Chwyć wiatr w żagle

Chwyć wiatr w żagle O żeglarstwie i o tym jak chwytać wiatr w żagle. Strona prowadzona przez Dolnośląskie Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa. www.zeglarstwo.org.pl

31/12/2025

Mamy do sprzedania 3 używane Oriony i Omegi w dobrym stanie technicznym (można zrzucić na wodę i żeglować). Kompletne.
Kontakt telefoniczny: Janusz Pełka 608 47 80 84.

Niedługo Szanty we Wrocławiu więc podrzucamy wywiad z Markiem Szurawskim 🙂
23/12/2025

Niedługo Szanty we Wrocławiu więc podrzucamy wywiad z Markiem Szurawskim 🙂

W rozmowie mówimy o:⛵️ lekcjach, które daje żywioł — czasem brutalnych lecz zawsze prawdziwych👥 zasadach, które tworzą załogę i budują między ludźmi coś wię...

Ruszamy z kursami żeglarskimi i motorowodnymi we Wrocławiu. Szkolimy już ponad 40 lat :-) pod egidą Polskiego Związku Że...
18/04/2025

Ruszamy z kursami żeglarskimi i motorowodnymi we Wrocławiu. Szkolimy już ponad 40 lat :-) pod egidą Polskiego Związku Żeglarskiego. Pływasz w weekendy i uczysz się, jak żeglować jachtem lub motorówką bezpiecznie, z głową i by rozumieć :-)
Zapraszamy! Jeśli chcesz się zapisać lub zadać pytania zadzwoń: Janusz Pełka, tel. 608478084

Egzaminy na patenty jeszcze przed wakacjami!

[⛵️SPRZEDAJEMY TROCHĘ JACHTÓW] Planujemy u nas trochę zmian i inwestycji🩵 Więc mamy na sprzedaż używane jachty (często z...
02/04/2025

[⛵️SPRZEDAJEMY TROCHĘ JACHTÓW] Planujemy u nas trochę zmian i inwestycji🩵 Więc mamy na sprzedaż używane jachty (często z nowymi lub nieużywanymi żaglami): Orion, ElBimbo i Omega. Jeśli macie ochotę na zadbanie o te wspaniałe jachty, którymi opiekowaliśmy się sporo lat i które dały skrzydła dziesiątkom nowych żeglarzy to zapraszamy do telefonów do Janusza: 608 47 80 84.
Na wszelkie pytania odpowiadamy telefonicznie.

A już niedługo startują nasze kursy na żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego. Dajcie znać znajomym! Niedługo napiszemy więcej :-)

20/09/2024

Wody przybywa😥 (7 rano w piątek)

19/09/2024

Na przystani dziś po nocy skok wody powyżej 1,5 metra. Można powiedzieć, że mamy wody pływowe 😂 Pomost dzielnie daje radę. Jachty bezpieczne. Póki co woda do jabłonki.
Dziękujemy, że dzwonicie i pytacie ❤️
Póki co - prowadzimy wachty na oku.

Ruszamy z kursami 🙂 I uważamy, że w każdym wieku można zacząć żeglować 🙂 Bo żagle to patent na ciekawe hobby!Mamy własną...
14/04/2024

Ruszamy z kursami 🙂 I uważamy, że w każdym wieku można zacząć żeglować 🙂 Bo żagle to patent na ciekawe hobby!
Mamy własną wygodną przystań z pomostami, motorówkę, kilka jachtów (kabinowe i omegi) więc jest na czym ćwiczyć. No i współpracujemy z profesjonalnymi instruktorkami i instruktorami PZŻ. Szefem kursu jest Janusz Pełka, który ma ponad 40-letnie doświadczenie instruktorskie (uprzedzamy, Janusz bywa wymagający, bo chce by umieć żeglować nie tylko pod egzamin, ale także po prostu z głową i bezpiecznie :-))
Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zadzwoń: Janusz Pełka, tel. 608478084. Będzie nam bardzo miło!

⛵️Więcej o kursie żeglarskim:
https://zeglarstwo.org.pl/zeglarz.php

🛥️Więcej o kursie motorowodnym:
https://zeglarstwo.org.pl/stmot.php

Uwaga: REGATY :-) 14-15 października odbędą się regaty wklasie Omega na naszym akwenie. Mamy 2 Omegi do wynajęcia, jeśli...
09/10/2023

Uwaga: REGATY :-) 14-15 października odbędą się regaty w
klasie Omega na naszym akwenie. Mamy 2 Omegi do wynajęcia, jeśli ktoś miałby ochotę startować :-)
Kontakt: Janusz Pełka, tel. 608478084.

Adres

Wroclaw

Telefon

+48608478084

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Chwyć wiatr w żagle umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Chwyć wiatr w żagle:

Udostępnij

Żeglarstwo to patent na ciekawe życie :-)

Dlatego tutaj o żeglarstwie i o tym jak chwytać wiatr w żagle. Zobacz wywiad z nami oraz nasze żeglowanie w jednym z programów telewizyjnych: https://link.do/chwyc_wiatr_w_zagle Żeglarstwo to nasza pasja dlatego pragniemy popularyzować je na Dolnym Śląsku. Formalnie istniejemy od 1999 roku (choć znamy się o kilkadziesiąt lat dłużej). Angażujemy się w ciekawe inicjatywy żeglarskie, szkolimy na kursach i obozach, egzaminujemy, szkolimy instruktorów PZŻ, prowadzimy rejsy na sródlądziu i na morzu (część już ponad kilkadziesiąt lat). Przykładamy się do tego, by uczyć dobrego, mądrego i bezpiecznego żeglowania. Ale trzeba też przyznać, że mamy na punkcie żeglowania bzika ;-) Nasza strona: www.zeglarstwo.org.pl Nasza przystań: ul.Osobowicka 70 (okolice Mostu Milennijnego) Kontakt do nas: Janusz Pełka, tel. 608478084 (w godz.10-18). PS na zdjęciu witraż, z widokiem na naszą przystań, jaką zrobił Janusz (nasz prezes), taka pasja :-)