30/12/2025
Cześć, z tej strony Młodzieżowa Rada Miasta Żagań. Chcielibyśmy się odnieść do sytuacji, która ma miejsce w mediach w ostatnim czasie. Przewodniczący Rady Miasta Żagań po zaoferowaniu nam pomocy w działalności w mieście zaczął rzec, iż nie podejmujemy żadnych działań w Żaganiu, co niestety nie jest prawdą. Ostatnia sesja odbyła się 21 listopada, gdzie zaprzysiężyliśmy nowych członkow Rady. Niestety ku naszemu zdziwieniu tydzień po sesji trzech członków złożyło mandat i mimo wcześniejszych wyborów uzupełniających nadal nie mamy kworum, oznacza to, że formalnie nie możemy podejmować uchwał oraz realizować swoich projektów. Pomimo tego uczestniczyliśmy w korowodzie Jarmarku Św. Mikołaja i spotkaliśmy się nieoficjalnie, aby omówić nasze plany na 2026r. Dodatkowo zostało zarzucone nam, od kilku osób, nie wprost ale interpretujac na to wychodzi, że nasz opiekun nie staje na wysokości zadania. Niestety tak nie jest, a nawet jesli to sami nie mozemy zmieć opiekuna, ponieważ takie decyzje podejmuje Rada Miasta. Przykro nam, że jestesmy obaczani o nie angażowanie się w sprawy Żagania oraz nie chęć pomocy, natomiast nasi przedstawiciele czesto widywani są w urzędzie i są w stałym kontakcie z osobami które sa w stanie nam pomoc.