Fundacja "NIKT NIE ZOSTAJE"

Fundacja "NIKT NIE ZOSTAJE" PODSTAWA DZIAŁNOŚCI FUNDACJI:
Akt Notarialny sporządzony w dniu 12 marca 2013 roku,
Decyzja Sądu Rejonowego dla m. st. o fundacjach (Dz. U. z 1991r.

WARSZAWY o zarejestrowaniu Fundacji w REJESTRZE STOWARZYSZEŃ, INNYCH ORGANIZACJI SPOŁECZNYCH I ZAWODOWYCH, FUNDACJI I PUBLICZNYCH ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWETNEJ z dnia 19.03.2014 rok

Fundacja „Nikt Nie Zostaje”, ustanowiona została przez Fundatora Panią Poseł Jadwigę Zakrzewską, działa na podstawie przepisów ustawy z dnia 6 kwietnia 1984 r. Nr 46 poz. 203 ze zm.). Zgodnie z decyzją Rejonowego dla m.

WARSZAWY o zarejestrowaniu Fundacji:

CELE DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI:
1. niesienie pomocy żołnierzom Wojska Polskiego, którzy zostali ranni i poszkodowani w misjach wojskowych poza granicami kraju;
2. niesienie pomocy rodzinom żołnierzy, o których mowa w pkt. 1;
3. niesienie pomocy rodzinom żołnierzy Wojska Polskiego którzy zginęli
w związku z wykonywaniem misji wojskowych poza granicami kraju;
4. popularyzacja zagadnień wymienionych w punktach 1,2,3.

Przekaż 1,5% podatku tym, którzy służyli Polsce ❤️🇵🇱Są ludzie, którzy w imię bezpieczeństwa Ojczyzny wyruszyli daleko od...
29/01/2026

Przekaż 1,5% podatku tym, którzy służyli Polsce ❤️🇵🇱

Są ludzie, którzy w imię bezpieczeństwa Ojczyzny wyruszyli daleko od domu.

Na pustynie Iraku i Afganistanu, w góry Bałkanów – tam, gdzie polski mundur oznaczał odpowiedzialność, odwagę i gotowość do poświęceń.

Weterani polskich misji zagranicznych to bohaterowie naszych czasów.

Wielu z nich wróciło z ranami – widocznymi i tymi, których nie widać gołym okiem.

Dziś to my możemy stanąć u ich boku.

Przekazując 1,5% swojego podatku na rzecz Fundacji NIKT NIE ZOSTAJE, realnie wspierasz weteranów – w tym weteranów poszkodowanych w misjach pokojowych w Iraku, Afganistanie i na Bałkanach. Pomagasz im w rehabilitacji, powrocie do zdrowia, odzyskaniu stabilności i poczucia, że ich służba nie została zapomniana.

To gest, który nic nie kosztuje, a znaczy bardzo wiele.
KRS: 0000499206
Fundacja NIKT NIE ZOSTAJE

Bo nikt, kto służył Polsce, nie powinien zostać sam 🤝

20 marca 2025 r. w Centrum Promocji Kultury na Pradze-Południe odbył się konkurs historyczny dla dzieci i młodzieży z Wa...
15/01/2026

20 marca 2025 r. w Centrum Promocji Kultury na Pradze-Południe odbył się konkurs historyczny dla dzieci i młodzieży z Warszawy oraz powiatów okołowarszawskich, który przerósł nasze najśmielsze oczekiwania! 👏

👉 Zamiast planowanych 40 uczestników, w konkursie wzięło udział aż 56 uczniów szkół podstawowych (kl. 7–8) i średnich, którzy zmierzyli się z quizem składającym się z 30 pytań.

Tematyka obejmowała czasy rycerstwa polskiego w średniowieczu, ze szczególnym uwzględnieniem Bitwy Pod Grunwaldem oraz współczesnych misji zagranicznych żołnierza polskiego w ramach misji: ONZ, NATO i Unii Europejskiej. Wskazane było zapoznanie się z ustawą o weteranach działań poza granicami państwa.

