23/11/2023
Miasto przygotowało drugi, poprawiony projekt planu miejscowego dla rejonu ulicy Bonczyka (link poniżej). Ponadto, w środę 22 listopada odbyła się publiczna dyskusja w ramach konsultacji nad planem.
Poprawiony projekt przewiduje daleko idące zmiany i realizuje dużą część (choć nie wszystkie) z uwag zgłaszanych przez mieszkańców, w naszej petycji oraz licznych pismach do Urzędu.
▪ Główną zmianą jest pozostawienie terenu pod przychodnią wyłącznie z funkcją ochrony zdrowia i opieki społecznej - nie będzie więc mogła tam powstać żadna inwestycja deweloperska.
▪Sam budynek przychodni będzie mógł za to zostać rozbudowany - zarówno w poziomie (przedłużenie o kilka metrów każdego z dwóch istniejących skrzydeł), a także w pionie (do 3 kondygnacji nadziemnych).
▪ Z przyczyn formalnych w planie nie nałożono publicznego charakteru usług medycznych oferowanych w przychodni - tego typu zapisy nie mogą znaleźć się w planie miejscowym.
▪ Plan zakłada "zakonserwowanie" istniejącej zabudowy w stanie maksymalnie zbliżonym do dzisiejszego. Dotyczy to nie tylko budynku przychodni, ale wszystkich innych obiektów znajdujących się na tej części Polanki - więc także bloków mieszkalnych i prywatnych domów jednorodzinnych.
ℹ Co teraz? Do 13. grudnia można składać formalne uwagi i protesty do poprawionego projektu. W pierwszej połowie stycznia 2024 prezydent wyda zarządzenia odnoszące się do uwag. Potem ruszy procedura legislacyjna: projekt będzie procedowany na komisjach i sesjach Rady Miejskiej Wrocławia.
https://bip.um.wroc.pl/artykul/133/69614/rejon-ulicy-ks-norberta-bonczyka-788-drugie-wylozenie