem z bibuły zrobili Seniorzy z Jeleśni podczas warsztatów kreatywnych. Jak widać na...
17/04/2026

"Silni razem"
"Piękne kwiatki" tym razem z bibuły zrobili Seniorzy z Jeleśni podczas warsztatów kreatywnych.
Jak widać na zdjęciach kreatywność jest dostępna dla każdego bez względu na wiek i płeć.
Tradycja bukieciarska w tym kwiaty z bibuły - sięga okresu międzywojennego. Kiedyś dzieci w szkołach uczyły się wykonywać ozdoby z bibuły, obecnie sztuka ta jest kontynuowana głównie przez Seniorów. I chwała im za to, że jeszcze mają siłę i chęci aby kultywować tradycje ludowe.
Warsztaty w Jeleśni są prowadzone przez z Jeleśni, którzy udzielają również zaplecza lokalowego za co bardzo jesteśmy wdzięczni :-)

Zadanie dofinansowane z budżetu Województwa Śląskiego.

Święta tuż tuż, czas przygotować świąteczne ozdoby.Młodzież przebywająca w   w Żywcu uczyła się pod okiem Pedagog   robi...
09/12/2025

Święta tuż tuż, czas przygotować świąteczne ozdoby.
Młodzież przebywająca w w Żywcu uczyła się pod okiem Pedagog robić świąteczne gwizdki z papieru. Zajęcie wymagało nie lada cierpliwości i wytrwałości, żeby osiągnąć końcowy efekt. Jednak jak zawsze Młodzież przebywająca w Ośrodku wykazała się niebywałą cierpliwością, starannością i osiągnęli efekt Łał.
Serdecznie im GRATULUJEMY 😀👌

Projekt finansowany w ramach Kulturalnego Orlenu
&Science
https://www.facebook.com/ORLENArtScience/

https://www.facebook.com/fundacjaorlenlukasiewicza

05/12/2025

Start it Up

Mieliśmy przyjemność prowadzić w w Warszawie Warsztaty z Młodzieżą m.in. z: podejmowania działalności gospodarczej, zarządzania projektami, brainstorming i design thinking.
Ze strony Młodzieży nie zabrakło pytań o zdobywanie patentów czy źródła finansowania działalności.
Prowadzący Warsztaty z tak podsumował spotkanie z tą niesamowitą Młodzieżą:
"grupa o bardzo dużej inteligencji emocjonalnej , fantastycznie proaktywna, pełna chęci, dystansu do siebie, zadająca mnóstwo pytań, otwarta na nowe tematy i przede wszystkim świadoma swoich zasobów i swoich elementów do poprawy, poszukująca tematów do dalszego Rozwoju, zwłaszcza dotyczących Rozwoju umiejętności miękkich"

Dziękujemy Dyrekcji Ośrodka za możliwość spotkania z Młodzieżą, a szczególnie dziękujemy Pani - doradcy zawodowemu z , która pomogła w zorganizowaniu tych warsztatów.

Zadanie publiczne dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

04/12/2025

Bezpieczna szkoła

Szkoła - miejsce, w którym dorośli są odpowiedzialni za dzieci i młodzież. Miejsce, w którym dorośli powinni móc spokojnie pracować, a dzieci mogłyby czerpać wiedzę i nabywać umiejętności od dorosłych.
Tymczasem młodzież coraz częściej cierpi na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne, nie odnajduje się w dorastaniu, potrzebuje wsparcia i pomocy.
Dorośli pracujący z dziećmi są coraz bardziej zmęczeni i coraz mniej zainteresowani, żeby dostrzegać problemy swoich podopiecznych.

Dziękujemy WSZYSTKIM SZKOŁOM z regionu Bielska-Białej i powiatu żywieckiego, które wzięły udział w naszym projekcie.
Życzymy Gronu Pedagogicznemu dużo cierpliwości i zrozumienia dla swoich podopiecznych.

Zadanie dofinansowane z budżetu Województwa śląskiego.

30/11/2025

Gdy jest się Nastolatkiem to trudno jest skupiać się na nauce. Szczególnie, gdy w koło dzieje się tyle fajnych rzeczy - mecze piłki nożnej, rajd rowerowy, skoki narciarskie, itd., itd. Każdy kto ma w domu nastolatka wie, że Młody człowiek ma z tym problem.
A jeszcze większy problem jest siedzieć w szkole na lekcjach i nie przeszkadzać innym. Tyle ciekawych tematów do omówienia z kolegami, koleżankami, a przerwy są takie krótkie.
Naprawdę trudno o skupienie i spokojne siedzenie na lekcjach.

O problemach Młodzieży z zachowaniem w okresie nastoletnim rozmawiała z Gronem Pedagogicznym w w Żywcu Monika Monika, która większość trudnych zachowań Młodzieży tłumaczy traumą wczesnodziecięcą....

Dziękujemy Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu z w Żywcu za aktywny udział w projekcie.
Życzymy im dalszej cierpliwości w nauczaniu Młodzieży.

Zadanie dofinansowane z budżetu Województwa śląskiego

30/11/2025

Razem w Przyszłość

to drugi Ośrodek Wychowawczy, w którym realizowaliśmy projekt.
Poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, którzy pracują w tym Ośrodku i wspierają na co dzień młode dziewczyny, które tam przebywają. Tutaj zakończenie zadania było całkiem inne niż w Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Dobrodzieniu.
Ostatnie zajęcia prowadziła Pani , której doświadczenie w pracy z Młodzieżą sięga daleko poza Europę.
Jej sposób prowadzenia zajęć jest tak niecodzienny i tak wyjątkowy, że w Warsztatach, które są kierowane do Młodzieży chce uczestniczyć również Kadra Wychowawcza w Ośrodku, włącznie z samym Kierownictwem.
Warsztaty Pani Agnieszki są pełne ciepła, zrozumienia, równości i poszanowania drugiej osoby.

Dziękujemy Dyrekcji za chęć współpracy i uczestnictwo w Projekcie.

Inicjatywa - Razem w przyszłość - jest realizowana w ramach programu "Wsparcie inicjatyw poradniczych" dofinansowanego ze środków Narodowego Instytutu
Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu
Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2023 - 2030
Operatorami Programu "Wsparcie Inicjatyw Poradniczych WIP" są:
,
,
,

Razem w przyszłość  Skończyliśmy 2 projekty w 2 Ośrodkach dla Młodzieży.W  Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Dobrodzien...
30/11/2025

Razem w przyszłość

Skończyliśmy 2 projekty w 2 Ośrodkach dla Młodzieży.
W Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Dobrodzieniu Uczniowie swoje uczestnictwo podsumowali wyjściem do kina.
Miło patrzeć na zadowolone twarze młodych chłopaków, którzy pomimo swoich problemów i ograniczeń, próbują się dostosować do ogółu społeczeństwa.
Serce rośnie, gdy ludzie tacy jak , opiekują się Młodzieżą z problemami wychowawczymi bez poniżania ich i wykluczania.

Dziękujemy Dyrekcji Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Dobrodzieniu za udział w projekcie.

Projekt sfinansowany ze środków – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego* w ramach Rządowego Programu
Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022–2033.



Adres

Dworcowa 3
Zywiec
34-300

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Fundacja Odzyskajmy.pl umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij