12/05/2026
Przekazujemy zaproszenie do uczestnictwa w bardzo ważnym programie.
⚡Zapraszamy szkoły podstawowe (klasy 6-8) oraz szkoły ponadpodstawowe do udziału w bezpłatnym programie zapobiegania zachowaniom samobójczym wśród młodzieży ⚡
Realizacja działań zaplanowana jest na nadchodzący rok szkolny 2026/2027.
Kluczowe informacje dotyczące wdrożenia:
Pierwszym krokiem udziału w programie jest szkolenie dla realizatorów (psychologów i pedagogów szkolnych oraz wychowawców klas, w których prowadzony będzie program). Trzygodzinne szkolenie przeprowadzą specjaliści z Pracownia Profilaktyki Młodzieżowej "Pro-M". Termin spotkania zostanie ustalony indywidualnie z każdą zakwalifikowaną placówką w okresie od września do listopada 2026 r.
✅Zasady rekrutacji:
Z uwagi na ograniczoną liczbę dostępnych licencji, o przyjęciu do programu decyduje kolejność zgłoszeń.
✅Spotkanie informacyjne:
Wszystkich zainteresowanych szczegółami programu zapraszamy na spotkanie online, które odbędzie się na platformie Google Meet:
19 maja 2026 r. o godz. 15:00
Link do spotkania: https://meet.google.com/nfy-bmgm-exv
Zgłoszenia:
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod poniższym linkiem:
https://forms.gle/eenXkMrf1zUtetGh9
A jeśli przeżywasz trudny moment — pomoc jest dostępna 💙
---
📞 **116 123** – Ogólnopolska Poradnia Telefoniczna dla Osób Przeżywających Kryzys Emocjonalny
(całodobowo, 7 dni w tygodniu)
📞 **116 111** – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
(czynny całą dobę, 7 dni w tygodniu)
📞 **800 70 22 22** – Centrum Wsparcia Dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym (całodobowo, 7 dni w tygodniu)
Rozmowa może być pierwszym krokiem do uzyskania pomocy.