👥 Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała 7-osobowa Komisja Konkursowa, w skład której weszli nauczyciele historii, weterani, przedstawiciele Fundacji „NIKT NIE ZOSTAJE” oraz laureat poprzedniej edycji.

🎶 W czasie obrad komisji uczestnicy mogli wysłuchać koncertu pieśni z dwudziestolecia międzywojennego, a finałem było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród – wyłoniono 6 laureatów w dwóch grupach wiekowych (11-14 lat i 15-18 lat) 🏆

🙏 Wydarzenie zostało zrealizowane dzięki wsparciu
Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Agencji Mienia Wojskowego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom, nauczycielom i partnerom 💙
Już dziś wiemy jedno – historia naprawdę może pasjonować młodych ludzi!

📸 Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i dzielenia się relacją z wydarzenia w komentarzach!

Czuję się zaszczycona,że zostałam powołana do rady Muzeum Wojska Polskiego.
02/12/2025

Czuję się zaszczycona,że zostałam powołana do rady Muzeum Wojska Polskiego.

Fundacja Nikt Nie Zostaje 🤝 Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa
24/11/2025

Fundacja Nikt Nie Zostaje 🤝 Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa

24/11/2025
Zadanie współfinansowane przez Fundację Polskiej Grupy ZbrojeniowejWracamy pamięcią do naszych warsztatów. Poniżej przed...
02/11/2025

Zadanie współfinansowane przez Fundację Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Wracamy pamięcią do naszych warsztatów. Poniżej przedstawiamy prace, które zostały wykonane podczas zajęć rękodzielniczych przeprowadzonych w ramach warsztatów terapeutycznych.

Zadanie współfinansowane przez Fundację Polskiej Grupy Zbrojeniowej.📖 Kronika Warsztatów terapeutycznych malarsko-fotogr...
26/10/2025

Zadanie współfinansowane przez Fundację Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

📖 Kronika Warsztatów terapeutycznych malarsko-fotograficznych dla weteranów i ich rodzin – Radziejowice 2025

16 października (czwartek) – dzień pierwszy

Radziejowice przywitały uczestników i kadrę warsztatów terapeutycznych typowo jesienną aurą – dość mglistą i szarą, ale pejzaże Radziejowickie pełne kolorów jesieni wynagrodziły tę drobną niedogodność – humory dopisywały.
Wszyscy przybyli na miejsce o czasie, to jest ok. godz. 14:00. Po zakwaterowaniu udali się na obiad, gdzie przywitała uczestników Prezes Fundacji NIKT NIE ZOSTAJE, Pani Jadwiga Zakrzewska, która przekazała uczestnikom – weteranom i ich bliskim najważniejsze informacje, dotyczące tegorocznych warsztatów. Wspierał ją w tym Kierownik warsztatów, płk w stanie spoczynku Pan Jerzy Szczepańczyk, który opracował harmonogram wydarzeń i jest źródłem wszelkiej wiedzy o planowanych przedsięwzięciach podczas dziesięciodniowego pobytu w Radziejowicach.
Po obiedzie, o godz. 16:00 przewodnik Domu Pracy Twórczej oprowadził uczestników po pałacu prezentując najciekawsze miejsca i przybliżając ich historię.
Następnie, uczestnicy i kadra mieli czas na rozpakowanie bagaży i przygotowanie się do kolacji, która rozpoczęła się o godz. 18:00.
Po kolacji i krótkim odpoczynku odbyły się zajęcia taneczne prowadzone przez instruktorkę, Panią Agnieszkę Klawinowską. Zgodnie z planem mają one formę czterodniowego kursu, podczas którego chętni mogą nauczyć się podstaw tańców latynoamerykańskich.
W końcu przyszła pora na odpoczynek przed drugim dniem warsztatów, kiedy członkowie obu grup zabiorą się do twórczych zajęć – malowania i fotografowania.

