Gocław Działa MY

Gocław Działa MY Gocław działaMY
to stowarzyszenie zwykłe zarejestrowane pod numerem 1295.

Powstało w wyniku braku zaufania do Zarządu i Rady Nadzorczej oraz protestu wobec niewłaściwego zarządzania osiedlem Gocław-Lotnisko przez niezmienne od dwóch dekad władze.

03/06/2026

Bestialsko umarł KRÓL, niech żyje nowy KRÓL!

Szykujemy zbiórkę na nowego KRÓLA BALATONU, o której już niebawem.

Chcielibyśmy wspólnie, razem z mieszkańcami Gocławia dać nowemu gospodarzowi jeziorka przestrzeń do życia prosząc Państwa o zdecydowanie większą czujność, reakcję i interwencję, gdy zaobserwują Państwo niepokojące zdarzenia.

Jednocześnie powołujemy do życia:

DEPARTAMENT OBRONY GOCŁAWIA!

Takich i podobnych zdarzeń już nie będzie!

Na naszej stronie www.goclawdzialamy.pl znajdą Państwo numer telefonu pod który mogą Państwo wysłać wiadomość z informacją o niepokojących sytuacjach.

PozdrawiaMY

Gocław działaMY 🖐️

Szanowni Państwo,zwracamy się przede wszystkim do członków spółdzielni Orlik-Jantar oraz do członków spółdzielni Gocław-...
03/06/2026

Szanowni Państwo,

zwracamy się przede wszystkim do członków spółdzielni Orlik-Jantar oraz do członków spółdzielni Gocław-Lotnisko,. Bardzo prosimy Państwa o komentarz i Wasze stanowisko wobec nadchodzącego Walnego Zgromadzenia, które jak widzimy poświęcone będzie prawdopodobnej likwidacji spółdzielni. Czego możemy się spodziewać po połączeniu ze spółdzielnią Gocław-Lotnisko?
Czy są wśród naszych obserwujących osoby z członkostwem w obu spółdzielniach?
Widzieliśmy materiał wideo z wystąpieniem prezesów spółdzielni Orlik-Jantar, a teraz zwracamy się do Państwa z prośbą o opinie jak Państwo widzą ewentualne połączenie?
Przepraszamy za jakość zdjęcia zawiadomienia.

01/06/2026



czy już wiedzą Państwo, co szykuje nam prezes Sienkiewicz rozszerzając zakres działania o Orlik-Jantar???

26/05/2026

Szanowni Państwo

serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w wyborach oraz okazane nam zaufanie.

Frekwencja na Gocławiu wyniosła około 1% i 2,27% na Pradze Południe. Łatwo można zauważyć gdzie jest nasza świadomość i jak wiele pracy powinniśmy wspólnie wykonać...

Zachęcamy do dużo większego zaangażowania w NASZE sprawy osiedla, którego każdy członek / mieszkaniec jest najistotniejszą częścią. Nie polityka, nie zarządy, rady nadzorcze i inne organy w tym urzędnicze, tylko MY, zwykli mieszkańcy. To do NAS należy przywilej i jednocześnie obowiązek wyborczy. To od NAS zależy komu zaufamy, jak będzie wyglądać nasze otoczenie, jak będziemy w nim żyć i ile to życie będzie NAS kosztować.

Jeśli jesteśmy zadowoleni - nagradzamy. Jeśli nie - ograniczamy zaufanie w demokratycznym trybie wyborczym.

Brak zaangażowania we własne sprawy, jest niekorzystny dla każdego członka i mieszkańca całego osiedla GOCŁAW. Dlatego musimy to koniecznie rozumieć i pamiętać.

Niech nasze lokalne wybory staną się:

POTRZEBNE, KONIECZNE, WAŻNE, ATRAKCYJNE,
KULTOWE - FANCY!

Wszystkim życzymy dobrych wibracji ❤️

PozdrawiaMY
Gocław działaMY

22/05/2026

Dzień dobry ,

Nie posiadamy nic niemówiących folderów i pięknych zdjęć, za to mamy realne osiągnięcia.

