20/01/2026
CZAS PODSUMOWAŃ I PIĘKNYCH WSPOMNIEŃ!
Wszyscy robią podsumowania, więc i na nas nadeszła pora😊
O wszystkich wydarzeniach, a było ich wiele informowałyśmy Was na bieżąco, ale jest jedna rzecz, której należy oddać cały ten post.
Największym i najważniejszym wydarzeniem roku było dla nas wzięcie udziału w konkursie oraz uzyskanie środków na realizację projektu":
„AKTYWIZACJA MIESZKAŃCÓW OBSZARÓW WIEJSKICH ORAZ PROPAGOWANIE PRODUKTÓW TRADYCYJNYCH I DZEDZICTWA KULINARNEGO”.
Czujemy się spełnione i wierzymy, że dobrze wywiązałyśmy się z podjętego wyzwania.
Przez 6 miesięcy ubiegłego roku dzieliłyśmy się z Wami swoją wiedzą, przepisami kulinarnymi tradycjami, z założeniem, jak ważna jest integracja mieszkańców i integracja międzypokoleniowa, oraz zachęcenie do kontynuowania lokalnych tradycji i to udało nam się osiągnąć.
Nasze tradycyjne potrawy można było poznać podczas poczęstunków na ryneczkach i jarmarkach.
W lipcu zorganizowałyśmy warsztaty z pieczenia chleba, które okazały się ogromnym sukcesem. Wzięłyśmy udział w Dożynkach Parafialnych Gminy Zgierz w Giecznie gdzie wystąpiłyśmy w odświętnych strojach, a także przygotowałyśmy ustrojony dożynkowo stół, przeznaczony na poczęstunek i prezentację regionalnych potraw i wypieków.
W grudniu odbyły się Świąteczne Warsztaty z lepienia prawdziwych, tradycyjnych pierogów Wigilijnych i nie tylko.
Kupiłyśmy produkty spożywcze, nasze szafy wzbogaciły się o pięknie zdobione i logowane koszulki i fartuchy, a zakupiony sprzęt – kuchnia gazowo-elektryczna, kuchnia polowa z grillem, patelnie, kociołek, wózek, termos będą przez wiele lat nam służyły i nadal propagowały ideę „AKTYWIZACJI MIESZKAŃCÓW OBSZARÓW WIEJSKICH ORAZ PROPAGOWANIE PRODUKTÓW TRADYCYJNYCH I DZEDZICTWA KULINARNEGO”.
Założenie integracji międzypokoleniowej sprawdziło się w całości, a we wszystkich formach czy terenowych, czy warsztatowych, czy lokalnych brali udział ludzie z każdej grupy wiekowej, a często całe rodziny.
Poznałyśmy setki osób i setki osób dzięki temu grantowi mogły skorzystać z dobrodziejstwa tradycji i dziedzictwa kulinarnego, a najlepszym potwierdzeniem dla aktywizacji mieszkańców obszarów wiejskich są nowe członkinie naszego KGW, a także dziesiątki telefonów z podziękowaniami i zapytaniami kiedy znów coś będzie organizowane.
Post jest długi, ale najważniejsze zostawiłyśmy na koniec.
Nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie było Budżetu Województwa Łódzkiego – ŁÓDZKIE DLA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH.
Za tak ogromne wsparcie, które pozwoliło nam na zorganizowanie wszystkiego DZIĘKUJEMY pięknie Łódzkie dla Ciebie , bo całe zadanie, które realizowałyśmy przez ostatnie miesiące, w pełni finansowane było z Budżetu Województwa Łódzkiego.
Dziękujemy za dostrzeżenie naszego wniosku, dziękujemy za wskazówki i cierpliwość, dziękujemy za dbanie o tradycję i przeogromne wsparcie! Dziękujemy także wszystkim uczestnikom, każdemu kto ofiarował nam choć jedną wspólną chwilę, naszemu Sołectwu Jedlicze A, Parafii Gieczno i Gminie Zgierz z Panią Wójt na czele za wsparcie.
DZIĘKUJEMY♥️