15/06/2026
Sobota, 13 czerwca, zapisała się na stałe w historii naszej jednostki. Za nami niezwykle intensywny czas – przygotowania do zawodów sportowo-pożarniczych zbiegły się w czasie z organizacją naszego wielkiego pikniku strażackiego. Emocji było co niemiara, a niepewność związana z pogodą trzymała nas w napięciu do ostatniej chwili. Byliśmy jednym wielkim kłębkiem nerwów, ale ostatecznie udowodniliśmy, że dla naszej drużyny nie ma rzeczy niemożliwych!
Z tego miejsca kierujemy najgłębsze wyrazy wdzięczności do całej społeczności OSP za perfekcyjną realizację zadań, nieocenioną pomoc i bezwarunkowe wsparcie. Pokazaliście, że jesteśmy super teamem, dla którego ani deszcz, ani wiatr nie stanowią żadnej!
Szczególne podziękowania za bezinteresowne wsparcie rzeczowe oraz finansowe, które umożliwiło nam zorganizowanie tego wydarzenia, kierujemy dla naszych druhów i sympatyków pożarnictwa: Tomka K., Pawła , Darka i Natalii, Pani Barbary, Łukasza, Włodzimierza, Marty i Tomka, Anny i Tomka, Eweliny i Tomka, Tomka M.
Nie sposób nie wspomnieć o dwóch strefach, które absolutnie skradły serca naszych gości:
Domowe ciasta przygotowane i dostarczone przez Panią Elę, Panią Basię, Paulę, Ewelinę, Martę, Anię, Karolinę oraz Panią Lidkę z zaprzyjaźnionej wioski- cieszyły się ogromnym powodzeniem i rozeszły się w mgnieniu oka. Z całego serca dziękujemy również pani Wandzie, która jest wielką fanką naszej jednostki i zawsze można na nią liczyć. Pani Wanda Skulimowska jak zwykle stanęła na wysokości zadania i przygotowała dla wszystkich przepyszny domowy smalczyk. Bardzo dziękujemy!
Wielkie podziękowania należą się naszym strażakom, którzy obsługiwali strefę z napojami. Przez cały czas dbali o to, żeby nikt nie chodził spragniony i żeby kolejka szła sprawnie – nawet wtedy, gdy wyskoczyła przerwa techniczna. Dobra robota!
Gorące podziękowania kierujemy również do naszego DJ-a. Dj Melon Rafał Medoliński! Za sterami konsoli dokonał prawdziwych cudów – profesjonalna oprawa muzyczna, świetny dobór repertuaru i niesamowita energia dosłownie porwały ludzi do tańca. Dziękujemy za super zabawę i parkiet pełen uśmiechniętych twarzy do samego końca!
Piknik strażacki to inicjatywa, która wymaga ogromnego nakładu pracy i środków. To wydarzenie organizujemy raz na rok, a zebrany dochód pozwala nam funkcjonować i nieść pomoc. W tym roku cały zysk z pikniku zostanie przeznaczony na remont toalet w naszej jednostce, co diametralnie poprawi warunki naszej codziennej służby, ale będzie również do Waszej dyspozycji, właśnie chociażby podczas takich spotkań jakie było w minioną sobotę🙂.
Nie udałoby się to bez wsparcia ludzi o wielkich sercach. Dziękujemy firmom i instytucjom za wspaniałe nagrody oraz wsparcie finansowe:
- Sklep wielobranżowy „Stokrotka” – Dorota Ponczek,
- Usługi Fryzjersko-Kosmetyczne – Katarzyna Grzybkowska
- PPHU ROMAR – Roman Krzyżanowski
- Firma Rol-Bud Krzysztof Rogala
- Zakład Handlowo-Usługowo-Produkcyjny – Małgorzata Bukała
- MAKRAF – Rafał Makowski
- Zakład Pogrzebowy Tymeccy
- Joskin Poland
-Przemysław Wawrzyniak
- Wulkanizacja „U Wojtka” 24h/7
- Ewa Banaskiewicz i Krzysztof Banaskiewicz
- INF ELITE
-Livio FHU „Magnolia” – Sylwia Stemplowska
- WERBENA – Piotr Grzelak
-MG Grupa Gezet / Grupa Gezet
- Apteka „Aspirynka” – Ewa Kawalec
Wielkim magnesem tegorocznej loterii były niesamowite nagrody główne, które wzbudziły masę pozytywnych emocji. Ogromne gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla fundatorów:
· Bon do Media Expert o wartości 1000 zł – ufundowany wspólnie przez OSP Wołowe Lasy oraz firmę INF ELITE.
· Dwa vouchery na wynajem dwóch samochodów na weekend – ufundowane przez MG Grupa Gezet / Grupa Gezet.
Piknik strażacki na stałe wpisał się w harmonogram działań naszej społeczności. Dziękujemy, że jesteście z nami, wspieracie nas i tworzycie tę piękną historię. Razem możemy więcej!