Skuteczni kandydaci do Rady Osiedla, sprawdzeni w boju z zarządem G-L o tereny zielone, boiska, parkingi, w okolicach Balatonu, obecni na Walnym Zgromadzeniu spółdzielców, nieudzielający absolutorium zarządowi osiedla Gocław-Lotnisko, za co w tej chwili zarząd mści się absurdalną figurą opartą o projekt ustawy, skierowaną w silną grupę członków / mieszkańców działki 51/1, o nieuregulowanym stanie prawnym, bez żadnych powiązań politycznych, świeżutcy, nowi, nieskażeni, to: Hanna Terlikowska, Jakub Czerwonka, Cezary Gawlas, Wojciech Niespodziany, Jacek Piasecki, Piotr Wiśniewski oraz dotychczasowi, również bezpartyjni: Kamil Bodzęta (Przewodniczący) Krzysztof Wilkosz.

Kandydaci, spoza stowarzyszenia, których znamy i możemy polecić to: Krzysztof Wysocki i Paweł Śliwka.

Na 21 miejsc, jest 15 kandydatów i wydaje się, że wszyscy wejdą do Rady Osiedla. Z resztą niewymienionych osób spoza obecnie pełniących funkcję dopiero się poznamy.

Wiemy, że nawet na poziomie osiedla, gdzie praca nie jest wynagradzana, odbywają się próby wpływów na decyzję wyborców, dlatego zapowiadamy: że czas poddywanowych tarć koterii skończył się bezpowrotnie. Osiedle nie potrzebuje partyjnych zabaw, a realnego wpływu na rozwój.

DziękujeMY.

Nie maMY nic do dodania.

PozdrawiaMY 🙂

21/05/2026

Szanowni Państwo ,

zwracamy się do osób posiadających podwójne członkostwo na osiedlach Orlik Jantar oraz Gocław-Lotnisko z prośbą o wejście do serwisu internetowego osiedla Orlik Jantar i przesłanie nam zamieszczonych tam informacji wraz z ewentualnymi załącznikami dotyczącymi ostatniego przetargu organizowanego przez osiedle Orlik Jantar — celem porównania dokumentacji.

Mają Państwo pełne prawo dostępu do tych materiałów.

Prosimy o przesyłanie informacji w wiadomości prywatnej, poprzez Messenger lub drogą mailową na adres:
[email protected]

Kto z Państwa posiada podwójne członkostwo?

Czy wszyscy, nie tylko  pamiętają, że tylko do końca dzisiejszego dnia (18.05.2026 r), pracy urzędu oraz do północy meto...
18/05/2026

Czy wszyscy, nie tylko pamiętają, że tylko do końca dzisiejszego dnia (18.05.2026 r), pracy urzędu oraz do północy metodą cyfrową, można składać wnioski i uwagi do:

Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego?

Spójrz na mapę i zdecyduj czego chcesz:

- na działce 51/1
- na działce 52 (Netto) Proszę pamiętać, że tu w planach jest budynek sześciokondygnacyjny (20m wysokości)

- oraz na pozostałych działkach zlokalizowanych od strony Abrahama i Fieldorfa.

Wszystkie lokalizacje prezentowane są w poście Pana wiceburmistrza Karola Kowalczyka.

PozdrawiaMY!

12/05/2026

Zanim podsumujemy wczorajsze posiedzenie Rady Nadzorczej i podziękujemy Pani Radnej Magdalenie Robaszewskiej za złożenie interpelacji w sprawie członków spółdzielni zamieszkałych na spornej działce 51/1, gorąco pozdrowimy naszych ośmioklasistów przed jutrzejszym, ostatnim dniem egzaminów. Choć wątpimy, że korzystają z serwisu Facebook ;)

Łamcie długopisy na szóstkach 😎

Szanowni Członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej Gocław-Lotnisko,w najbliższym czasie Walne Zgromadzenie będzie podejmowało...
11/05/2026

Szanowni Członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej Gocław-Lotnisko,

w najbliższym czasie Walne Zgromadzenie będzie podejmowało decyzje dotyczące zatwierdzenia sprawozdania finansowego Spółdzielni za rok 2025. Są to decyzje mające bezpośredni wpływ na finanse wszystkich Mieszkańców — wysokość opłat, sposób zarządzania majątkiem Spółdzielni oraz kierunek dalszych inwestycji.

