29/03/2026
Czuwaj! ⚜️
Ostatni weekend spędziliśmy na biwaku szczepowym, na którym naszą fabułą byli „Piraci z Karaibów"! 🌄 🏴☠️
W piątej wieczorem zrobiliśmy czapki pirackie i obejrzeliśmy film, na którym opierała się fabuła. 🎩 📺
W sobotę rano udaliśmy się na grę terenową, na której wykonaliśmy przedmioty związane z piratami, spisaliśmy własny kodeks piracki oraz przypomnieliśmy sobie węzły i alfabet morse'a! ⚓
Po południu udaliśmy się w teren na poszukiwanie skarbu w formie LARP! 🪙
Wieczorem wzięliśmy udział w świeczkowisku, na którym wysłuchaliśmy gawędę o autorytetach i zrobiliśmy plakat o naszym drużynowym autorytecie! 🐻
W nocy z soboty na niedzielę urządziliśmy akcję nocną, gdzie:
💙 Dh. Zosia została naszą druzynową!! 🎉
🤎 Igor i Ala otrzymali barwy drużyny! 💚
⚜️ Zuzia złożyła swoje przyrzeczenie harcerskie!
🧭 Ala, Zuzia, Julka, Szymon i Igor dostali swoje naramienniki starszoharcerskie!
Biwak zakończyliśmy niedzielnym apelem, na którym dh. Marcysia zamknęła próbę na stopień samarytanki, a Julek wygrał konkurs na najlepsze pirackie odzienie głowy! ⏩ ☠️
Gratulujemy wszystkim osobom i życzymy powodzenia naszej nowej drużynowej! 💚🤎🐻