17 października (piątek) – dzień drugi

W piątkowy poranek przed śniadaniem odbyło się spotkanie organizacyjne, które zaplanowane jest na każdy dzień warsztatów, ale tym razem było szczególne – z dwóch powodów. Po pierwsze, uczestnicy mieli okazję poznać kadrę warsztatów, a ponadto powitać szczególnego gościa – Panią Annę Polarusz – Andruszkiewicz absolwentkę Uniwersytetu Kultury i Sztuk Pięknych w Kijowie, Ukrainkę, mieszkającą w Polsce, która w ciągu trzydniowego pobytu przybliży uczestnikom warsztatów współczesne malarstwo ukraińskie, zaprezentuje swoje prace oraz wesprze instruktorkę grupy malarskiej w zajęciach warsztatowych. Instruktorka ta, Dominika Szostak, to absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Grupa fotograficzna natomiast uczęszcza na zajęcia prowadzone przez Pana Andrzeja Wysockiego, grafika i fotografa, również absolwenta warszawskiej ASP, ale też Politechniki Białostockiej oraz Akademii Fotografii. Wsparcie psychologiczne zapewnia psycholog wojskowa, Pani Agnieszka Klawinowska, którą wspiera Pani Agnieszka Szostak, pedagog i psychoterapeuta. Całością przedsięwzięcia kieruje weteran, pułkownik rezerwy, osoba z doświadczeniem wojskowym (w tym z misji poza granicami kraju)
i dyplomatycznym, Pan Jerzy Szczepańczyk. Od strony formalnej wspiera go zastępca - Pani Ewa Żak, anglistka z doświadczeniem w administracji i zarządzaniu projektami.
Poranne spotkanie organizacyjne zakończyła informacja o harmonogramie warsztatów na najbliższe dni, przedstawiona przez Pana Jerzego Szczepańczyka.
Po śniadaniu – krótki odpoczynek, a następnie, do obiadu, pierwsze zajęcia warsztatowe w grupach. Malarska pracuje w budynku odrestaurowanej starej Kuźni, natomiast fotograficzna – w nowoczesnym, mocno przeszklonym obiekcie o prostej geometrycznej bryle, zwanym Katharsis.
Pora obiadu przyniosła kolejną niespodziankę – warsztaty odwiedziła Pani ppłk Katarzyna Rzadkowska, Dyrektor Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa. Wspólny posiłek był okazją do interesujących rozmów. Pani Dyrektor z uznaniem odniosła się do działalności Fundacji NIKT NIE ZOSTAJE, którą zna i ceni od lat. Przekazała też Prezes Fundacji, Pani Jadwidze Zakrzewskiej pisemne podziękowanie od weteranów za pomoc jakiej od wielu lat im udziela. Pani Jadwiga Zakrzewska natomiast podziękowała za serdeczność i wsparcie wielokrotnie okazywane Fundacji przez CWDPGP.
Po obiedzie -powrót do pracowni warsztatowych na dalsze zajęcia. Przed kolacją – odpoczynek
i czas wolny, zaś po kolacji druga lekcja tańca towarzyskiego dla chętnych uczestników.
To był naprawdę intensywny dzień.