Jako Stowarzyszenie członków spółdzielni Gocław działaMY zwracamy uwagę na szereg kwestii, które w naszej ocenie wymagają pełnej transparentności, wyjaśnienia oraz rzetelnej debaty wśród Członków Spółdzielni.

Dotyczy to między innymi:

– relacji Spółdzielni z podmiotami zewnętrznymi realizującymi inwestycje,
– sposobu podejmowania decyzji przez Radę Nadzorczą,
– wieloletniego sprawowania funkcji przez te same osoby,
– kosztów obsługi prawnej finansowanej ze środków Spółdzielni,
– a także skutków finansowych zawieranych umów dla mieszkańców i wysokości czynszów.

Przewodniczącym Rady Nadzorczej pozostaje Pan Łukasz Rumowski, którego współpraca z deweloperem Ed Invest generującym 90%+ swoich zysków z osiedla Gocław, została opisana w publikacji prasowej Gazety Wyborczej. Uważamy, że wszystkie tego rodzaju okoliczności powinny zostać dokładnie wyjaśnione oraz ocenione przez Członków Spółdzielni.

Nasze wątpliwości budzi także sytuacja dotycząca członków grupy VII z działki 51/1 oraz sposób prowadzenia procedur związanych z Walnym Zgromadzeniem. W naszej ocenie część działań organów Spółdzielni może wymagać kontroli oraz oceny przez właściwe instytucje.

Dlatego apelujemy do wszystkich mieszkańców:

– interesujcie się sprawami Spółdzielni,
– uczestniczcie w Walnym Zgromadzeniu,
– zadawajcie pytania,
– żądajcie dokumentów i wyjaśnień,
– kontrolujcie sposób wydawania wspólnych środków.

To majątek nas wszystkich i każdy członek Spółdzielni ma prawo oczekiwać pełnej przejrzystości oraz odpowiedzialności osób zarządzających.

Zapowiadamy również publikację materiałów analitycznych dotyczących powiązań organizacyjnych i biznesowych występujących wokół Spółdzielni — w zakresie dopuszczalnym przez obowiązujące przepisy prawa i z poszanowaniem prawa do prywatności.

Nie chodzi o emocje ani konflikty personalne. Chodzi o standardy zarządzania, transparentność oraz bezpieczeństwo finansowe mieszkańców.

Dziś, w poniedziałek 11.05.2026 roku, o godzinie 18, odbędzie się kolejne kontrowersyjne posiedzenie Rady Nadzorczej osiedla Gocław-Lotnisko. BądźMY na nim!

To nasze sprawy, to nasze osiedle, to nasze pieniądze, o których decydują osoby w roli reprezentantów Walnego Zgromadzenia Członków Spółdzielni. Czy mamy do nich pełne zaufanie?

Stowarzyszenie członków spółdzielni Gocław działaMY

Zwracamy się do: TVN UWAGA! POLSAT Państwo w Państwie TVP1 Onet Ministerstwo Rozwoju i Technologii Szanowny Pan minister Tomasz Lewandowski

Wszyscy składamy wnioski z uwagami.
10/05/2026

Wszyscy składamy wnioski z uwagami.

Adres

Ulica Salamandry 3. Adres Do Korespondencji: Kamerata, Gen. Romana Abrahama 19
Warsaw
03-982WARSZAWA

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 10:00 - 15:00
Wtorek 10:00 - 15:00
Środa 10:00 - 15:00
Czwartek 10:00 - 15:00
Piątek 10:00 - 15:00
Sobota 12:00 - 15:00
Niedziela 12:00 - 15:00

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Gocław Działa MY umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij