01/06/2026
Harcerze i zuchy z naszego hufca wzięli udział w dwudniowej wycieczce krajoznawczej w ramach projektu „Kocham Polskę”, która odbyła się w dniach 30–31 maja 2026.
Program wyjazdu obejmował zwiedzanie kilku ważnych i atrakcyjnych turystycznie miejsc w południowo-wschodniej Polsce. Pierwszego dnia uczestnicy odwiedzili Sandomierz oraz Kazimierz Dolny, gdzie mieli okazję zobaczyć zabytkową architekturę, poznać historię miast oraz podziwiać nadwiślańskie krajobrazy.
Kolejnym punktem był krótki postój w Nałęczowie, który pozwolił na chwilę odpoczynku oraz spacer wokół Stawu Zakochanych. Następnie grupa udała się do Lublina, będącego głównym celem wycieczki. Zwiedzanie miasta obejmowało m.in. Muzeum Narodowe, Bramę Krakowską oraz Wieżę Trynitarską. Na zakończenie uczestnicy zeszli do Lubelskich Podziemi, gdzie mogli poznać historię miasta z zupełnie innej perspektywy.
W drodze powrotnej harcerze i zuchy odwiedzili także Zamość, gdzie odbył się krótki spacer po zabytkowym centrum.
Wyjazd był doskonałą okazją do poznania historii i kultury odwiedzanych miejsc, a także do integracji oraz aktywnego spędzenia czasu.
21 Podhalańska Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Callidus"
10. PDH Skorusy Rogoźnik
12. PGZ Wesołe Szarotki/26. PDH DziewięćSił - Ciche
Drużyna Harcerska Wędrowcy Nadziei z Niedzicy
2 PGZ Bractwo Słońca
2 PWDH Płomienne Plemię