18 października (sobota) – dzień trzeci

Poranne spotkanie organizacyjne przyniosło przykrą niespodziankę – planowany na ten dzień pokaz walki na miecze i prezentacja filmu z przyczyn losowych nie mogą się odbyć, przynajmniej nie w założonym terminie. Jeden z prezenterów ucierpiał w kolizji samochodowej, wszyscy jednak mają nadzieję, że konsekwencje zdrowotne nie będą poważne i pokaz odbędzie się w najbliższą środę.
Przełożenie w czasie pokazu oznaczało, iż sobota była poświęcona zarówno po śniadaniu jak i po obiedzie na zajęcia warsztatowe w grupach, które to prace są podstawowym elementem codziennej rutyny podczas pobytu terapeutycznego w Radziejowicach. Obrazy grupy malarskiej prezentują się znakomicie, natomiast efekty pracy fotografów poznamy dopiero na wystawie wieńczącej turnus, ale instruktor jest zadowolony z postępów uczestników.
Kadra warsztatów otrzymała dziś dodatkowe wsparcie w osobie Pani Emilii Świątek, absolwentki Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS w Sopocie, pracującej w 12 Pułku Logistycznym
w Kołobrzegu jako Psycholog – konsultant Dowódcy ds. profilaktyki psychologicznej.
Po kolacji chętni mogli wziąć udział w kolejnej, trzeciej już lekcji tańca towarzyskiego. Chętnych jest coraz więcej, wspólna aktywność o charakterze odmiennym od podstawowych zajęć warsztatowych stanowi ciekawe urozmaicenie programu dnia, a jednocześnie dobrą zabawę.
Dzień zbliża się do końca, tymczasem w budynku Katharsis czekają już na uczestników warsztatów materiały, które przydadzą się w niedzielny poranek do przeprowadzenia jeszcze innego rodzaju zajęć. Jakich, okaże się już jutro...

19 października (niedziela) – dzień czwarty

Czwarty dzień pobytu w Radziejowicach rozpoczął się jak zwykle spotkaniem organizacyjnym przed śniadaniem, podczas którego Kierownik warsztatów zapowiedział nowy rodzaj zajęć towarzyszących – przygotowywanie ozdób świątecznych pod kierunkiem Pana Adama Sroczyńskiego, żołnierza 34 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Żaganiu zawodowo zajmującego się techniką samochodową jako diagnosta samochodowy, Kierownik Warsztatu, amatorsko zaś pasjonującego się sztuką – tworzeniem instalacji i rzeźb z recyklingowanych materiałów, a także tematycznych i okazjonalnych dekoracji i ozdób. Przygotował on dla uczestników warsztatów potrzebne pomoce, materiały i narzędzia oraz udzielił wskazówek, jak można je wykorzystać w kreatywny i ciekawy sposób. Ze sznurka, szyszek, kawałków drewna, ruloników z kolorowych czasopism, sztucznych roślin i innych podobnych drobiazgów, przy odrobinie własnej pomysłowości wyczarowano unikalne gwiazdkowe, ale także jesienne ozdoby. Zajęcia rozpoczęły się o godz.9:00 i trwały niemal do obiadu. Dla chętnych będą kontynuowane jeszcze dwukrotnie.
Po obiedzie uczestnicy powrócili do zajęć warsztatowych w grupach – malarskiej i fotograficznej, które trwały do godz. 17:00. Po kolacji, o godz. 19:30 w Sali Koncertowej Domu Pracy Twórczej odbył się recital Naomi Kudo, amerykańskiej pianistki pochodzenia japońsko – koreańskiego. Organizatorzy zapewnili możliwość udziału w tym wydarzeniu chętnym uczestnikom warsztatów malarsko – fotograficznych. Słuchaczom bardzo podobał się koncert, szczególnie wykonane przez artystkę utwory Fryderyka Chopina.
Po koncercie odbyło się krótkie spotkanie kadry warsztatów poświęcone zaplanowanej na następny dzień wycieczce oraz przygotowaniom organizacyjnym do uroczystości zakończenia warsztatów.
Czasu wolnego w tę niedzielę nie było dużo, jednak udało się wygospodarować go trochę na spacery, którym sprzyjała piękna, słoneczna pogoda, tworząc szczególny klimat złotej, polskiej jesieni.

