10/02/2026
🚒 Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze OSP KSRG Węgierka. W sobotę, 7 lutego 2026 roku, odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG Węgierka. Podczas zebrania przedstawiono i omówiono działalność jednostki w 2025 roku, w tym stan finansów, wyposażenie oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej. Zaprezentowane zostały również plany i kierunki działań na rok 2026. W roku 2025 druhowie OSP KSRG Węgierka uczestniczyli w 73 akcjach(48 akcji ratowniczych, 25 gospodarczych), niosąc pomoc mieszkańcom oraz dbając o bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Swoją obecnością zaszczycili nas:
Anna Schmidt – Posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Mieczysław Golba – Senator Rzeczypospolitej Polskiej.
Mariusz Trojak– Radny Powiatu Jarosławskiego.
st. bryg. Marek Ochenduszka – Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu.
Tomasz Kud - Wójt Gminy Roźwienica
Bogdan Dachnowicz - Prezes OSP KSRG Roźwienica.
Jan Paszczyński - Członek Powiatowego Zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych w Jarosławiu.
🎖️ Podczas zebrania miała miejsce uroczysta chwila wręczenia odznaczeń „Strażak Wzorowy” oraz „Brązowy Medal”, będących wyrazem uznania i podziękowania za zaangażowanie, poświęcenie oraz nieustanną gotowość do niesienia pomocy. Kolejnym punktem zebrania był wybór nowego Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej. Nowy Zarząd OSP KSRG Węgierka: 🔺 Prezes: dh Michał Kuźmicha 🔺 Wiceprezes – Naczelnik: dh Rafał Raba. 🔺 Skarbnik: dh Monika Szpak-Kabańska. 🔺 Zastępca Naczelnika: dh Grzegorz Świst. 🔺 Sekretarz – Kronikarz: dh Oliwia Magdoń. 🔺 Gospodarz: dh Szymon Raba. Skład Komisji Rewizyjnej: 🔺Przewodniczący Komisji Rewizyjnej: dh Damian Motyka
🔺 Zastępca przewodniczącego Komisji Rewizyjnej: dh Rafał Drapała 🔺 Członek Komisji Rewizyjnej: dh Wiesław P***k.
🤝 Nowo wybranemu Zarządowi życzymy owocnej pracy, wielu sukcesów oraz satysfakcji z pełnionej służby. Dotychczasowemu Zarządowi składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie, rozwój jednostki oraz osiągnięcia na rzecz OSP i lokalnej społeczności.