Komitet Sympatyków Polanki

Komitet Sympatyków Polanki Stowarzyszenie zrzeszające mieszkańców i sympatyków historycznego Osiedla Polanka we Wrocławiu.

Miasto przygotowało drugi, poprawiony projekt planu miejscowego dla rejonu ulicy Bonczyka (link poniżej). Ponadto, w śro...
23/11/2023

Miasto przygotowało drugi, poprawiony projekt planu miejscowego dla rejonu ulicy Bonczyka (link poniżej). Ponadto, w środę 22 listopada odbyła się publiczna dyskusja w ramach konsultacji nad planem.

Poprawiony projekt przewiduje daleko idące zmiany i realizuje dużą część (choć nie wszystkie) z uwag zgłaszanych przez mieszkańców, w naszej petycji oraz licznych pismach do Urzędu.

▪ Główną zmianą jest pozostawienie terenu pod przychodnią wyłącznie z funkcją ochrony zdrowia i opieki społecznej - nie będzie więc mogła tam powstać żadna inwestycja deweloperska.

▪Sam budynek przychodni będzie mógł za to zostać rozbudowany - zarówno w poziomie (przedłużenie o kilka metrów każdego z dwóch istniejących skrzydeł), a także w pionie (do 3 kondygnacji nadziemnych).

▪ Z przyczyn formalnych w planie nie nałożono publicznego charakteru usług medycznych oferowanych w przychodni - tego typu zapisy nie mogą znaleźć się w planie miejscowym.

▪ Plan zakłada "zakonserwowanie" istniejącej zabudowy w stanie maksymalnie zbliżonym do dzisiejszego. Dotyczy to nie tylko budynku przychodni, ale wszystkich innych obiektów znajdujących się na tej części Polanki - więc także bloków mieszkalnych i prywatnych domów jednorodzinnych.

ℹ Co teraz? Do 13. grudnia można składać formalne uwagi i protesty do poprawionego projektu. W pierwszej połowie stycznia 2024 prezydent wyda zarządzenia odnoszące się do uwag. Potem ruszy procedura legislacyjna: projekt będzie procedowany na komisjach i sesjach Rady Miejskiej Wrocławia.

https://bip.um.wroc.pl/artykul/133/69614/rejon-ulicy-ks-norberta-bonczyka-788-drugie-wylozenie

19/09/2023

Dobry wieczór,
Dostaliśmy odpowiedź z kancelarii Sejmiku Województwa Dolnosląskiego od Pana Przewodniczącego Andrzeja Jarocha na złożoną przez Stowaryszenie Komitet Sympatyków Polanki petycję w sprawie podjęcia działań zmierzających do zachowania historycznego Osiedla Polanka we Wrocławiu.
Sejmik Województwa Dolnośląskiego rozpatrzył pozytywnie nasze uwagi i wnioski w sprawie działki przy ul. Bonczyka i apeluje do Gminy Wrocław o poszanowanie postulatów wyrażonych w petycji Stowarzyszenia.
W uzasadnieniu Sejmik Województwa Dolnośląskiego zwraca się z apelem do wszystkich osób pełniących funkcje publiczne w organach Gminy Wroclaw o zachowanie istniejącego charakteru historycznego osiedla Polanka we Wrocławiu.
W sprawie petycji zaangażowane były osoby, które przyjęły, przeprowadzily procesowanie petycji w wielu dzialaniach również pozakulisowych oraz doprowadziły do pozytywnego efektu w postaci uchwały.

Bardzo dziękujemy.
Anna Omasta

Dzień dobry,Kolejna dzielnica walczy z deweloperem...Chyba czas , żeby Wroclaw się obudził.Wszyscy mieszkańcy powinni po...
31/08/2023

Dzień dobry,
Kolejna dzielnica walczy z deweloperem...
Chyba czas , żeby Wroclaw się obudził.
Wszyscy mieszkańcy powinni podpisać jedną, wspólną petycję do Prezydenta, aby w końcu do Niego dotarło, jaki wpływ mają Jego decyzje na mieszkańców.

 

15/08/2023
Trochę się pogadało....
15/08/2023

Trochę się pogadało....

Kolejna publikacją
15/08/2023

Kolejna publikacją

"Polanka zielona, nie betonowa" - mieszkańcy polanki protestują.

Mała pamiątka z pikiety.
14/08/2023

Mała pamiątka z pikiety.

Dziś po godz. 11:00 złożyliśmy do Urzędu Miasta naszą petycję z ponad 3500 podpisami. Złożyliśmy także uwagi do planu, k...
14/08/2023

Dziś po godz. 11:00 złożyliśmy do Urzędu Miasta naszą petycję z ponad 3500 podpisami. Złożyliśmy także uwagi do planu, które niektórzy z Was przekazali nam w wersji papierowej. Odbyła sie równiez pikieta pod siedzibą Prezydenta Wroclawia Jacka Sutryka. Na konferencji prasowej byli dziennikarze z Gazety Wroclawskiej, Gazety Wyborczej oraz TVP3 I Radia Wroclaw. W najbliższych godzinach Polanka i jej mieszkańcy będą się często pojawiać w prasie, internecie i telewizji 🙂

Wspólnie narobiliśmy dużego zamieszania - nasz głos już nie będzie mógł być lekceważony!

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali w zbieranie podpisów. Bez Was na pewno nie zebralibyśmy tak znaczącej liczby.
DZIEKUJEMY!

Adres

Wroclaw

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Komitet Sympatyków Polanki umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Komitet Sympatyków Polanki:

Udostępnij