20 października (poniedziałek) – dzień piąty

Półmetek warsztatów – dzień piąty był zupełnie odmienny od poprzednich. Wcześniejsze spotkanie organizacyjne, wcześniejsze śniadanie, ponieważ już o 9:20 uczestnicy i kadra wyruszyli autokarem na wycieczkę do Warszawy. Znacząca większość weteranów biorących udział w warsztatach mieszka daleko od stolicy i wycieczka połączona ze zwiedzaniem to dla nich atrakcyjne urozmaicenie pobytu terapeutycznego w Radziejowicach.
Pierwszym etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Azji i Pacyfiku przy ul. Solec 24. Grupę, której towarzyszyła Prezes Fundacji NIKT NIE ZOSTAJE, Pani Jadwiga Zakrzewska, przywitał Dyrektor placówki, Pan dr Józef Zalewski. Następnie, oprowadzani przez przewodnika uczestnicy mieli okazję zapoznać się z egzotycznymi eksponatami - strojami, narzędziami, przedmiotami codziennego użytku prezentowanymi w ciekawym oświetleniu, tworzącym niecodzienny klimat.
Następnie grupa odwiedziła miejsce bliskie każdemu uczestnikowi zagranicznych misji wojskowych – Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Także i tu grupa została oprowadzona przez przewodnika, który przekazał zwiedzającym wiele ciekawych informacji.
Następnie, w imieniu Fundacji NIKT NIE ZOSTAJE złożono wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa.
Zgodnie z planem o godz. 15:00 grupa wróciła na obiad do Radziejowic. Po obiedzie przyszedł czas na zajęcia warsztatowe, dla malujących - w Kuźni, dla fotografujących - głównie w plenerze.
Kolacja, jak zwykle o godz. 18:00, zakończyła ten dzień pełen niecodziennych wrażeń.

21 października (wtorek) – dzień szósty

Kolejny dzień z piękną, słoneczną pogodą – dla grupy fotograficznej okazja do wzbogacenia dorobku zdjęciowego o kolejne ciekawe ujęcia. Ale to dopiero, jak zwykle, po porannej odprawie
i śniadaniu. W planie dnia przewidziane były też przedpołudniowe, kolejne, drugie z trzydniowego cyklu zajęcia rękodzielnicze – chętni z obu grup mogli dokończyć zaczęte prace lub stworzyć kolejne. Entuzjaści tych zajęć pojawili się dość licznie – to zasługa instruktora, Pana Adama Sroczyńskiego, który przygotował mnóstwo ciekawych materiałów i sugestii. Powstały kolejne, piękne ozdoby świąteczne, ale też jesienne dekoracje, do których materiałów dostarczył także radziejowicki park. Z barwnych liści, kasztanów, żołędzi, suchych kwiatów i mchów stworzono unikalne, nastrojowe kompozycje.
Pozostali uczestnicy kontynuowali zajęcia warsztatowe w grupie malarskiej i fotograficznej.
Po obiedzie i krótkim odpoczynku były one kontynuowane przez wszystkich uczestników, którzy powoli przygotowują się do zaplanowanej na dzień uroczystego zakończenia warsztatów wystawy.
Wydawałoby się, że jest to dzień typowy w harmonogramie, ale wieczór przyniósł pewną odmianę. Już na porannej od prawie Kierownik Warsztatów, Pan Jerzy Szczepańczyk zaproponował, aby kolacja była w formie ogniska. Wszyscy zaakceptowali propozycję i o 18:00 zjawili się w wyznaczonym miejscu przy Kuźni. DPT zadbał o drewno i wszystko co potrzebne do pieczenia kiełbasek, zapewnił też gorący żurek i inne smaczne przekąski oraz ciepłą herbatę. Aura sprzyjała, nastroje były znakomite – kolacja w plenerze, przy płonącym ognisku świetnie się udała.

