20/11/2025
W niedzielę, 16 listopada, spędziliśmy fantastyczny dzień na strzelnicy LOK w Bielczy, spotykając się z mieszkańcami i organizacjami z Gminy Szczurowa. Było wesoło, edukacyjnie i było też sporo emocji! ❤️
Uczestnicy mieli okazję ćwiczyć pierwszą pomoc i reagowanie w sytuacjach kryzysowych, korzystając z fantomów, zestawów pozoracyjnych oraz trenażera AED, które pozwalały odtwarzać realistyczne scenariusze ratownicze.
Nie zabrakło strzeleckich atrakcji! 🎯 Oprócz tradycyjnych strzelań kulowych z różnych rodzajów broni, każdy mógł spróbować swoich sił na również na strzelnicy laserowej i podczas strzelania z broni ASG (OSP Wola Przemykowska-Zamłynie – aleście świetnie to zorganizowali!).
Wydarzenie wzbogaciły pokazy naszych lokalnych bohaterów – jednostek OSP: Wrzępia (zawsze można na Was liczyć - to nie pierwsze nasze wspólne wydarzenie), Wola Przemykowska-Zamłynie, Rajsko, Kwików oraz KSRG: Szczurowa, Uście Solne i Zaborów. Strażacy pokazali sprzęt i czynności ratownicze, oraz opowiedzieli, jak wygląda reakcja w różnych sytuacjach zagrożenia. Ich nieoceniona pomoc organizacyjna przyczyniła się do sprawnego i bezpiecznego przebiegu całego wydarzenia.
Duże zainteresowanie wzbudziła także prezentacja technik łączności awaryjnej przygotowana przez Niepołomicki Klub Krótkofalowców SP9MOA, który pokazał alternatywne sposoby komunikacji na wypadek awarii sieci. Swoją obecnością i bardzo ciekawą i dopracowaną wystawą wydarzenie ubogacił również Klub Strzelecko-Sportowy Horyzont. Podziękowania kierujemy także do właściciela Strzelnicy Jaworsko, którego doświadczenie i gotowość do pomocy sprawiły, że część szkoleniowa oparta na praktyce strzeleckiej przebiegła sprawniej i bezpiecznie.
Ogromne dziękujemy wszystkim uczestnikom, mieszkańcom Gminy Szczurowa, którzy aktywnie wzięli udział w wydarzeniu – Wasza obecność i energia sprawiły, że dzień był naprawdę wyjątkowy. 🌟
Serdeczne podziękowania dla Pani Sołtys wsi Wrzępia Aliny Oleksy, oraz dla Pana Radnego Gminy Szczurowa Rafała Kłuska – dziękujemy Wam za wsparcie, dobre słowo i aktywne uczestnictwo w wydarzeniu!
Z całego serca dziękujemy KP Fotografia za piękne zdjęcia, które uchwyciły każdy uśmiech i emocje, oraz dla portalu Cappucino.eu za patronat prasowy i wsparcie w dotarciu do lokalnej społeczności. Ogromne podziękowania kierujemy również do firmy Olimed Szkolenia, która udostępniła profesjonalny fantom do ćwiczeń tamowania krwotoków – a same ćwiczenia wspaniale koordynowało OSP KSRG Szczurowa.
Dziękujemy wszystkim partnerom i jednostkom OSP – Wasze zaangażowanie było bezcenne! To dzięki Wam wszystkim możemy wspólnie budować społeczność pełną pasji, współpracy i wzajemnego wsparcia. Nasze stowarzyszenie z radością angażuje się w lokalne inicjatywy i wierzymy, że to dopiero początek wspólnych działań, które wzmocnią naszą społeczność i przyniosą wiele radości, pożytku oraz dobrych chwil. 💛
Jeszcze Wam, nasi drodzy członkowie Stowarzyszenia Armado, dziękujemy za nieustającą pasję i niemalejące zaangażowanie w działaniu rzecz lokalnej społeczności.💛
Projekt „Wzrost integracji, aktywności i odporności społecznej mieszkańców gminy Szczurowa” sfinansowano ze środków w ramach do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego