Miejski Klub Seniora w Zgorzelcu powołano do życia 1 kwietnia 2009 roku z inicjatywy burmistrza Rafała Gronicza, jako przedsięwzięcie mające aktywizować i integrować środowisko zgorzeleckich seniorów . Adama Mickiewicza 13 w dzielnicy Ujazd (dawne lokum Powiatowego Urzędu Pracy), gdzie odbywa się większość z oferowanych w ramach klubu zajęć służących rozwijaniu pasji i zainteresowań zgorzelczan z
grupy wiekowej 55+ oraz spotkania stowarzyszeń i organizacji działających na ich rzecz. Pragniemy aby każdy czuł się w Miejskim Klubie Seniora jak u siebie, dlatego dokładamy wszelkich starań by stworzyć odpowiednią atmosferę i warunki ku temu. A wybierać można m.in. spośród nieodpłatnych zajęć stacjonarnych typu: lektoraty, warsztaty, ćwiczeń odbywających się w siedzibie przy ul. Mickiewicza, nieodpłatnych zajęć ruchowych na świeżym powietrzu i w szkolnych salach gimnastycznych oraz spotkań okolicznościowych, wydarzeń kulturalnych, czy wycieczek krajoznawczych. Seniorze, przyjdź i skorzystaj z bezpłatnych zajęć! Przekonaj się, że warto.