22 października (środa) – dzień siódmy

Po śniadaniu poprzedzonym tradycyjną odprawą chętni mogli wziąć udział w ostatnich
z trzydniowego cyklu warsztatach rękodzielniczych. Powstało mnóstwo pięknych, okazjonalnych ozdób i dekoracji – wianki jesienne i bożonarodzeniowe, kule ozdobione techniką decoupage, choinki wykonane z przeróżnych materiałów, indywidualnie ozdobione, stroiki gwiazdkowe i wiele innych.
Następnie uczestnicy w grupach kontynuowali zajęcia warsztatowe malarskie i fotograficzne do obiadu, a także po obiedzie. Po kolacji zaś wszyscy chętni udali się do Nowego Domu Sztuki na terenie radziejowickiego DPT, gdzie, dzięki uprzejmości pracowników obiektu w pustej sali
z odpowiednim nagłośnieniem przygotowano dla nich leżaki na sesję relaksacyjną. Poprowadziła ją Pani Emilia Świątek, psycholog konsultant Dowódcy ds. profilaktyki psychologicznej w 12 Pułku Logistycznym w Kołobrzegu, która przez niemal cały okres trwania warsztatów pozostaje do dyspozycji uczestników, kiedy tylko zgłoszą potrzebę konsultacji indywidualnych lub grupowych. Profesjonalizm, połączony z empatią sprawił, że pani psycholog została świetnie przyjęta przez uczestników warsztatów, którzy szczerze ją polubili.
Środowa półgodzinna sesja była formą wspomnianej powyżej terapii grupowej. Polegała ona na przyjęciu jak najbardziej komfortowej pozycji na leżaku i wsłuchaniu się w zaciemnionej sali w relaksującą muzykę, na tle której kobiecy głos o miłym brzmieniu kierował do uczestników sugestie, mające na celu wyciszenie i rozluźnienie. Sesja przed snem, jak się wydaje, spełniła swoje zadanie, ponieważ postanowiono powtórzyć ją następnego dnia.

23 października (czwartek) – dzień ósmy

Dzień ten był ostatnim dniem regularnych, planowych zajęć warsztatowych w grupach, zarówno po śniadaniu jak i po obiedzie. Grupa malarska kończyła wszystkie prace – każdy z uczestników i uczestniczek przygotował co najmniej dwie, a byli też tacy, którzy namalowali aż cztery obrazy.
W grupie fotograficznej wykonywano ostatnie zdjęcia i wybierano najlepsze do wyeksponowania następnego dnia podczas uroczystego zakończenia warsztatów. Wyselekcjonowane prace zostały następnie wydrukowane i opatrzone wizytówką twórcy.
Po kolacji chętni uczestnicy mogli wysłuchać koncertu muzyki barokowej, zorganizowanego przez Dom Pracy Twórczej, który zapewnił uczestnikom warsztatów taką możliwość.
Wkrótce po koncercie odbyła się kolejna sesja relaksacyjna, w której wzięła udział większość uczestników.

