09/01/2026
📍 Dziś w Sejmie odbyło się spotkanie połączonych Zespołów Parlamentarnych ds. UTW i Rad Seniorów.
Tematem rozmów był rządowy program 👉 „Aktywni Seniorzy – ASY” na lata 2026–2030.
📅 16 grudnia weszła w życie uchwała Rady Ministrów, ustanawiająca ten program jako wieloletnie wsparcie dla osób starszych.
💰 Budżet programu to aż 610 mln zł!
To ważna odpowiedź na:
✔️ wyzwania demograficzne
✔️ potrzebę wzmacniania aktywności społecznej seniorów
✔️ rozwój działań w społecznościach lokalnych
🤝 Z ramienia Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa "Energetyka" oraz Energetyczna Fundacja Społeczna w spotkaniu uczestniczyła Małgorzata Sarzyńska.
👥 W spotkaniu wzięli również udział nasi przyjaciele – Ambasadorowie Głos Seniora Stowarzyszenie MANKO Jagoda Bogusiewicz i Wojciech Kałkusiński 💙
To kolejny ważny krok w stronę silnej i nowoczesnej polityki senioralnej w Polsce. 💪
Polityka Senioralna KPRM Piotr Kandyba - Poseł na Sejm RP Marzena Okła-Drewnowicz Łukasz Salwarowski