24 października (piątek) – dzień dziewiąty

W tegorocznej edycji Warsztatów terapeutycznych malarsko – fotograficznych dla weteranów i ich rodzin właśnie ten piątek był dniem kulminacyjnym, do którego zmierzały wszystkie aktywności malarskie i fotograficzne uczestników.
Po śniadaniu przygotowano sale i przestrzenie, w których zaplanowano ekspozycję wykonanych prac a także koncert wieńczący uroczyste zamknięcie warsztatów. Przygotowano pokaz slajdów z logotypami sponsorów, darczyńców i instytucji w inny sposób dofinansowujących warsztaty. Wśród nich główne miejsce zajmowało logo Ministerstwa Obrony Narodowej, które dofinansowało wydarzenie w ramach konkursu „Wdzięczni weteranom działań poza granicami państwa”. Na slajdach widniały też logotypy takich firm i instytucji jak Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Wodociągi Warszawskie (MPWiK), firma Asseco, Budimex, Polska Grupa Zbrojeniowa, Muzeum Niepodległości, Miejskie Zakłady Autobusowe, Koleje Mazowieckie, Warszawska Kolej Dojazdowa, Metro Warszawa, Fundacja Valetudinaria, firma Robyg oraz WB Electronics.
W tym samym czasie grupy przygotowywały, pod kierunkiem instruktorów i z ich aktywnym udziałem wystawy prac uczestników. Malarskie były prezentowane na sztalugach w przeznaczonej do tego sali, fotograficzne zaś rozmieszczono na ścianach sąsiedniego pomieszczenia. Fotograficy mogli zaprezentować po trzy wybrane zdjęcia, natomiast grupa malarska wyeksponowała wszystkie wykonane obrazy.
Uroczystość rozpoczęła się o godz. 14:00 wspólnym obiadem, na który przybyli zaproszeni goście, w tym przedstawiciele sponsorów i darczyńców, po czym nastąpiła część oficjalna wydarzenia – prowadzona przez Kierownika warsztatów. Podsumował on krótko przebieg tegorocznych warsztatów, a następnie oddał głos Pani Jadwidze Zakrzewskiej, Prezes Zarządu Fundacji NIKT NIE ZOSTAJE, która przywitała gości i przedstawiła krótko działalność Fundacji oraz kadrę tegorocznych warsztatów. Następnie głos zabrała Pani ppłk Agnieszka Królak, która odczytała list skierowany do Fundacji i uczestników warsztatów przez Pana Ministra Stanisława Wziątka. W dalszej kolejności wręczone zostały okolicznościowe medale dla osób i podmiotów szczególnie zaangażowanych w pomoc Fundacji NIKT NIE ZOSTAJE. Otrzymali je: Pan Minister Janusz Zemke oraz firma Asseco. Przekazała też wszystkim uczestnikom warsztatów upominki okolicznościowe, sama zaś została obdarowana przez nich bukietem róż, które wręczył jeden z weteranów. Łamiącym się głosem wspomniał o trudnych doświadczeniach z misji i serdecznie podziękował za wsparcie jakiego od lat udziela weteranom Fundacja. Pani Prezes otrzymała ponadto w prezencie dedykowane jej przez niektórych z uczestników prace malarskie i fotograficzne. Głos zabrał ponadto Pan Minister Janusz Zemke, który zwrócił się do weteranów z ciepłym, osobistym przesłaniem, dotyczącym wagi ich udziału w zagranicznych misjach wojskowych. Na zakończenie części oficjalnej, Pani Prezes Jadwiga Zakrzewska dokonała uroczystego zakończenia Warsztatów terapeutycznych malarsko – fotograficznych Radziejowice 2025.
Następnie zaproszeni goście, reprezentujący sponsorów i darczyńców zostali zaproszeni do obejrzenia przygotowanej wystawy prac uczestników. Wzbudziła ona duże zainteresowanie, zwiedzający byli pod wrażeniem nabytych przez twórców umiejętności oraz walorów artystycznych prezentowanych prac.
Uroczystość zwieńczył piękny koncert piosenki dwudziestolecia międzywojennego w wykonaniu Pani Maggie Tunkiewicz Zakrzewskiej (sopran) i Pana Macieja Klocińskiego (tenor).
Należy wspomnieć ponadto, iż podczas uroczystości uczestnicy przekazali gościom najpiękniejsze z prac wykonanych podczas warsztatów rękodzielniczych, które będą stanowiły miłą pamiątkę piątkowej uroczystości.

25 października (sobota) – dzień dziesiąty

W tym dniu nadszedł czas pożegnania z pięknym radziejowickim Pałacem i parkiem – czas wyjazdu. Nastąpił on po śniadaniu, kiedy to uczestnicy i kadra pożegnali się i rozjechali do domów w różnych stronach Polski. Na pożegnanie mówili „Do zobaczenia w przyszłym roku!”, więc jeśli wszystko się powiedzie, jeśli Fundacja pozyska fundusze dzięki życzliwości sponsorów i darczyńców, będzie można powtórzyć tegoroczne inspirujące doświadczenie, stanowiące unikalne wsparcie procedur medycznych oferowane weteranom i ich rodzinom.
W tym miejscu warto i należy wspomnieć o Dyrekcji i Pracownikach Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach, kierując słowa uznania i podziękowanie za wspaniałe przyjęcie i pieczę nad uczestnikami podczas trwania warsztatów. Poza walorami przyrodniczymi miejsce to bowiem ma niepowtarzalny klimat także dzięki ich pracy i zaangażowaniu. Warsztaty w innym miejscu nie byłyby tym, czym są dla uczestników – miejscem cudownego relaksu, integracji środowiska weteranów, a jednocześnie twórczej pracy i satysfakcji jaką przynosi.

📸 W kolejnych dniach będziemy publikować więcej zdjęć z naszego wydarzenia – pełnych emocji, uśmiechów i wyjątkowych chwil. Zostańcie z nami! ✨

❤️❤️❤️🫡
26/10/2025

❤️❤️❤️🫡

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego
19/10/2025

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

🤝 Dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski, Miejskim Przedsiębiorstwem...
14/10/2025

🤝 Dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski, Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie oraz Firmią Asseco, Fundacja Nikt Nie Zostaje zorganizowała turniej szachowy pn. "Skoczek". Turniej dedykowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu nowodworskiego i legionowskiego.

♟ 30 września 2025 w klimatycznym anturażu Kasyna Oficerskiego w Modlinie Twierdzy pod czujnym okiem P. Leszka Bałdy - sędziego państwowego, 32 zawodników stanęło do rywalizacji w 6 rundach w tempie gry: P'10. Po dwugodzinnych emocjonujących rozgrywkach wyłoniono zwycięzców turnieju. I miejsce wg punktacji: 6.0 pkt otrzymał Leśniewski Jan uczeń Szkoły Podstawowej z Nowego Dworu Mazowieckiego. II miejsce zajął Witkowski Antoni z Legionowa z punktacją 5,0. Laureatem III miejsca został Siemiński Piotr uczeń SP nr 35 również z Legionowa - otrzymał on 4,5 punktów.

🏆 Z rąk P. Prezes Fundacji Jadwigi Zakrzewskiej zwycięzcy I, II i III miejsca otrzymali puchary oraz dodatkowe nagrody rzeczowe. Za zdobycie pozostałych miejsc wg punktacji wyróżniono wszystkich uczestników turnieju nagradzając ich grami planszowymi a także licznymi gadżetami przekazanymi przez sponsorów.

👍 Zorganizowany przez Fundację turniej szachowy miał wymiar wieloaspektowy. Był nie tylko doskonałym doświadczeniem w pozyskaniu umiejętności techniki gry strategicznej w szachy, był również elementem zdrowej, pełnej szacunku rywalizacji między graczami, a także integracją środowiska dzieci z różnych szkół mających podobne zainteresowania i zachętą do udziału w tego typu konkursach.

🪖 Uczestnicy turnieju mieli możliwość wysłuchania bardzo ciekawej prelekcji na temat weteranów misji poza granicami kraju którą wygłosiła P. Prezes Fundacji Nikt Nie Zostaje. Tematyka ta wzbudziła ogólne zainteresowanie wśród dzieci zadających pytania związane z uczestnictwem naszych żołnierzy w misjach pokojowych.

🍰 W kuluarach przy herbacie, ciastkach i obiedzie zawodnicy mogli nawzajem bliżej się poznać, wymienić doświadczeniami w zakresie zdobytych umiejętności, działalności klubów w których doskonalą swój warsztat twórczej strategii gry w szachy.

👏 Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom składamy gratulacje z nadzieją, że będą rozwijać swoje szachowe pasje. W podziękowaniu przekazaliśmy ciekawe książki nauczycielom i opiekunom dzieci biorących udział w turnieju. Składamy serdeczne podziękowania Dyrektorce Nowodworskiego Ośrodka Kultury Pani Agnieszce Kubiak-Falęckiej, pracownikom NOK, restauracji „Stół Oficerski” za pomoc w realizacji wydarzenia.

Raz jeszcze zwycięzcom i wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy. Zachęcamy do rozwijania swoich szachowych pasji i zapraszamy na następną edycję konkursu szachowego. Do miłego zobaczenia! 👋

Adres

Ulica Świętokrzyska 32/1U/87
Warsaw
00-116

Telefon

+48661117828

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Fundacja "NIKT NIE ZOSTAJE" umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Fundacja "NIKT NIE ZOSTAJE":

Udostępnij